گروه: اخبار استان خبر: 56032 / تاریخ انتشار : 1394/12/11 ساعت : 15:17

گلایه مدیرکل اوقاف استان از عدم حضور مسئولان در برنامه های قرآنی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد از شرکت و ثبت‌نام 3 هزار و 987 نفر از سراسر استان در طرح تربیت حافظان قرآن و برگزاری مرحله پایانی این مسابقات در شهرستان های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت‌الاسلام سید نورالله جنتی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: احیای موقوفات، خدمت به بقاع متبرکه و اماکن مذهبی و خدمت به قرآن و ترویج معارف قرآنی از مهم‌ترین رسالت‌های اداره اوقاف و امور خیریه است که استان ما در سال 1394 توانست رتبه اول در بحث اطلاع رسانی در امر وقف و دریافت وموقوفه ها راکسب کند.

 

وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه گفت: رسانه همواره نقش برجسته و شاخصی در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه ایفا می‌کنند که این اقدامی شایسته بوده و باید ارج نهاده شود.

 

وی اضافه کرد: از اصحاب رسانه و مطبوعات و صداو سیما به جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی همواره یار و یاور این نهاد فرهنگی و مذهبی بوده اند به همین خاطر در سطح کشور جزء استانهای برتر در زمینه اطلاع رسانی انتخاب شده ایم.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی سالجاری سه برابر تعهد در زمینه ساخت و ساز در بقاع متبرکه استان کار عمرانی انجام شده است که در زمینه وصول موقوفات این استان در سطح کشور رتبه اول را کسب کرده است.

 

وی به سه رسالت مهم سازمان فرهنگی و مذهبی اوقاف و امور خیریه گفت: احیا و ایجاد بقاع متبرکه،‌ خدمت به بقاع متبرکه و اماکن مذهبی و مباحث قرآنی در زمینه فرهنگ سازی و ترویج معارف قرآنی است.

 

جنتی با اشاره به طرح تربیت حافظان قرآن در کشور، افزود: چهارمین دوره طرح حافظان قرآن در بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد برگزار و اواخر این هفته آزمون پایانی آن برگزار خواهد شد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد، به عملکرد شایسته و مطلوب این اداره در زمینه اجرای طرح حافظان قرآن اشاره و اذعان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه استان توانست با فعالیت خوب و چشمگیر خود در زمینه تربیت حافظان قرآن رتبه دوم را در کشور کسب کند.

 

این مسئول از شرکت و ثبت‌نام 3 هزار و 987 نفر از سراسر استان در طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت: آزمون پایانی این دوره پنج‌شنبه، 13 اسفند، ساعت 9 صبح همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

جنتی‌پور با بیان این‌که این آزمون درهشت شهرستان و در  10 مکان متفاوت در استان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: آزمون شهرستان بویراحمد در امامزاده عبدالله (ع)، شهرستان گچساران در حوزه علمیه خواهران بی‌بی حکیمه، شهرستان کهگیلویه در حوزه علمیه زینبیه خواهران، شهرستان بهمئی در مسجد‌ صاحب‌الزمان (عج)، شهرستان چرام به جهت دوری مسافت در دو مکان مسجد ابوالفضل‌العباس (ع) سرفاریاب و امامزاده امیر ولی (ع)، شهرستان باشت در امامزاده سید شمس‌الدین (ع) و شهرستان دنا در مدرسه راهنمایی آیت‌الله طالقانی پاتاوه برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: آزمون طرح حافظان قرآن به جز این هشت شهرستان در زندان مرکزی یاسوج و زندان گچساران نیز برگزار خواهد شد که در مجموع 10 مکان جهت برگزاری آزمون پایانی این دوره در سطح استان در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد طرح حافظان قرآن در زندان را طرح استانی دانست که با توجه به بازخورد مثبت این طرح سازمان اوقاف و اتمور خیریه کشور این طرح را به سراسر کشور جهت اجرای ملی ابلاغ کرده است.

 

جنتی‌پور در پایان ضمن گلایه‌مندی از حضور کم‌رنگ مسئولان در برنامه‌های مذهبی و قرآنی، گفت: با توجه به این که مسئولان همواره از برنامه‌هایی که جنبه سیاسی دارند استقبال بیشتری می‌کنند از آنها می‌خواهیم با حضور گسترده و پرشور خود در این برنامه قرآنی کمک کنند تا بتوانیم آن را به نحوی مطلوب برگزار کنیم.

منبع:چهارفصل

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.