گروه: اخبار استان خبر: 225740 / تاریخ انتشار : 1402/1/11 ساعت : 02:01
مسئول بسیج دانشجویی استان خبر داد:

در تعطیلات عید خدمات رسانی جهادگران بسیجی تعطیل نیست

مسئول بسیج دانشجویی استان گفت:۳۰۰ بسیجی در قالب گروه های جهادی بسیج دانشجویی به مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد خدمت رسانی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بسیج دانشجویی استان در قالب گروه های جهادی و با رویکرد محرومیت زدایی و خدمت به مردم با برنامه ریزی های صورت داده توانست قبل از سال جدید و در تاریخ ۲۰ اسفند ماه لغایت ۲ فروردین ماه ۱۴۰۲ تعداد ۲۰ گروه جهادی به مناطق کمتر برخوردار استان اعم از دیشموک، باشت، چرام، سوق، گچساران اعزام کند.

 

پرهیزگار در ادامه گفت: با توجه به تقسیم بندی های صورت گرفته توانستیم این گروه ها را در قالب اردو های۷ روزه برنامه ریزی کرده و به این مناطق اعزام کنیم، که از سراسر دانشگاه های استان در این اردو های جهادی مشارکت داشته اند.

مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به اهمیت این حرکت های جهادی گفت: در این اردو ها حدود ۳۰۰ نفر از دانشجویان بسیجی استقبال کرده و حضور پیدا کردند که سعی در خدمات رسانی به بخش های کمتر برخوردار از شهرستان های استان را داشته و خدمات خوبی نیز در این ابعاد صورت پذیرفت.

وی اهم فعالیت های این گروه های جهادی را  فعالیت تیم های پزشکی، دندانپزشکی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و همچنین شناسایی ظرفیت ها و ایجاد شناسنامه برای هر یک از این مناطق عنوان کرد و گفت: تارائه این شناسنامه ها به مسئولین جهت بررسی بیشتر و بهتر تهدیدات و فرصت ها و برنامه ریزی و اقدام لازم برای برطرف کردن مشکلات و استفاده بهینه از ظرفیت های آنها را بخش دیگر از فعالیت های گرده های جهادی دانست.

پرهیزگار در ادامه گفت: در راستای توانمند سازی و آموزش روستاها توانستیم تجهیزات مکانیکی و برخی از رشته های تحصیلی دانشگاهی را به روستاها برده و آموزش های شناختی و مهارت افزایی و آشنایی با برخی از حرفه و شغل ها را برای علاقه مندان در این مناطق داشته باشیم.

مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به توانمند سازی زنان روستایی گفت:این مهم همه ساله توسط خواهران بسیجی با ارائه آموزش مرود نیاز انجام می شود و امسال برنامه اتصال این حرفه ها را به بازار کار داشتیم که در این خصوص ۲ غرفه مجازی برای این حرفه ها راه اندازی شد تا بعد از تعطیلات نوروز بتوانیم فروش محصولات و تولیدات این روستا ها را به صورت مجازی داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.