گروه: اخبار استان خبر: 56108 / تاریخ انتشار : 1394/12/12 ساعت : 14:54
نویسنده کتاب نورالدین پسر ایران در یاسوج:

دشمن را ضعیف نشان دادن ظلم بزرگ در حق شهداست/ما با ابرقدرت ها می جنگیدیم

نویسنده کتاب پرفروش "نورالدین پسر ایران" در یادواره شهدای غواص و شهدای دانشجوی استان کهگیلویه وبویراحمد به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و برخی شرایط جبهه های جنگ پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نورالدین عافی نویسنده کتاب پرفروش "نورالدین پسر ایران" شب گذشته در یادواره شهدای غواص و شهدای دانشجوی استان کهگیلویه وبویراحمد به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و برخی شرایط جبهه های جنگ پرداخت و گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی علیه ایران دشمن ما از همه جهات از ما قوی تر بود.

 

وی افزود: در تعداد نیروها و میزان امکانان جنگی چندین برابر ایران آمار داشتند و مسئول اداره اطلاعات عراق تعداد نفراتشان را بیش از یک و نیم میلیون نفر دانسته بود.

دشمن را ضعیف نشان دادن ظلم نابخشودنی در حق شهداست

نویسنده کتاب "نورالدین پسر ایران" ابراز کرد: دشمن در بازگویی های صورت گرفته و فیلم هایی که از جنگ ساخته می شود بسیار ضعیف و کم فهم جلوه داده شده است در صورتی که هرگز چنین نبوده و دشمن را ضعیف نشان دادن ظلم بزرگ و نابخشودنی در حق شهدا است.

 

وی گفت: در جنگ تحمیلی نسبت به دشمن با محدودیت های زیادی مواجه بودیم به گونه ای که برای شکستن خط مین گذاری شده، رزمنده ها باید خود را برروی سیم خاردار انداخته تا راه باز شود زیرا ما برخی مواقع حتی سیم چین هم نداشتیم.

وی محدودیت ها تا جایی میدانست که گفت: در جبهه ها یک لیوان ‌آب بعضی اوقات سه نفر را نجات می داد و همین یک لیوان آب هم پیدا نمی شد.

 

سید نورالدین عافی در یادوراه 81 شهید دانشجو استان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: فیلم های جنگی به نمایش گذاشته شده به هیچ وجه نماینده فضای واقعی جنگ نیست و باید تلاش کرد تا جنگ را آنگونه که بود بازنمایی کردنه اینکه  مس گفت دشمن را ضعیف نشان دهیم.

 

وی تاکید کرد: ما در جنگ 8 ساله با ابرقدرتها ها مواجه بودیم و امکانات آنان به گونه ای بود که یقین  داشتند در روزهای اول پیروز می شوند و هیچ وقت به این آرزو نرسیدند.

رمز پیروزیها و موفقیت های رزمندگان اسلام، در پیروی امام و رهبری بود

وی  خاطر نشان کرد: رمز پیروزیها و موفقیت های رزمندگان اسلام، در پیروی امام و رهبری بود که در جبهه های نامتوازن جنگ تحمیلیبا گوش به فرمان رهبری بودن توانستیم به پیروزی های تاریخی دست یابیم.

 

عافی دوران سختی و جنگ را بهشت رزمندگان اسلام دانست و گفت: میدان جنگ برای ما بهشت بود و هیچ جای دنیا برادری، یکدلی، صفا  و صمیمیتی که بین رزمنده ها و بسیجی ها بود را نمی توانید پیدا کنید متاسفانه  برخی افراد در گذر زمان تغییر کردند وگمراه شدند و از مسیر رزمنده بودن خارج شدند اما رمز پیروزی و رزمنده ماندن گوش به فرمان ولی امر خود بودن است و ما باید همیشه همراه رهبری باشیم نه عقب بیفتیم و نه ازایشان جلوتر برویم.

لازم به ذکر است که «نورالدین پسر ایران» کتاب خاطرات دفاع مقدس سید نورالدین عافی است؛ پسری شانزده ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی که مانند دیگر رزمنده‌های نوجوان ایران با تلاش و زحمت فراوان رضایت والدین و مسئولین را برای اعزام به مناطق عملیاتی جلب کرد و این کتاب ششصدمین کتاب ادبیات دفاع مقدس کشور است که بسیاری از واقعیات دوران جبهه و جنگ را مطرح کرده است.

منبع:چهارفصل

انتهای پیام/

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.