گروه: اخبار استان خبر: 56128 / تاریخ انتشار : 1394/12/13 ساعت : 00:01
معاون امور استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد:

فعالیت 91 هزار هیأت مذهبی در کشور

معاون مجلس و امور استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی از فعالیت 91 هزار هیأت مذهبی در کشور با هدف ترویج شعائر دینی فعالیت خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری‌زاده ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران جدید و قدیم تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، سازمان تبلیغات را از نهادهای پیش‌رو در تبلیغ دین دانست و اظهار کرد: این سازمان بدون گرایش‌های سیاسی وظایف خود را انجام می‌دهد و فعالیت‌های فرهنگی و دینی این نهاد همه اقشار جامعه را در بر می‌گیرد.

معاون مجلس و امور استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی به نقش تبلیغات اسلامی در اجرای برنامه‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: بودجه‌هایی که از طرف دولت هابرای این سازمان در نظر گرفته می‌شود ضعیف است که برای افزایش بودجه این سازمان رایزنی‌هایی با دولت و مجلس انجام شده و تا پایان سال جاری 80 درصد اعتبارات اختصاص یافته به این سازمان محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی وسیع است و برای اجرای برنامه‌های فرهنگی فاخر نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و افراد هستیم،اظهار کرد: دایره مأموریت‌های سازمان بسیار زیاد است و علاوه بر برنامه‌هایی که جزء وظایف این سازمان است مقام معظم رهبری 37 بند مأموریت را به صورت خاص به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار کرده است.

نوری زاده  با بیان اینکه تا پایان سال 95، 3 هزار مبلغ دینی به مناطق روستایی کشور اعزام می‌شوند، گفت: سازمان تبلیغات در حوزه‌های فرهنگی مأموریت‌های متعددی شامل اعزام مبلغ، گفتمان دینی مدارس و تربیت نخبگان فرهنگی دارد اما این سازمان بر روی دو وظیفه خود متمرکز شده که که اعزام مبلغ به مناطق روستایی کشور یکی از این وظایف است که در این زمینه اولویت با روستاهای بالای 200 نفر جمعیت است.

این مسئول حمایت از فعالیت‌های دینی در بخش محتوایی را دومین برنامه متمرکز شده این سازمان برشمرد و تصریح کرد: براساس آمارهای موجود حدود 62 تا 70 هزار مسجد در سراسر کشور وجود دارد که ساماندهی این مساجد از نظر محتوایی کار دشواری است.

معاون مجلس و امور استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: این سازمان می‌تواند در مناسبت‌های مذهبی 5 هزار مبلغ را ساماندهی و به نقاط مختلف کشور اعزام کند.

نوری زاده تشریح کرد: در حال حاضر 91 هزار هیأت مذهبی در سطح کشور با سازمان تبلیغات اسلامی در ارتباط هستند که حمایت محتوایی از این هیئت‌ها برای سازمان کار دشواری است که دولت قول داده سازمان را در ماموریت‌های و وظایف یاری کند و بودجه سازمان تبلیغات اسلامی به صورت واقعی‌تر دیده شود.

انتهای پیام/م.غ

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.