گروه: اخبار استان خبر: 225672 / تاریخ انتشار : 1402/1/6 ساعت : 09:30
ورود موج جدید بارشی به جو کهگیلویه وبویراحمد

هشدار هواشناسی به مسافران سرزمین چهارفصل/ستاد مدیریت بحران استان به مسافران هشدار داد/آغاز بارش‌های سیل‌آسا از روز یکشنبه

موج جدید بارشی از روز یک شنبه مناطق مختلف غرب و جنوب غرب و به ویژه دامنه های زاگرس و استان کهگیلویه وبوی راحمد را در بر می گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت:نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از روز یکشنبه تا روز سه شنبه در تمام مناطق استان فعال خواهد بود.

بهره مندبا اشاره به این موضوع که بر اساس نقشه های هواشناسی شدت فعالیت این سامانه در روزهای یکشنبه و دوشنبه است،ابراز داشت:با توجه به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی، بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید لحظه‌ای، بارش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف در برخی ارتفاعات و مناطق سردسیری را خواهیم داشت.

وی گفت:احتمال آسیب به سازه‌های موقت، تأسیسات، شکستن درختان، اختلال در تردد، احتمال برخورد صاعقه، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب و طغیان رودخانه‌ها و آسیب به محصولات کشاورزی از اثرات این مخاطره است.

---

 

 

همچنین ستادمدیریت بحران استان در پی گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر رگبار شدید در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۶ و ۷ فروردین ماه جاری از مردم بخصوص گردشگران خواست در این دو روز از سفر غیر ضروری به استان خودداری کنند.


بنابر مصوبه این ستاد به مردم و گردشگران توصیه شده است برای پیشگیری از خطرات جانی احتمالی از استقرار در مسیر سیلاب‌ها و حاشیه رودخانه‌های استان حتما پرهیز کنند.

 

انتهای پیام
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.