گروه: اخبار استان خبر: 43411 / تاریخ انتشار : 1394/10/24 ساعت : 00:59
گزارش:

مطالبات مردم شهرستان لنده از نمایندگان مجلس دهم درکهگیلویه بزرگ

کمتر از 45روز دیگر بزرگترین مارتن سیاسی یعنی انتخابات خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کشور برگزار می شود که لزوم همگرایی و هم افزایی گروه های سیاسی با همدلی و همزبانی برای ایرانی آباد شکل خواهد گرفت که در این بین مردم شهرستان لنده نیز دارای مطلبات به حق و قانونی از نمایندگان انتخابی خود در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، انتخابات همواره باعث مشارکت مستقیم مردم در تعیین سرنوشت خود است که هر نامزد اتخاباتی باتوجه به توانمندی و قدرت اجرایی که در خود می بیند ثبت نام می کند و با رای مستقیم مردم برابر برنامه ها و وعده های انتخاباتی خویش انتخاب خواهدشد.

انتخابات مجلس برای دهمین دوره و انتخابات خبرگان رهبری به طور همزمان روز جمعه ۷ اسفند ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار خواهد شد و کمتر از 40روز مانده به انتخابات  دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب و همچنین حامیان دولت جهت سیطره بر تنها کرسی کهگیلویه بزرگ(دهدشت،بهمئی، چرام ولنده) در مجلس شورای اسلامی خیز بلندی برداشته اند.

 یقیناً انتخابات پیش رو یکی از انتخابات حساس همراه با رقابت سنگین و سختی از سوی داوطلبان همراه خواهد بود، اما آن چیز که در این میان شایان ذکر است توجه کاندیداها و اطرافیان آنان به چهارچوب قانون و احترام به آن می باشد.

وعده هایی داده شده از سوی نمایندگان ادوار گذشته تاکنون آن چنان مردم شهرستان لنده را به وعده های رنگین انتخاباتی بد بین کرده است که باتوجه به نزدیکی به ایام انتخابات و حضور بی سابقه نامزدهای انتخاباتی کار انتخاب را با سختی های فراوانی مواجه خواهد کرد چرا که در این برهه از زمان برخی از شخصیت های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... با برنامه های کلان راهبردی و برخی تنها برای جادادن نام خود در بین نامزدهای انتخاباتی و بعداً هم به نفع آنان کنار رفتن به صحنه آمدند.

اما در این بین مردم شهرستان لنده قبل از شروع انتخابات مطالباتی برحق دارند که امیدواریم نامزدهای محترم انتخاباتی به چندین مورد از شاخصه ها و پتانسیل ها و مطالبات مردم این دیار ولایتمدار پایبند باشند تا در ایام انتخابات با خاطری آسوده در شهرستان لنده بیشترین آراء را به خود جذب کنند.

شهرستان لنده یکی از قدیمی ترین و باسابقه ترین شهرهای و بخش های استان است که در سال1390از بخش به شهرستان ارتقا پیدا کرد، البته هرچند حق مسلم این شهرستان خیلی دیر به دست آمد ولی با این وجود نمی توان از شاخصه ها و پتانسیل های اساسی این شهرستان محروم غفلت کرد.

 

* پتانسیل هاو ظرفیت های ویژه و بالقوه ی شهرستان لنده

 

شهرستان لنده از دیرباز دارای پتانسیل و ظرفیت های ویژه و بالقوه ای در حوزه های مختلف اقتصادی به ویژه معادن، کشاورزی ودامی بوده که متاسفانه به دلیل ضعف های مدیریتی در سطح کلان استانی باعث شد این شهرستان از سرمایه هایی که دارد به درستی استفاده نکند. حتی در تخصیص اعتبارات استانی و ملی نیز شاهد عمق محرومیت اعتباری بوده ایم که اعتراضات مسئولان شهرستانی و مردم این خطه را در پی داشت.

توسعه همه‌ جانبه در بخش‌های صنعت، کشاورزی

توسعه همه‌ جانبه در بخش‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری از مهمترین مطالبات برحق مردم شهرستان لنده است که از هر نماینده ای برای پیگیری امورات حقه آن مطرح می شود که باید از طریق قانون گذار پیگیری و نظارت شود.

استفاده از ذخائر عظیم معدنی

مطالبه دیگر مردم این شهرستان بحث استفاده از ذخائر عظیم معدنی در این شهرستان وایجاد بستر لازم برای اشتغال جوانان تحصیل کرده و بیکار لنده با راه اندازی و استخراج این معادن است که به نوبه خود می تواند علاوه بر حل بیکاری جوانان این شهرستان باعث اشتغالزایی جوانان بیکار سایر شهرستان ها نیز شود.

توسعه بخش گردشگری

یکی دیگر از مطالبات به حق مردم شهرستان لنده است که باتوجه به وجود چشمه ساران بکر و طبیعت دل انگیز و همیشه بهاری اش و وجود دو منطقه سردسیری دلی مهرجان و دلی خیارکال ، چشمه زیبا و دیدنی موگرمون ، وجود امام زادگان و بقاء متبرکه و هزاران چشم انداز دیگر می تواند شهرستان لنده را به یک قطب گردشگری در فصل زمستان و تابستان تبدیل کند.

وجود منابع فراوان طبیعی و فرصت های بکر ایجاد شغل در زمینه هایی همچون کشاورزی ، دامی و دارا بودن بهترین محصولات کشاورزی و باغی نیز می تواند فرصتی برای توسعه پایدار این شهرستان باشد.

بالابودن نرخ بیکاری و مصرف گرایی مردم

مردم این شهرستان به واسطه نبود کارخانه های تولیدی یکی دیگر از فاکتور های بیکاری در شهرستان لنده است که امیدواریم نمایندگان منتخب با هماهنگی دولتمردان نسبت به جذب سرمایه گذاران مختلف در زمینه های گوناگون رشد و توسعه روز افزون این شهرستان را دوچندان کنند.

 توسعه راه های شهرستان

بدون شک شهرستان لنده توسعه راه های شهرستان یکی دیگر از مهمترین مطالبات مردم است که می تواند نقطه اتصال کریدور شمال به جنوب کشور از طریق خوزستان به کهگیلویه وبویراحمد و از آنجا به اصفهان از مسیر جاده لنده، تراب به جاده اصفهان باشد که با اتصال این محور شاهد خروج شهرستان لنده از بن بست تاریخی باشیم.

ایجاد اشتغال پایدار

اگر بخواهیم  اندک فرصت های پیش روی ایجاد اشتغال پایدار این شهرستان توجه داشته باشیم، می توان انتظار داشت نمایندگان مجلس با همدلی بیشتر با دولتمردان در راستای رسیدگی به مشکلات شهرستان لنده قدمی ماندگار بردارند و خود را خادم همیشگی مردم این شهرستان و سایر شهرستان های چهارگاه یا همان کهگیلویه بزرگ بدانند.

هرچند نمی توان با وجود مشکلات فراوان پیش روی شهرستان لنده تمامی این مشکلات را بر دوش نمایندگان گذاشت، ولی حل این موارد نیازمند ارائه راهکارهای راهبردی کلی و عملی مسئولین برای از میان برداشتن همه آنها است، که در صورت محقق شدن برخی از موارد گنجانده شده در بندهای مورد اشاره و اجرای دقیق، صحیح و اصولی آن  می توان انتظار داشت تا بار مشکلات شهرستان اندکی کاسته شود و شاهد تغییرات اساسی در زمینه های مختلف توسعه ای برای شهرستان لنده باشیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
حسین
1394/11/15 - 20:53
No gain no pain
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.