گروه: اخبار استان خبر: 41933 / تاریخ انتشار : 1394/9/27 ساعت : 14:10

تلاوت دلنشین قرآن کریم با صوت زیبای جواد فروغی در یاسوج + فیلم

محفل انس با قرآن کریم با حضور جواد فروغی قاری و مفسربین المللی قرآن کریم در سالن حکیم جرجانی شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محفل انس با قرآن با حضور جواد فروغی مفسر وقاری بین المللی قرآن کریم و جمعی از مسئولان استانی از جمله چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، ملا علی مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی و دانشجویان این دانشگاه در سالن حکیم جرجانی یاسوج برگزار شد.

 

فروغی قاری و مفسر بین المللی قرآن در ابتدای این برنامه به نقشه های شوم دشمن برای از بین بردن اندیشه ها و تفکرات اسلام و مخدوش کردن چهره نوارنی پیامبر مکرم اسلام به وسیله دشمنان در جهان اشاره کرد و گفت:دشمن امروز می کوشد تا دولت های کوچک و فقیر را با امیال نفسانی و شوم خود علیه اسلام ترغیب کند و چهره اسلام را در این کشورها، چهره ای خشن جلوه دهد.

 

وی گروههای تروریستی داعش، تکفیری را دست پرورده خود غرب در سرزمین های اسلامی دانست و افزود: امروز اسلام دینی آزاد بخش است، که استکبار از همین می ترسد و سعی آنها از بین بردن همین آرمان خواهی مسلمانان است.

 

این استاده حوزه و دانشگاه قرآن را کتاب رهایی بخش از امیال نفسانی و دنیوی دانست و افزود: همانگونه که خداوند رحمان در قرآن کریم می فرمایند، قرآن نور است، نور هدایتی که بشر مادی هدیه داده شده است.

 

فروغی در تفاسیر خود از آیه های قرآن ،ابراز کرد: کسی که بخواهد از لذت های شوم دنیوی عاری شود باید با قرآن به معنای واقعی دوست شود ،زبانش باید زبان قرآنی باشد.

 

دکتر محمد جواد فروغی متولد 1357در مشهد مقدس است. وی از سن سه سالگی به حفظ و قرآئت قرآن کریم پرداخته است.

 

این قاری ومفسر بین المللی قرآن کریم در سن نوجوانی به یکی از  برترین قاریان عصر خود در زمینه قرآئت معروف بوده وآوازه قرآئت های زیبای وی یاد استاد بزرگ صوت جهان، مرحوم عبدالباسط در لبین دوست داران قرآن را زنده کرد.

 

رهبر معظم انقلاب آیت الله سید علی خامنه ای دامه برکاته در مدح این قاری برجسته فرموده اند ، فروغی مانند گلی نوشگفته بوده که طراوت  شکوفه های آن را آینده گان بیشتر خواهند دید.

 

فروغی دارای مدرک دکترای الهیات بوده و در سن 25سالگی به دلیل کنفرانسهای متعدد در تفسیر قرآن کریم به سه زبان زنده دنیا ،عربی،انگلیس و فارسی به صورت کامل مسلط است.

 

وی در حال حال حاضر استاد دانشگاه و حوزه بوده و به تفاسیر آیه های وحی در کنفرانسهای داخلی و خارجی و شبکه های ماهوره برای ترویج قرآن کریم مشغول است.

 

در ادامه این برنامه نیز قاری روشن دل و نابینا،استاد ذاکری به تلاوتی چند از کلام الله مجید پرداخت.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
دانشجو
1394/9/25 - 13:46
با تشکر از صبح زاگرس که این محفل نورانی رو پوشش دادین...دست مریزاد خدا خیرتون بده...موفق باشید..
rateup 7
 ratedown 2
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.