گروه: اخبار استان خبر: 42991 / تاریخ انتشار : 1394/10/19 ساعت : 19:40

تایید صلاحیت 96 کاندید انتخابات مجلس درکهگیلویه و بویراحمد/ هشدار درباره تبلیغات زودهنگام انتخاباتی/ اسامی داوطلبانی که رد صلاحیت شدند/راه اندازی شعبه اخذ رای ویژه بانوان در یاسوج

پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با رصد پایگاه ها، سایت های خبری و خبرگزاری های کهگیلویه و بویراحمد و کشور خبرهای انتخاباتی را در قالب بسته خبری در اختیار مخاطبان قرار می دهد.

پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با رصد پایگاه ها، سایت های خبری و خبرگزاری های کهگیلویه و بویراحمد و کشور خبرهای انتخاباتی را در قالب بسته خبری در اختیار مخاطبان قرار می دهد.

تایید صلاحیت 34 داوطلب در بویراحمد و دنا

فرماندار بویراحمد گفت: ۳۴ نفر از افراد ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس دوره دهم از حوزه بویراحمد و دنا بعد از استعلام از مراجع چهارگانه تأیید صلاحیت شدند.

 

محمدکاظم نظری افزود: برای این انتخابات ۳۶ نفر ثبت نام کرده بودند که یک نفر از آنان انصراف داد و یک نفر نیز به دلیل نقص مدرک تایید نشد.

 

نظری گفته‌ است؛ ثبت نام «حبیب‌الله پیشوا» به دلیل آنکه دیر انجام شد در سامانه ثبت نشده و عملاً بررسی صلاحیت ایشان انجام نگرفت.

 

گفتنی است تمام نامزدهای شاخص از جمله سید باقر موسوی جهان‌آباد، غلام محمد زارعی، حجت‌الاسلام سیدصدرالله رجائی‌نسب، ستار هدایت‌خواه، محمد بهرامی و  محمدرضا نیکبخت تائید صلاحیت شدند.

 

قرار است هیات اجرایی انتخابات مجلس در بویراحمد اسامی نهایی نفرات تایید صلاحیت شده را بزودی در اختیار هیات نظارت قرار دهد.

 

فرایند استعلام مراجع چهارگانه که شامل اداره اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره ثبت احوال می‌باشد، ۱۰ روز به طول انجامید و پس از آن هیأت‌های اجرایی هفت روز فرصت رسیدگی به جواب ها و ارجاع تصمیمات خود به هیأت نظارت را دارند.

 

شهرستان بویراحمد یک صندلی در مجلس شورای اسلامی دارد.

 

 تایید صلاحیت 50 داوطلب در کهگیلویه

فرماندار کهگیلویه گفت: ۵۰ نفر از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کهگیلویه تایید صلاحیت شدند.

 

علی پوزش روز سه شنبه افزود: ۵۹ داوطلب در حوزه کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی برای حضور در مجلس دهم نام نویسی کردند که صلاحیت ۵۰ تن از آنان در هیات اجرایی براساس روال قانونی تایید شده است.


وی با بیان اینکه یک نفر از داوطلبان نامزدی، پس از ثبت نام انصراف داده بود وهشت نفر نیز به دلیل نقص مدرک تایید نشده است،اظهارکرد: بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس از پنجم دی به مدت ۱۰ روز در هیات های اجرایی انجام شد و نتیجه آن در ۱۴ دی در اختیار نامزدها و هیات نظارت قرار گرفت.


وی ابراز داشت: پرونده داوطلبان نامزدی مجلس پس از بررسی در هیات مرکزی برای بررسی و تایید نهایی به شورای نگهبان قانون اساسی فرستاده می شود.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند امسال به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

 

تایید صلاحیت 12 داوطلب انتخابات دهم در گچساران

 

فرماندار گچساران از تائید صلاحیت همه کاندیداهای نمایندگی مجلس دهم در گچساران و باشت خبر داد.

با توجه به اینکه آخرین روز از مهلت تعیین صلاحیت ها در هیئت اجرائی را طی می کردیم، همه کاندیداها که ۱۲ نفر بودند بعد از استعلام از مراجع چهارگانه تائید صلاحیت شدند.

