گروه: اخبار استان خبر: 43992 / تاریخ انتشار : 1394/11/9 ساعت : 09:36
پنچ شنبه باشهدا:

شهیدی که همه را به وحدت کلمه و دفاع از اسلام دعوت کرد +عکس

شهید رسول کریمی زاده: وصیت دارم به برادرانم: سنگر را پر کنید و راهم را ادامه دهید و شمایید که بعد از من ادامه دهندگان راه برادر خود هستید. بیاید با هم وحدت کلمه داشته باشید و اسلام را زنده نگه دارید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، یقیناً معرفی شهدای هر شهرستان در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال دولت وملت ، همدلی و همزبانی نام گذاری شده است می تواند زمینه رشد همدلی و همزبانی برای تعمیم باورها و اعتقادات فرهنگی جامعه با استفاده از سیره و وصایای شهدا بعنوان بهترین الگو به جامعه معرفی کرد.

اللّهُمَّ اغفِر لِلمُومِنینَ وَ المُومِنَاتِ وَ المُسلِمینَ وَ المُسلِمَاتِ اَلاَحیَاءِ مِنهُم وَ الاَموَاتِ ، تَابِع بَینَنَا وَ بَینَهُم بِالخَیراتِ اِنَّکَ مُجیبُ الدَعَوَاتِ اِنَّکَ غافِرَ الذَنبِ وَ الخَطیئَاتِ وَ اِنَّکَ عَلَی کُلِّ شَیءٍ قَدیرٌ بِحُرمَةِ الفَاتِحةِ مَعَ الصَّلَوَاتِ

در همین راستای معرفی شهدای والامقام شهرستان لنده یکی از کارهای ارزشمندی است که در جهت پاسداشت از ارزش ها و آرمان های والای شهدای هشت سال دفاع مقدس به جامعه معرفی کرد که این بار به معرفی زندگی نامه بسیجی شهید رسول کریمی زاده خواهیم پرداخت:

بسیجی شهید رسول کریمی زاده در سال 1351 در خانواده ای مومن و متدین در روستای شیتاب از توابع بخش موگرمون واقع در شهرستان لنده دیده به جهان گشود، شهید از همان دوران کودکی طعم فقر را چشیده بود و تنها توانست تا دوران راهنمایی درس بخواند و باتوجه به فقر حاکم بر روستاهای شهرستان نتوانست ادامه تحصیل دهد .

شهید کریمی زاده با شروع جگ تحمیلی راهی جبهه های حق علیه باطل شد و با حضور در عملیات بدر شرکت که در همین عملیات مجروح شد و پس از طی دوره ی درمان به عشق دفاع از میهن دوباره عازم جبهه های جنگ شد.

شهید رسول کریمی زاده پس از حضور در عملیات والفجر 8مجروح و شیمیائی شد که علی رغم مجروحیت و شیمیائی دوباره به جبهه های جنگ علیه دشمن اعزام شد و سرانجام در تاریخ 10بهمن ماه 1365 در منطقه عملیاتی شلمچه پس از دلاوری هاو حماسه آفرینی ها فراوان به همراه چندتن از دوستانش به فیض عظمای شهادت نائل آمدند. که گلزار مطهر این شهید والامقام در گلزار شهدای روستای مله شیتاب زیارتگاه عاشقان شهید و شهادت است.

قسمتی از وصیت نامه بسیجی شهید رسول کریمی زاده:

وصیت دارم به برادرانم: سنگر را پر کنید و راهم را ادامه دهید و شمایید که بعد از من ادامه دهندگان راه برادر خود هستید. بیاید با هم وحدت کلمه داشته باشید و اسلام را زنده نگه دارید.« روانش غریق رحمت دائمی خداوند باد»

انتهای پیام/م75

تصاویر تکمیلی: 
پنج شنبه با شهدا ,خبرلنده, شهید رسول کریمی زاده ,روستای شیتاب, عملیات والفجر 8  ,منطقه عملیاتی شلمچه, دفاع مقدس

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.