گروه: اخبار استان خبر: 40967 / تاریخ انتشار : 1394/9/6 ساعت : 17:21
آیت الله ملک حسینی در یادواره شهدای مارگون عنوان کرد:

بسیج نجات دهنده کشورهای منطقه از بحران است

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت:کشورهای همسایه متمایز ازایران نیستند و بچه های که در فلسطین، لبنان، یمن، سوریه و... مقاومت می کنند همه جهاد در راه اسلام است و اگر مقاومت نمی کردند داعش یا پشت مرز های ما و یا در کشور ما بود.

 

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یادوراه 22 شهید بخش مارگون عصر روز گذشته با حضور نماینده ولی فقیه وجمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

در این مراسم آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ضمن ارزش دانستن برگزاری چنین یادواره ها و بزرگداشت هایی اظهار کرد: در فرهنگ اسلامی شهادت بالاترین درجه ایثار است و برگزاری مراسم یادواره کسانی که جان خود را در دفاع از میهن نثار کرده‌اند، در همه فرهنگ‌ها و کشورها به عنوان یک ارزش انسانی تلقی می‌شود.

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد درمجلس خبرگان رهبری در ادامه شهدا را کشتی نجات و شمع تاریخ برشمرد و گفت: جوانانی که این یادواره‌ها را برگزار می‌کنند در مسیر بندگی خدا گام بر می‌دارند و همین جوانان هستند که تربیتکننده شهدای آینده این نظام و انقلاب هستند.

 

وی گفت: جهاد در راه خداوند دری از در های بهشت است آرامش و امنیت خود را مدیون شخصیت های بزرگی چون شهدا هستیم که این فضا را برای ما آماده کنند.

 

ملک حسینی با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی سه نوع مجاهدت درراه خدا وجود دارد، بیان کرد: اول مجاهده انتزاعی و نیرو سازی است (مجاهده سبز)، دوم مجاهده همراه نرمش قهرمانانه (مجاهده سفید)، سوم مجاهده ای خونبار، خونرنگ و جهادی سخت واست به نام (مجاهده سرخ) که هر سه جهاد تلاشی برای احیای دین، راه و نام خداوند است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: جهاد، مردن نیست بلکه زنده بودن است زیرا مرگ در راه خدا همانند زنجیر  برگردن دختران که به زیبایی می درخشد برای انسان زیباست.

 

وی در ادامه افزود: بر همین اساس میبینیم که 22 شهید مارگون، زینت این شهر هستند  و ما برای بزرگداشت یاد و خاطره هایشان اینجا جمع شده ایم.

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد درمجلس خبرگان رهبری به هفته بسیج و فرهنگ والای بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج یعنی بصیرت،شهادت طلبی، استقلال، حریت انسانی و این درسی است که حسین بن علی برای بشریت به ارث گذاشته است و زمانی می فرماید: مرگ در عزت از زندگی در ذلت برتر است یعنی تفکری تاریخی و فرهنگی در جامعه ما به عنوان فرهنگ بسیج نام گذاری کرده است.

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت حاکم بر کشورهای شیعه در سطح جهان گفت: اگر مقاومتی دریمن با این همه بمباران، بایک وعده غذایی، با فقر تاریخی رخ داده است روح بسیجی است که امام علی (ع) و امام حسین(ع) ایجاد کردند.

 

ملک حسینی تصریح کرد: کشورهای همسایه متمایز ازایران نیستند و بچه های که در فلسطین، لبنان، یمن، سوریه و... مقاومت می کنند همه جهاد در راه اسلام است و اگر مقاومت نمی کردند  داعش یا پشت  مرز های ما و یادر کشور ما بود.

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد پس از سخنرانی در این یادواره به همراه جمعی از مسئولان استان از منطقه مارگون و لوداب بازدید و از نزدیک پای درد دل مردم محروم این منطقه نشست.

 

منبع:چهارفصل

انتهای پیام/200

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.