رحیمی از ارجاع گزارش کامل روند تعیین صلاحیت ها به هیئت نظارت استان خبر داد و افزود: این هیئت یک هفته وقت دارد نسبت به رد یا تائید افراد معرفی شده از سوی هیئت اجرائی اقدام نماید.

فرماندار گچساران همچنین هرگونه شبهه درباره مدارک مورد نیاز برای کاندیداها را رد کرد.

***

هشدار درباره تبلیغات زودهنگام انتخاباتی

 
رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد از برخورد با کارناوال‌های انتخاباتی پیش از موعد تبلیغات خبر داد و گفت: نامزدهایی که پیش از موعد آغاز تبلیغات رسمی، دست به کارتبلیغات شده باشند،به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

فتاح محمدی با اشاره به پایان زمان رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیئت‌های چهارگانه انجام شده و فردا سه‌شنبه (۱۵ دی) نتایج اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: کسانی که نسبت به رد صلاحیت خود اعتراضی دارند می‌توانند به مدت چهار روز شکایت خود را مطرح کنند.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌  جلسه هم‌اندیشی و تبادل نظر هیئت‌های نظارت، هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های بازرسی دو حوزه انتخابیه گچساران و باشت و کهگیلویه بزرگ با حضور استاندار، رئیس ستاد انتخابات، رئیس دفتر شورای نگهبان، رئیس هیئت بازرسی استان و نامزدهای انتخابات به صورت جداگانه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در آینده نزدیک نیز جلسه‌ هم‌اندیشی و تبادل نظر با نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات محلس شورای اسلامی برگزار و انتظارات مسئولان از نامزدها و نامزدهای انتخابات از مسئولان مبتنی بر قانون مطرح می‌شود.

این مسئول از برخورد با کارناوال‌های انتخاباتی پیش از موعد تبلیغات خبر داد و گفت: پیش‌بینی لازم برای برخورد با کارناوال‌های انتخاباتی پیش از موعد توسط فرمانداری‌ها، دادستانی و اداره اطلاعات استان انجام شده و در صورت مشاهده تخلف تذکر لازم داده می‌شود که در صورت تکرار تخلف برخورد قانونی انجام می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد ضمن توصیه به مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برای عدم جانبداری از کاندیداها گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی به جهت جایگاه قانونی که در دولت دارند طوری عمل کنند که شائبه جانبداری از کاندیدای خاصی ایجاد نشود.

 

رد صلاحیت شدگان انتخابات مجلس دهم در کهگیلویه

 اسامی رد صلاحیت شدگان هیات اجرایی حوزه انتخابیه " کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده " اعلام شد .

 آقایان "موسی اخلاقی نسب ، بیت الله حسینی ، جهانبخش ، سعید محقق ، وفایی مقدم و آرمین  " به علت نقص در مدارک خود از سوی هیات اجرایی رد صلاحیت شده اند .

استعلامات از مراجع چهارگانه در خصوص این افراد مثبت بوده اما بعلت نقص در مدارک ثبت نامی رد صلاحیت شده اند.

همچنین دکتر "آرام "معاون هلدینگ ساختمانی شرکت کوثر وابسته به بنیاد شهید کشور  و مهندس " حبیبی " معاون امور آب کشور بعلت استعفا ندادن از مسئولیت های خود در موعد مقرر از سوی هیات اجرایی فرمانداری کهگیلویه رد صلاحیت شدند .

این افراد می توانند اعتراض خود را به هیات نظارت استان تقدیم کنند.

 

از 108نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  در کهگیلویه و بویراحمد سه نفر انصراف دادند و پرونده 9 داوطلب دیگر نیز ناقص بوده است.

 

 جزئیات شعب اخذ رأی و کاندیداهای حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا

 

فرماندار بویراحمد صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: ۳۶ نفر در فرمانداری بویراحمد و یک نفر در وزارت کشور نامزد انتخابات بویراحمد و دنا مجلس دهم شد.


