گروه: اخبار استان خبر: 42795 / تاریخ انتشار : 1394/10/12 ساعت : 10:58
یادداشت/

انتخاب اصلح، تکنیک مقابله با نفوذ

یکی از تکنیک های مقابله با نفوذ ، انتخاب اصلح است و انتخابی که با معیارها وشاخص های رهبری عظیم الشان انقلاب هم سو بوده و در واقع انتخاب گزینه ای توانمند که وفادار به انقلاب،ولایتمدار،پایه بند به ارزشها ومهمتر از همه مبراء از فتنه88 باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،محمد رمضانی در یادداشتی نوشت؛یکی از مهمترین و اساسی ترین شکل های جنبشهای مبارزاتی اسلامی وغیراسلامی در جهان با هدف حقوق و آزادی های موجه جنبش حق رای بود. که حق رای وتشکیل مجلس در ایران مقارن است با جریان آزادی خواهی با محوریت مشروطه خواهان و با هدف خروج از سلسله نا کارآمد قاجار در ایران پایه گذاری شد.

در واقع یکی از مهمترین دستاوردهای این جنبش که با قیام آزادی خواهان ، هجرت علما به قم و تحصن بازاریان صورت پذیرفت ، برگزاری انتخابات و تشکیل مجلس (دارالشورای) بود اما چند صباحی از تشکیل مجلس نگذشته بود که استعمارگران اهداف خود را بر باد رفته می دیدند و با نفوذ بر کارگزاران وقت توانستند این مرکز قانونگذار را که مردم به آن امید بسته بودند ، ابتدا خنثی و سپس در راستای اهداف خود بکار گیرند.

نفوذ استعمارگران با روی کار آمدن پهلوی اول (در کودتای 1299)با برگزاری انتخابات صوری ،مجلسی فراماسونری که هدفشان حفظ منافع اربابانشان بود به اوج خود رسید. وهمین امر باعث شد تا مدرس ها تنها بمانند.

در انقلاب اسلامی با کلام نورانی امام راحل (ره) که فرمودند : مجلس در راس امور است بیش از هر عصری چشم نواز و فروغ انگیز گردید.

مرقومه بالا مختصری از جنبش حق رای و یا تشکیل مجلس در ایران بود اما آنچه که حقیر را به ارائه این نوشتار ترغیب نمود. اهمیت انتخابات و تقارن زمانی انتخابات پیشرو با تغییر و تحولات منطقه ای و همچنین تغییر تاکتیک نظام سلطه به اهرم نفوذ به تعبیر مقام معظم رهبری است.

 با این نگاه مسئولیت خواص و تاثیر گذاران بر انتخابات دو چندان و از حساسیت خاصی بر خوردار است. اینک، که تاکتیک جبهه ی باطل استکبار با محوریت شیطان بزرگ آمریکا به منطقه خاورمیانه از دور دست ها طراحی ورهبری می شود برای همگان روشن ومبرهن شده است. ولی جبهه ی حق و استکبار ستیز انقلاب اسلامی به دیدبانی مقام معظم رهبری نقشه های آنان را نقش بر آب نموده است.

نمونه بارز دسیسه های سلطه گران فتنه رنگین 88 بود که با بصیرت 9 دی مردم همیشه در صحنه ی ایران خنثی و کم اثر گردید.

مورد دیگر که بعد از گذشت بیش از 6سال از فتنه ای که حتی بعضی از خواص هم در کسب نمره قبولی در جا زدند . تاکتیک نفوذ می باشد. که بارها و اخیرا ولی امر مسلمین برای مصباح النجاه انقلاب در آستانه ی دو انتخابات مهم و تاثیر گذار بیان فرمودند.

یکی از تکنیک های مقابله با نفوذ ، انتخاب اصلح می باشد . انتخابی که با معیارها وشاخص های رهبری عظیم الشان انقلاب هم سو بوده. و در واقع انتخاب گزینه ای توانمند که وفادار به انقلاب،ولایتمدار،پایه بند به ارزشها ومهمتر از همه ، مبراء از فتنه88 باشد. که در نهایت مجلس مدافع انقلاب وآرمان های اصیل و واقعی امام راحل شکل می گیرد.

 آنچه که بعد از گذشت قریب به 6 سال از فتنه بعنوان بصیرت سیاسی کاندید ها مورد توجه می باشدعبور نکردن از خط قرمز فتنه می باشد. ، کما اینکه، کسی ولایت را خط قرمز بداند و لکن فرمایش ولی امر مسلمین را در فتنه خط قرمز بودن را نادیده بگیرد مشکوک الهویه سیاسی ، فاقد صلاحیت و به دور از اقبال عمومی مردمی می باشد وفاقد جایگاه اجتماعی واقعی است.شاید افراد غنی (پولداران ،مرفعین بی درد)برای اینکه یک ریال خود را دو ریال کنند هزینه هایی را متحمل و با تاثیر گذاری بر عوام با یک مقبولیت تصنعی ، ایجاد حفظ موقعیت موجود نمایند ولی در دراز مدت قاطبه ی جامعه دچار پشیمانی ومشکل می گردد.

 غده ی سرطانی نفوذ، پدیده ناشناخته ای است که بدخیم ترین نوع آن نفوذ بر تصمیم سازان می باشد ، مقوله ای که در چند دیدار اخیر امت با امامشان ، توسط ولی امر مسلمین مطرح گردید.

علیهذا می طلبد که انتخاب کنندگان در کالبد شکافی ،جهت گیری های سیاسی گزینه ها دقت لازم را در نگاه آنهابه بیرون و توان آنها در تحلیلشان در مقابله با دسیسه های استکبارجهانی سعی خود را نموده تا که وظیفه خود را اداء نمایند.

 با این نگاه بصیرتی دیگر حرکات عوام فریبانه که رنگ ولعاب ارزشی دادن به اقدامات خود، آنهم فقط هنگام کسب رای مردم ، جنگ قومیتی ، فریب افکارعمومی با دعوت از وزیران ناکارآمد دولت، چاپ میلیونی بنرهای پوششی و همچنین تطمیع وتهدید،درست در آستانه انتخابات فاقد کارایی و به یقین بی اثر خواهد بود و ان شاالله دگر بار شاهد تشکیل مجلسی بمانند مجلس ششم نخواهیم بود. 

منبع:آفتاب جنوب

انتهای پیام/م /200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.