گروه: اخبار استان خبر: 55336 / تاریخ انتشار : 1394/12/2 ساعت : 10:15

سگ‌هایی که به تنهایی یک هواپیما را کنترل می‌کنند+تصاویر

بعد از تلاش بسیار برای تربیت سگ‌ها برای رانندگی، اکنون شاهد اعمال خلاقیت جدیدی بر روی سگ‌ها هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، بعد از تلاش بسیار برای تربیت سگ‌ها برای رانندگی، اکنون شاهد اعمال خلاقیت جدیدی بر روی سگ‌ها هستیم.

در بسیاری از فیلم‌ها و کلیپ‌ها شاهد کارهای جذاب و جدیدی از سگ‌ها هستیم که به تازگی دانشمندان به ایدۀ جدیدتری دست یافته‌اند. آموزش خلبانی به سگ‌ها و اینکه یک سگ به تنهایی بتواند یک هواپیما را کنترل کند موافق و مخالف‌های بسیاری را داشته‌است.

 

سگ‌هایی که به تنهایی یک هواپیما را کنترل می‌کنند+تصاویر
 

دانشمندان دانشگاه آکسفورد برای آموزش سگ‌های خلبان، حدود 100 هزار سگ خیابانی یا سگ‌هایی که صاحبانشان از آن‌ها خسته شده‌بود را طی 2 سال ارزیابی کردند و از آن‌ها تست‌های مختلفی گرفتند. در نهایت 12 سگ که جزء باهوش‌ترین آن‌ها بودند، انتخاب شده و آموزش‌های تخصصی به آن‌ها داده‌شد.

در بین این سگ‌ها 3 سگ هستند که از همه آن‌ها کم‌سن تر و حدود 18 ماه سن دارند. این سگ‌ها در فاصله زیادی از سطح زمین قرار می‌گیرند تا در شرایطی شبیه سازی شده با زمانی که آن‌ها در هواپیما هستند قرار بگیرند.
 

سگ‌هایی که به تنهایی یک هواپیما را کنترل می‌کنند+تصاویر

سگ‌هایی که به تنهایی یک هواپیما را کنترل می‌کنند+تصاویر
 

لازم به ذکر است دانشمندانی ‌هم هستند که با این آزمایشات مخالفت جدی می‌کنند، زیرا آن‌ها بر این باورند که این کار مانند این است که از یک کودک 3 ساله بخواهید هواپیمایی را کنترل کند. و نکته جالب این است که با اینکه این سگ ها جزء باهوش‌ترین حیوانات هستند اما چگونه می شود به تصمیم گیری آن‌ها اطمینان داشت و مطمئن شد که این حیوانات از مطالب آموزش دیده به موقع استفاده می‌کنند./باشگاه خبرنگاران

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.