محمدکاظم نظری با بیان اینکه در مجموع ۳۷ نفر نامزد انتخابات بویراحمد و دنا شد، تصریح کرد: از این تعداد دو نفر کتباً و حضوراً انصراف خود را اعلام کردند و یک نفر هم به دلیل نقص مدارک صلاحیتش احراز نشد.


وی  اضافه کرد: ۳۴ نفر بر اساس قانون و استعلام از مراجع چهارگانه صلاحیت آنها تأیید شد و هیئت اجرائی بر اساس قانون صلاحیت‌‍‌ها را بررسی کرد.


فرماندار بویراحمد افزود: از مجموع تأیید صلاحیت‌ها ۳۰ نفر با مدرک کارشناسی ارشد، ۳ نفر دکترا،  یک نفر مدرک حوزه‌ی و یک نفر با مدرک کارشناسی  ثبت نام کردند.
 

نظری افزود: سه نفر با سابقه نمایندگی ثبت‌نام کردند که یک نفر از آنها (سیدباقر موسوی) با مدرک تحصیلی کارشناسی، ستار هدایت‌خواه و غلام محمد زارعی نیز با مدرک کارشناسی اقدام به نام نویسی در انتخابات کردند.

 

وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا ۲۸۹ شعبه اخذ رأی دارد که از این مجموعه بخش مرکزی ۱۵۷ شعبه، مارگون ۳۱ شعبه، لوداب ۲۸ شعبه، کبگیان ۱۹ شعبه، پاتاوه ۳۲ شعبه و بخش مرکزی شهرستان دنا ۲۲ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شد.

 

راه اندازی یک شعبه اخذ رأی ویژه بانوان در شهر یاسوج

 

نظری گفت: یک شعبه اخذ رأی ویژه بانوان در شهر یاسوج به دلیل درخواست مردم راه‌اندازی شد.

 

فرماندار بویراحمد گفت: هیئت اجرائی حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا از افراد منصف، دیندار و متدین تشکیل شده است که هر کدام از آنها سابقه برگزاری چندین انتخابات را دارند.

 

تشکیل مجمع اصلاح طلبان درگچساران و کهگیلویه

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجمع اصلاح طلبان حوزه انتخابیه گچساران وباشت و همچنین حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ بزودی تشکیل می شود.


علی خواجوی در گفتگو با خبرنگار سایت استان افزود: این مجمع چندی پیش در حوزه بویراحمد و دنا و پس از دعوت از افراد شناخته شده اصلاح طلب و برگزاری انتخابات تشکیل شد.


وی ادامه داد: بر اساس ساز و کار کلی اصلاح طلبان در کشور، شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در کشور، شورای اصلاح طلبان در ااستانها و مجمع اصلاح طلبان در شهرستانها و حوزه های انتخابیه به عنوان تصمیم گیرنده اصلی برای اصلاح طلبان فعالیت می کنند.


خواجوی شورای اصلاح طلبان استان را شامل احزاب به اضافه شخصیتها و تشکلهای اثرگذار سیاسی عنوان کرد و گفت: اساسا شورای اصلاح طلبان استان همان کسانی هستند که عضوء شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بوده اند و در شهرستانها و حوزه های انتخابیه مکانیزم متفاوتی دارد.


وی اظهار داشت: در یاسوج بانی این کار احزاب هستند به اضافه افرادی که باید به احزاب افزوده شود. مثلا انتخابات برگزار شد و اقشار مختلف مردم شامل دانشجویان، فرهنگیان، اصناف و افراد ذی نفوذ از طریق مختلف دعوت شدند. سپس انتخابات برگزار شد و تعداد چهارده نفر انتخاب و به احزاب اصلاح طلب حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا اضافه می شوند که مجمع اصلاح طلبان حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا را تشکیل می دهند.


وی در پاسخ به این سوال که مجمع اصلاح طلبان بویراحمد چند نفر هستند؟ گفت: در حال حاضر چهارده نفر انتخاب شده به اضافه نمایندگان احزاب در استان که هفده حزب را شامل می شود نیز به این مجمع افزوده می شود.


