گروه: اخبار استان خبر: 41706 / تاریخ انتشار : 1394/9/20 ساعت : 12:51

استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد کاندید انتخابات مجلس می شود

وزیر سابق مسکن و شهرسازی از کاندیدا شدن خود و برادرش در انتخابات مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علی نیکزاد وزیر سابق مسکن و شهرسازی از حضور برادرش اکبر نیکزاد به عنوان کاندید انتخابات مجلس اردبیل خبر داد. علی نیکزاد وزیر سابق مسکن و شهرسازی گفته است: طی روزهای آینده حضور قطعی‌ام را در انتخابات اعلام خواهم کرد ولی به احتمال زیاد اگر قصد حضور در انتخابات مجلس را داشته باشیم از حوزه انتخابیه تهران شرکت کرده و در این وادی ورود پیدا می‌کنم. برادرم اکبر نیکزاد هم تصمیم گرفته تا از اردبیل وارد عرصه انتخابات شود.

اکبر نیکزاد متولد ۱۳۴۸ در روستای ثمرین اردبیل و بزرگ شده محله بهارستان(قاسمیه) اردبیل است وی ردای استانداری، استان‌های اردبیل و کهکیلویه و بویر احمد را بر تن کرده و ریاست بنیاد مسکن اراک، شهرداری اردبیل و معاونت استانداری قزوین را نیز در کارنامه دارد.

وی در سال آخر حضور خود در شهرداری اردبیل از سمتش استعفا داد و به عنوان معاون عمرانی استانداری قزوین اردبیل را ترک و در قامت استاندار مجددا به استان بازگشته و جایگزین صابری شد.

اکبر نیکزاد برادر کوچک علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت دهم و یکی از وزیران فعال و آچار فرانسه دولت‌های اول و دوم احمدی‌نژاد است که به خوبی توانست از نفوذ برادر خود در دولت استفاده کند و مسیر رشد و ترقی مدیریتی را طی کند.

در تیر ماه سال 1390 هیات دولت، اکبر نیکزاد را به عنوان استاندار جدید کهگیلویه وبویراحمد منصوب کرد تا وی جایگزین مهندس قوام نوذری شود. نیکزاد در شهریور 91 جای خود با سید حسین صابری، استاندار وقت اردبیل عوض کرد. صابری استاندار کهگیلویه و بویراحمد شد و نیکزاد نیز استاندار اردبیل شد.

تلاش کردم در کهگیلویه و بویراحمد بمانم

نیکزاد در شهریور91 در مراسم تودیع خود در یاسوج گفت: صادقانه به مردم این استان می‌گویم که بسیار دوست داشتم و تلاش کردم که در استان کهگیلویه و بویراحمد بمانم و کارهای نیمه‌تمامی که شروع کردیم را به پایان برسانم.

وی افزود:  در مدت حضورم در استان کهگیلویه و بویراحمد با مطالعه و برنامه‌ریزی علمی تلاش داشتیم تا در چهار محور توسعه این استان یعنی آب و کشاورزی، راه، گردشگری و نفت کارهایی را در راستای خدمت به مردم انجام دهیم که امید است این تلاش‌ها از سوی مردم مورد پذیرش واقع شود.

استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: باید اعتراف کنم در این مدت روی دو پروژه مهم پتروشیمی دهدشت و گچساران توفیقی حاصل نشد و از این بابت از مردم این استان عذر می‌خواهم.

نیکزاد پتروشیمی دهدشت را تعطیل خواند و گفت: پتروشیمی گچساران نیز روند اجرایی بسیار کندی دارد که امید است استاندار جدید بتواند این دو پروژه مهم را به سرانجام برساند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: بسیار به مردم این استان وابسته شدم و دیشب که به عنوان استاندار اردبیل معرفی شدم و شب در آنجا بودم دقیقا احساس کودکی را داشتم که از مادرش جدا شده است.

نیکزاد، مردم کهگیلویه و بویراحمد را مردمی قدرشناس خواند و ابراز داشت: نمی‌توان رشادت‌های مردم این استان در پد خندق که با سنگ و کلوخ به سپاه دشمن می‌زدند و دشمن که فکر می‌کرد این سنگ‌ها بمب هستند و عقب می‌نشست را فراموش کرد.

استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد افزود: افتخار می‌کنم که حماسه مردم این استان در انتخابات گذشته مجلس و مشارکت 89 درصدی بدون ریختن خونی از دماغ کسی، در دوران حضور من در این استان حاصل شده است.

حجت الاسلام حسینی امام جمعه شهر یاسوج نیز در مراسم تودیع نیکزاد گفته بود به نوعی مخالفت خود را با تغییر استاندار اعلام کرده و گفته بود “از رفتن ایشان ناراحت شدم،” گفت: نیکزاد برای توسعه این استان تلاش‌های شبانه‌روزی داشت و امیدواریم استاندار جدید نیز از این فرصت استفاده کند.

 

نیکزاد

http://media.snn.ir/org/2011349025.jpg

 

http://www.savalankhabar.ir/wp-content/uploads/80634934-3902610.jpg

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.