گروه: اخبار استان خبر: 43962 / تاریخ انتشار : 1394/11/8 ساعت : 10:14
پنج شنبه ای با شهدای کهگیلویه :

شهیدی که در کلاس درس غایب می شد تا در محضر خدا حاضر باشد + تصویر

یک روز یکی از معلم ها از او به مدیر مدرسه شکایت کرد که فیض اله هر روز موقع درس من دیر به کلاس می آید. مدیر مدرسه با شناختی که ازاو داشت گفت: حتماً دلیلش را می پرسم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازخبرنگار پایگاه خبری اطلاع رسانی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،

شهید: سید فیض اله رایگان

فرزند: سید اکبر

طلوع: 1348-روستای خلیفه ای( خلیفه ای از توابع شهرستان دهدشت و در دهستان راک)

عروج:3/2/1366 –سردشت

زیارتگاه: مفقودالاثر

 

شهیدرایگان

نماز اول وقت

در سال 1348 در خانواده با ایمان از طایفه سادات احمدی به دنیا آمد. او با تمام شرایط سختی که برای ادامه تحصیل در روستا بود موفق شد دوره ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت کسب کند. اما با ورود به دوره دبیرستان تحول عجیبی در وی پدید آمد. وی بچه های مدرسه را تشویق می کرد که به جبهه بروند . یک روز یکی از معلم ها از او به مدیر مدرسه شکایت کرد که فیض اله هر روز موقع درس من دیر به کلاس می آید. مدیر مدرسه با شناختی که ازاو داشت گفت: حتماً دلیلش را می پرسم. مدیر او را صدا زد و علت تاخیر در کلاس درس را خواست، شهید با لحن بسیار آرام گفت: آقای مدیر من در این وقت نمازم را می خوانم و برایم مهم نیست که در کلاس درس غیبت بخورم. مدیر دستی بر سر فیض اله کشید و گفت: آفرین پسرم . وی به شدت احساس تکلیف می کرد و پس از دوره های آموزشی به جبهه شتافت و در تاریخ 3/2/66 و منطقه عملیات کربلای 10 جاویدالاثر شد.

فرازی از وصیت نامه شهید: ای امت حزب اله بدانید من با بصیرت و آگاهی کامل پای به این راه نهادم و برای اعتدای قرآن و دستورات خداوند که به وسیله پیامبران فرستاده تا پای جان پیش می روم و به جنگ علیه کفر قدم بر می دارم.


انتهای پیام/م.غ/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ش
1394/11/9 - 09:51
التماس دعا
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.