گروه: اخبار استان خبر: 43685 / تاریخ انتشار : 1394/11/1 ساعت : 13:32
پنج شنبه ای با شهدای کهگیلویه:

برای از بین بردن ریشه­ ی کفر و نفاق با هم متحد شوید

شهید علی عسکر پاریاب از شهدای شهرستان کهگیلویه در وصیت نامه خود آورده است: برای از بین بردن ریشه­ ی کفر و نفاق با هم متحد شوید و آینده را برای فرزندانتان درخشان نمایید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،استان کهگیلویه و بویراحمد 1844 شهید تقدیم انقلات اسلامی ایران کرده است که بیش از460 نفر از آنها دانش­ آموز بودند؛ کسانی که سنگر علم و دانش را رها کردند و سنگر جنگ و جبهه را جهت پاسداری از ارزش­های نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزیدند.

 بیش از 100 نفر از این شهداء دانش­ آموز از شهرستان کهگیلویه بودند که جهت پاس­داشت مقام شهید به جمع ­آوری وصیت­نامه­ های این شهداء توسط ستاد کنگره سرداران و شهدای استان پرداخته شده ­است و کتاب آن در دست چاپ می باشد.

 

این پایگاه خبری در نظر دارد با معرفی این گلهای سبز باغ اندیشه که به آیین سرخ شقایق شکوفا شدند و در آسمان درخشان علم و معرفت به جاودانگی دست یافتنددر این کار ارزشمند سهیم باشد.

 

شهید علی عسکر پاریاب

 

شهید: علی ­عسکر پاریاب

 فرزند: خداکرم                                                                                             

طلوع: 1345-روستای امامزاده محمود

عروج: 29/1/1366- سردشت

زیارتگاه: گلزار شهدای دهدشت

پرنده ­ی زخمی

سال 1345در روستای امامزاده محمودِسرفاریاب، چشم به جهان گشود. وی تحصیل خود را تا پایان دوره­ ی ابتدایی در زادگاهش سپری کرد و برای ادامه­ تحصیل، به شهر دهدشت رفت .

 

هرچند از شاگردان ممتاز مدرسه بوداما مشکلات فراوان از جمله؛ دوری راه و نبود وسایط نقلیه و کمبودهای دیگر، مانع از ادامه تحصیل وی شد. وی، یک روز به همراه دوستانش از مدرسه به خانه بر می­ گشت، چشمش به پرنده ­ای افتاد.

 

پرنده را برداشت و بال او را نگاه کرد، ناگهان متوجه زخمِ بال پرنده شد. او پرنده­ را به خانه برد و مداوا کرد و پس از مداوا رهایش کرد .

 

روحیه­ ی بسیار حساس و مهربانی داشت. سرانجام جهت اعزام به جبهه های جنگ، در بسیج ثبت­ نام کرد و به سوی جبهه شتافت .

 

به عنوان نیروی تخریب در گردان امام علی فعالیت می ­کرد. بنابراین، ماه مبارک رمضال، در سال 1366 در عملیات کربلای 10 به درجه­ ی رفیع شهادت نایل آمد و روحش مانند پرنده ­ی زخمی به اوج آسمان ها پرواز کرد.

 

فرازی از وصیت­نامه­ ی شهید: ای ملت قهرمان و شهیدپرور، بیایید و فرمان امام را لبیک بگویید، و برای از بین بردن ریشه­ ی کفر و نفاق با هم متحد شوید و آینده را برای فرزندانتان درخشان نمایید.

انتهای پیام/م.غ/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.