وی در خصوص تشکیل این مجمع در حوزه های گچساران و کهگیلویه گفت: مطابق آیین نامه که از کشور به ما ابلاغ شده و با توجه به شرایط محیطی موجود در حوزه ها بایدتصمیم گیری کنیم.
رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان در خصوص وضعیت خاص کهگیلویه نیز تصریح کرد: امکان دارد در کهگیلویه به همین شکل انتخاباتی برگزار شود و یا اینکه با توجه به شرایط، مکانیزم دیگری برای آن طراحی شود.


خواجوی در خصوص حوزه گچساران بیان داشت: بنا هست بر اساس انتخابات این مجمع را تشکیل دهیم و به زودی نیز انتخابات آن برگزار می شود.

 

بروز رسانی می شود...

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 40 نظر
ناشناس
1394/10/26 - 23:04
فقط هاشمی
rateup 10
 ratedown 5
خ
1394/11/17 - 01:24
فقط شیخ باران
rateup 0
 ratedown 0
سرمور
1394/10/26 - 23:07
فقط هاشمی
rateup 13
 ratedown 9
سیما
1394/11/4 - 07:31
فقط دکتر جوزاریان ، به امید خدا
rateup 5
 ratedown 7
آرمین
1394/11/9 - 23:20
سلام. فقط. حاج عدل هاشمی. تنها کسی که تو این چند سال ثابت کرده که بفکر مردم شهرش و جوانهاش هست
rateup 9
 ratedown 5
استاد
1394/11/13 - 20:01
هاشمی بهترین گزینه برای شهرستان چرام زیرا نماینده های قبلی ثابت کردند که فقط به فکر خود وبستگان وطایفه خود می با شند
rateup 12
 ratedown 7
خ
1394/11/17 - 01:25
فقط شیخ باران
rateup 0
 ratedown 1
خ
1394/11/17 - 01:25
فقط شیخ باران
rateup 0
 ratedown 2
بهنام
1394/11/17 - 10:59
638
rateup 0
 ratedown 0
کل قیصر
1394/11/16 - 17:04
فقط حاج عدل هاشمی
rateup 3
 ratedown 2
کل قیصر
1394/11/16 - 17:04
فقط حاج عدل هاشمی
rateup 3
 ratedown 2
azizivares
1394/11/17 - 01:05
درودبرعدل هاشمی خوش آمدی عزیزی ازطرف ایل بزرگ بابکانی
rateup 2
 ratedown 1
azizi
1394/11/17 - 01:06
سلام فقط هاشمی میتونه ما رانجات بده به لطف خدا
rateup 3
 ratedown 1
porea.frink
1394/12/8 - 01:53
اره
rateup 0
 ratedown 0
خ
1394/11/17 - 01:23
فقط شیخ باران آیت الله شیخ خلیل نظری
rateup 1
 ratedown 3
حسین
1394/11/17 - 04:05
به امیدخداسیدباقرموسوی بارای بسیارپیروزانتخابات یاسوج خواهدشد
rateup 4
 ratedown 6
محسن
1394/11/17 - 04:19
درود بر هاشمی
rateup 3
 ratedown 1
اپرا
1394/11/17 - 21:08
فقط آقای عدل هاشمی
rateup 6
 ratedown 1
الهام
1394/11/19 - 09:46
فقط دکتر روشن فکر درود بر تامرادی
rateup 5
 ratedown 2
پردل بیژن
1394/12/8 - 00:51
درود برتو ای بزرگوار ایل تامردی باید بزرگی اش رانشان بدهد روشن فکر ککا شیرم
rateup 1
 ratedown 0
کمال تیما
1394/11/19 - 11:13
من که اگه آقای موحدواسه شهرستان کهگیلویه تاییدنشه رای نمیدم این نظرمن تنها نیست حرف خیلیاست.
rateup 3
 ratedown 1
ناشناس
1394/11/20 - 18:28
رای دادن به موحد و بزرگواری نشون میده چقدر بدبختیم کگیلویه و یاسوج عقب مانده هستیم
rateup 1
 ratedown 4
