گروه: اخبار استان خبر: 55226 / تاریخ انتشار : 1394/12/1 ساعت : 12:10
امام جمعه چرام:

ملت ایران در عرصه انتخابات عکس خواسته های دشمنان عمل می کنند

امام جمعه چرام گفت: تجربه نشان داده است که ملت فهیم ایران اسلامی این بار هم با عمل کردن به عکس دستورات و سفارشات دشمنان، بار دیگر آنها را ناامید خواهند کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرستان چرام، حجت الاسلام جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه کمتر از یک هفته دیگر تا شروع انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی فرصت داریم، گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا یک انتخابات سالم، پر شور و نشاط که بار دیگر چشم طمع بیگانگان را کور کند را داشته باشیم.

 

خطیب جمعه چرام، افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون استکبار بدنبال انتقام از نظام اسلامی است و برای بدست آوردن این امر از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده است.

 

وی، جنگ و تحریم و تهدید را از ابزارهای این هدف دشمن دانست و گفت: اما در چند سال گذشته دشمن تمام تمرکز خود را بر مساله انتخابات گذاشته است تا از این طریق بتواند ضربه اساسی خود را به نظام وارد کند.

 

طزری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم اذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: ایشان با این بیانات پرده از توطئه انتخاباتی دشمن برداشت و فرمودند دشمن تمرکز خود را بر انتخابات گذاشته است.

 

این مسئول، افزود: در فتنه 88 دشمن با مطرح کردن بحث تقلب در انتخابات قصد ابطال انتخابات و در نهایت روی کار آوردن گزینه خود را داشت که با درایت و بصیرت ولایت و ملت این توطئه خنثی شد اما در این انتخابات توطئه جدیدی را برنامه ریزی کرده است تا با زیر سوال بردن شورای نگهبان ، اقدامات این شورا را غیر قانونی تلقی کرده و در نهایت انتخابات را ناسالم و غیر قانونی معرفی کنند.

 

وی ادامه داد: اگر چنین اتفاقی بیفتد و نمایندگان مجلس و مصوبات انان غیر قانونی معرفی شوند چنین حرکتی در نهایت سبب می شود ملت از نعمت مجلس بی بهره شود.

 

خطیب جمعه چرام پایبندی به قانون اساسی را تنها راه خنثی شدن این توطئه دانست و گفت: همه باید بدانیم که قانون اساسی از خطوط قرمز تمام کشورهاست و هیچ کشوری به قانون اساسی خود تعرض نمیکند لذا همه ما باید به قانون اساسی و شورای نگهبان که در متن قانون اساسی آمده است احترام گذاشته و به آن پایبند باشیم.

 

طزری با بیان اینکه مدت هاست هجمه های فراوانی علیه شورای نگهبان آغاز شده،خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای در داخل هم از روی غفلت همان کار ها را انجام می دهند و در جهت تضعیف شورای نگهبان قلم فرسایی و سخنرانی میکنند اما نمیدانند که این کار آنان بازی در زمین دشمن است.

 

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت مجلس، ابراز داشت: نقش مجلس یک نقش کلیدی است و این جمله امام (ره ) که فرمود مجلس در راس همه امور است اشاره به آن دارد که مجلس با تصویب قانون ، ریل گذار حرکت دولت است و اگر مجلسی تشکیل شود که در زمینه های علمی اقتصادی و فرهنگی مصوبات خوبی داشته باشد می تواند مسیر حرکت دولت را تعیبن کند و جامعه را به سمت پیشرفت سوق دهد.

 

 وی با بیان اینکه اگر مجلسی بر سر کار آید که روحیه اشرافیگری داشته و مرعوب آمریکا و استکبار باشد، گفت: این مجلس کشور را بد بخت خواهد کرد لذا همه وظیفه داریم در انتخاب نماینده مجلس دقت کنیم.

 

 این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود هدف از مذاکرات هسته ای که بیش از نیمی از عمر دولت یازدهم را گرفت بر طرف کردن تحریم ها و گشایش اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: اما می بینیم مسولین امریکا اعلام کردند که ما به هیچ کشوری اجازه سرمایه گذاری در ایران را نخواهیم داد و اینجاست که فرمایش مقام معظم رهبری روشن می شود که فرمودند " نمی توان به آمریکایی ها اعتماد کرد".

 

 طزری با بیان اینکه اعتماد به آمریکا باعث از بین رفتن سرمایه عظیم یک کشور می شود، ابراز داشت: عقب ماندگی در تمام عرصه ها و پشت پا زدن به توان داخلی و تکیه بر وعده های تو خالی از دیگر نتایج اعتماد به آمریکا می باشد لذا باید هوشیار بود و با اتحاد و همبستگی با تکیه بر توان داخلی و با اتکاء به نیرو های جوان و مومن مشکلات این نظام و کشور را حل کرد.

 

خطیب جمعه چرام به اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری اشاره داشت و افزود: این انتخابات اهمیت والایی دارد چرا که هر چه نمایندگان مجلس خبرگان رهبری از صلابت بیشتری بر خوردار باشند ولایت فقیه و شخص ولی فقیه از پشتوانه محکمی بر خوردار است.

 

وی ادامه داد: نقش خبرگان نقش ارزنده ای است بطوریکه در زمان نبود ولی فقیه میتواند با انتخاب درست کشور را از نعمت ولایت بهره مند سازد لذا دشمنان با توجه به این نقش و جایگاه تصمیم دارند که با داخل کردن مهره های خود به درون مجلس خبرگان جایگاه ولایت فقیه را تضعیف کرده و به این رکن رکین نظام آسیب وارد کنند.

 

طزری خاطرنشان کرد: لذا مشاهده می شود که با کمال پر رویی و قباحت اعلام میدارند که به چه کسی رای دهید و به چه کسانی رای ندهید اما تجربه نشان داده است که ملت فهیم ایران اسلامی این بار هم با عمل کردن به عکس دستورات و سفارشات آنان، دشمنان را بار دیگر نا امید خواهند کرد.

 

انتهای پیام/ج

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.