گروه: اخبار استان خبر: 41713 / تاریخ انتشار : 1394/9/22 ساعت : 11:22

گزارش خبرنگار اعزامی صبح زاگرس از حال و هوای آخرین روزهای ماه صفر در مشهد مقدس

همزمان با آخرین روزهای ماه صفر و به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) مشهد مقدس یکپارچه عزا و ماتم است.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، از مشهد مقدس _ ساعات آغازین صبح امروز جمعه(20آذر ) قشرهای مختلف مردم در قالب دسته جات زنجیر زنی و سینه زنی با حضور در خیابان مشهد مقدس به سمت باب الرضا تاحرم امام هشتم شیعیان به سوگواری پرداختند.

 

با وجود سردی هوا و یخبندان در مشهد مقدس دلهای عاشقان و ارادتمندان پیامبر نور و رحمت ، امام حسن (ع) و امام رضا (ع) به سرزمین خراسان روانه شده است و این شهر مقدس حال و هوای معنوی خاصی به خود گرفته است.

 

توزیع غذای نذری گرم بین عزاداران و خدمات رسانی به آنها در هوای سرد مشهد مقدس شور و حال وصف ناپذیری در این شهر مقدس به وجود آورده و زایران گروه گروه به سمت حرم ثامن الحجج در حرکت هستند.

 

حضور چند میلیونی زایران و دلدادگان شمس الشموس از سراسر کشور در بارگاه ثامن الححج اوج عاشقی و ارادت دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت را در شب شهادت این امام همام به نمایش می گذارد.

 

اجرای تعزیه و مراسم سنتی علم بردوش به یاد حضرت ابوالفضل و برگزاری موکب های بین راهی برای خدمات رسانی به زایران پیاده در مشهد مقدس از دیگر جلوه های به یادماندنی از حضور عزاداران امام هشتم در این شهر مقدس بوده است.

 

امشب نیز همزمان با شهادت حضرت رضا (ع) مراسم عزاداری و سوگواری با حضور خیل عظیم زایران دل سوخته و مداحی ذاکران اهل بیت عضمت و طهارت (ع) حاج میثم مطیعی، حاج محمود کریمی و حاج سعید حدادیان در حرم رضوی و حسینیه آیت الله شاهرودی در نزدیکی حرم برگزار خواهد شد.

 

 زایران زیادی از سراسر کشور و کهگیلویه و بویراحمد نیز با پای پیاده و در قالب کاروان های زیارتی در مشهد مقدس حضور یافته اند تا در مراسم شهادت عزاداری و سوگواری امام هشتم شیعیان عشق و ارادت قلبی خود را ابراز کنند.

 

اخبار تکمیلی از مراسم شب شهادت حضرت رضا ع و آیین های عزاداری فردا در مشهد مقدس ،در این پایگاه خبری منتشر می شود.

 

انتهای پیام/200

ابراهیم عزیزی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.