گروه: لنده خبر: 43215 / تاریخ انتشار : 1394/10/21 ساعت : 08:34

خَیر لنده ای هزینه حج خود را کجا مصرف کرد/عکس

یک خیرلنده ای در اقدامی قابل تحسین هزینه سفر حج خود را به ساخت چند پل ارتباطی برای منطقه محروم موگرمون در لنده کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در اقدامی تاثیرگذار و قابل تحسین یکی از خیران لنده ای هزینه سفر حج را باتوجه به عمق محرومیت های بخش موگرمون و جاده های ارتباطی این بخش برای ساخت چند پل ارتباطی در مسیر جاده موگرمون به دلی مهرجان هزینه کرد.

 

 

سید منصور موسوی از سادات جلیل القدر حیدری است که اصالتاً لنده ای است و سالهای زیادی است که در شهرستان بهبهان زندگی می کند ولی دغدغه همیشگی و تابستانی این سید جلیل القدر به واسطه حضور در منطقه سردسیری دلی مهرجان وی را برآن داشت تا قدمی خیر برای عمران و آبادانی این منطقه محروم بردارد.

 

 

سید منصور موسوی در باره این اقدام خداپسندانه خود اظهارکرد: بنده برای تشرف به سرزمین وحی چندین سال است که ثبت نام کردم که در زمان اعزام باتوجه به عمق محرومیت شهرستان لنده به خصوص بخش موگرمون و نبود زیر ساخت های اساسی به خصوص جاده استاندارد برآن شدم تا هزینه سفر حج خود را در راه خدمت به مردم صرف کنم.

 

 

وی افزود: دوست داشتم تا زنده ام کاری کنم که همه مردم منطقه و شهرستان از آن فیض ببرند و گاهی هم به یاد ما باشند.

 

این خیر لنده ای اظهارکرد: سه پل ارتباطی در مسیر جاده موگرمون به دلی مهرجان ساخته شد که انشاءالله اگر عمری باقی ماند دو پل دیگر نیز به همت مردم ایجاد خواهد شد.

 

وی تاکید کرد:خوشبختم که توانستیم با ایجاد این چند پل از بروز حوادث تلخی که سالهای گذشته بر اثرتصادف در طول مسیر این جاده بودیم جلوگیری کنیم.

 

 

موسوی اظهارکرد: بسیار خوشحالم که هزینه سفر حجم را در راه امنیت و آسایش مردم منطقه محروم لنده هزینه کردم و مطمئن هستیم که رضایت خداوند در گرو رضایت بندگانش است.

 

این خیر در ادامه گفت: هدف جلب رضایت خداوند برای رفاه و امنیت جان استفاده کنندگان از این جاده کوهستانی و خطرناک بود که برآورد هزینه ای آن قریب به یکصد میلیون ریال بوده است.

 

وی اظهارکرد: اگر بازهم برای سفر حج توفیقی نصیب شود آن را در راه ازدواج جوانان هزینه خواهم کرد چرا که ازدواج نیمی از ایمان است.

 

موسوی گفت: این جاده همه ساله بعلت کوهستانی بودن و وجود دره های کوچک و بزرگ در مسیر جاده باعث ازبین رفتن بخشی از جاده می شد که با ساخت این چند دستگاه پل جلوی تخریب جاده گرفته شد.

 

 

منطقه کوهستانی دلی مهرجان در فاصله 47کیلومتری شهرلنده قراردارد که منطقه ای سرسبز و طبعیتی بکر و زیبا دارد ولی متاسفانه به دلیل کوهستانی بودن و خاکی بودن بخش عظیمی از این جاده سالانه تصادفات زیادی در این مسیر صورت میگیرد که تاکنون مخاطرات مالی و جانی بسیاری در پی داشته است.

تصاویر :

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 
 
 

 

 
 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.