گروه: رزمندگان خبر: 42380 / تاریخ انتشار : 1394/10/3 ساعت : 09:54
پنج شنبه ای با شهدای بویراحمد؛

مناجات زیبای شهید کهگیلویه وبویراحمدی با خدا + تصاویر

خدایا! من دلسوخته ام و از دنیا و از همه چیز خود دست شسته ام و دیگر از کسی و چیزی بیم ندارم و نمی خواهم تسلیم ظلم و کفر شوم و خدا را به طاغوت بفروشم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شهید علیرضا بسطام فرزند محمد رضا متولد 9آذر ماه 1339روستای ده شیخ ازتوابع شهرستان بویراحمد است.نام مادر وی قمر و تحصیلات او در حد خواندن و نوشتن بود.

 

وی در 12 مهر ماه سال 1359در جبهه خرمشهر به دلیل اصابت ترکش به کمرش به شهادت  رسید و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

 

 شهید علیرضا بسطام در وصیتنامه خود، ملت ایران را از تنها گذاشتن امام خمینی بر حذر می دارد و امام را عامل نجات ملت ایران از دنیاطلبی برمی شمارد.

 

وی شهادت وحقیقت آن را « ایثار اکبر » می نامد و می خواهد  قدر این نعمت الهی را بدانند. این شهید سعید ، « شگفتی عالم خلقت » را جزدر خدا و شهادت درک نمی کند. به حال کسانی که از این دنیای فانی و پرفریب رها شده اند غبطه می خورد و امیدوار است از قافلة شهدا جا نماند.  

 

شهید بسطام در مناجاتی صمیمانه با خدا، خود را مجهز به سلاح شهادت می داند و اعلام می کند که با قدرت ایمان و عشق به میدان آمده است.

 

وصیت نامه این شهید والا مقام را در ادامه بخوانید:

[ بسمه تعالی]

 * پیام من به مردم شریف ایران این است که پیرو مطلق حضرت امام خمینی، آن نایب برحق حضرت ول یعصر( عج) باشند.

 

مردم، بدانید که امام خمینی برحق است ،او وارث هزار و چهارصد سال مبارزه  امت اسلام و مقاومت شیعیان است. آن مرد خودساخته به خدا رسیده ، قدرش را بدانید و از او تبعیت کنید.مبادا او را تنها بگذارید.

 اگر دنیا و آخرت را می خواهید از راه امام که همان راه الله و اولیای الله است پیروی کنید. من افتخار می کنم که سرباز کوچک روح الله هستم. امیدوارم او در آخرت ما را شفاعت کند و من خدا را شکر می کنم که چنین رهبری نصیب ما فرمود که ما را  از دنیاطلبی و دنیاخواهی نجات داد و حکومت الهی را در این سرزمین برقرار کرد.

http://www.il-bano.ir/

 

 او وظیفة خود را نسبت به اسلام ادا کرد و اینک نوبت ماست که حافظ این نعمت الهی باشیم.

 

 شهادت از واژه هایی است که جز خدا و شهید کسی توان درک آن را ندارد، حال که شهادت را ایثار اکبر می دانم لا جرم باید قبول کنم آن برادر و خواهری که حاضر است از دست و پا  و چشم و همة قوای جسمانی خود که می توانست او را به خوشی ها و لذتها برساند گذشت کند و تمام لذات دنیوی، اعم از مال ثروت  و زن و فرزند و خویشان  و دوستان را به خاطر رسیدن به این ارزشها رها کند، به نهایت جهاد اکبر رسیده است.

 

 آفرین به این مجاهد و جهادگر در راه الله. شهید شگفتی عالم خلقت است. او کسی است که به بیان علی( ع)  پیامبران سواره در دشت با دیدن او به احترام پیاده می شوند تا بیان دارند که شهید مقام والایی دارد. خوشا به حال آنانی که خود را از این دنیای پرفریب و فانی رها کردند و به دنیای‌ باقی و سرای همیشگی شتافتند.

 

 افسوس که ما هنوز از این دنیا دل نکند ه ایم و پای لذت های آنیم. اما باید این حقیقت را بپذیریم  همه ما عاقبت روزی خواهیم رفت، پس  چرا حالا که زمان آزمایش است در این امتحان شرکت نکنیم و در راه خدا برای رسیدن به او جان بی مقدار خویش را نثار نکنیم؟ باید تا این قافله دور نشده است.خود را به آن برسانیم و همراهش باشیم.

http://www.il-bano.ir/

 

 از مادرعزیزم میخواهم که برای من گریه وزاری نکند. عزیزم، شما می دانید که همة ما مسافران آخرتیم، که چند روز در این دنیا زندگی می کنیم و بعد به سوی آن دنیا سفر می نماییم، پس در شهادتم ناراحت نشوید، چرا که شهادت من موجب افتخار شماست.

 

 خدایا! به میدان مبارزه آمدم تا با دشمنان اسلام، که دولت های بزرگ پشتیبانشان بودند بجنگم.  در حالی که از ضعف وجود خود آگاهی دارم، اما به اسلحة شهادت مجهز شدم و با قدرت ایمان و عشق به میدان آمدم. عظمت روح را بر فرق لذتهای دنیایی کوبیدم و از جان خود گذشتم تا از قید و بندهای مادی آزاد گردم و بتوانم با عظمت روح سخن بگویم.

 

خدایا! من دلسوخته ام و از دنیا و از همه چیز خود دست شسته ام و دیگر از کسی و چیزی بیم ندارم و نمی خواهم تسلیم ظلم و کفر شوم و خدا را به طاغوت بفروشم.

 

 من می سوزم تا راه حق  را روشن کنم. من همة قید و بندها را بریده ام تا آزادانه  در معرکة حیات جولان دهم.

 و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 سرباز وظیفه، علیرضا بسطام

انتهای پیام/م.غ/200

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.