بهنام
1394/11/24 - 12:02
فقط موحد
rateup 2
 ratedown 2
ناشناس
1394/11/27 - 13:18
لطفا درشهرستان کهگیلویه به کسی رای دهید که بادولت تدبیر وامید هماهنگ وهمسو باش
rateup 1
 ratedown 0
تیما
1394/11/28 - 11:35
کدام تدبیر وامید.روحانی ودولتش بی لیاقتی خودشونو ثابت کردن وماهم نباید به کسی رای بدیم که هم عقیده روحانی باشد.درکهگیلویه باید مثل همیشه فقط اصول گرایان رای بیارند.
rateup 1
 ratedown 2
سید زین العابدین بدین رضوانیان
1394/11/27 - 16:57
آقای ها سمی در مدت بالای 18سال ثابت کرده مردم از اهمیت وافره ی برایش برخوردار هست وتمام همت ش را عجز کرده تا مردم گهکیلویه سر بلند وپر افتخار باشند .
rateup 3
 ratedown 1
ژاله
1394/12/9 - 15:27
اقای ......ثابت کرد ک این دوره انتخابات برگزار نشد فقط خریدو فروش رای انجام شد
rateup 0
 ratedown 0
zeynlabadin rezvanian
1394/11/27 - 17:01
به مردم سلحشور وهمیشه در صحنه گهکیلویه رای دادن به آقای هاشمی تکلیف هست وامریکا واجب
rateup 3
 ratedown 1
مسلم
1394/11/27 - 20:27
اصلا موحد که اومد، باید همه استعفا بدن.فقط ککای شیرم موحد
rateup 2
 ratedown 0
محمد
1394/11/28 - 14:35
شایعه شده موحد ردصلاحیت شد میگن صلاحیتش برا نمایندگی شهر ری تایید شده و نمیتونه نامزد انتخابات کهگیلویه باشه
rateup 3
 ratedown 0
محمد
1394/11/28 - 14:35
شایعه شده موحد ردصلاحیت شد میگن صلاحیتش برا نمایندگی شهر ری تایید شده و نمیتونه نامزد انتخابات کهگیلویه باشه
rateup 2
 ratedown 0
محمد
1394/11/28 - 14:35
شایعه شده موحد ردصلاحیت شد میگن صلاحیتش برا نمایندگی شهر ری تایید شده و نمیتونه نامزد انتخابات کهگیلویه باشه
rateup 5
 ratedown 3
فریبرز رضایی
1398/10/22 - 00:57
فقط حاج عدل موحد فقط به فکر خودش این دوره را هم اومد چون خیلی بدهی بالا آورد امد تا بدهیشو از دولت بخور
rateup 0
 ratedown 0
الی
1394/11/28 - 21:33
دکتر ابید از همه با لیاقت تره
rateup 3
 ratedown 0
ناشناس
1394/12/2 - 08:48
دکتر ابید تا الان کجا بید
rateup 0
 ratedown 1
امید
1394/11/28 - 22:57
سلام کارنامه نماینده های قبلی هست .مطالعه کنید ببینید چه کسی بیشتر کار انجام داده برای کل کهگلویه بعد تصمیم بگیرید.
rateup 2
 ratedown 0
ناشناس
1394/11/29 - 13:30
فقط موحد بقیه باید کل کاسه شونو جمع کنن برن خونه هاشون
rateup 2
 ratedown 0
صادق
1394/12/5 - 19:24
یعنی واقعا کسی توی یاسوج هست که به دور از تعصبات قومی و قبیله ای رای بده .بیاییم این یه بار بی تعصب و به شایسته ترین (با تحقیق کردن) رای بدیم تا کمکی به پیشرفت شهر محروممون کرده باشیم .
rateup 1
 ratedown 0
ژاله
1394/12/9 - 15:19
چقد بدبختن کسانی ک خودفروشی کردن ننگ باد برکسی ک خودفروشی کرد
rateup 0
 ratedown 1
ژاله
1394/12/9 - 15:19
چقد بدبختن کسانی ک خودفروشی کردن ننگ باد برکسی ک خودفروشی کرد
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.