گروه: اخبار استان خبر: 225607 / تاریخ انتشار : 1402/1/3 ساعت : 18:04

گران‌فروشی و عدم درج قیمت در صدر تخلفات صنفی کهگیلویه+عکس

در بازرسی از سطح بازار دهشدت عدم درج قیمت و گران‌فروشی ۲ تخلف عمده و رایج این شهر مشاهده شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در راستای افزایش تقاضای مردم و سفرهای نوروزی و با هدف جلوگیری از برخی تخلفات احتمالی، با حضور مدیر کل صمت استان و بازرسان شهرستانی از برخی واحدهای صنفی شهر دهدشت بازرسی به عمل آمد.

 

مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزایش تقاضای مردم برای خرید، انجام سفرهای نوروزی و در ادامه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای کالاهای مورد نیاز، معاونت بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت در راستای مقابله با افزایش تخلفات احتمالی بویژه تخلف احتکار، عدم درج قیمت، گرانفروشی، کم فروشی طرح ویژه بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات در انجام می دهد.

 

کریم روزبهان افزود: در طرح بازرسی نوروزی علاوه بر نظارت بر بازار، نظارت ویژه بر واحدهای بر مراکز و واحدهای اقامتی، تفریحی بوم‌گردی، سیاحتی و غذاخوری، لوازم یدکی و ... انجام می شود.

 

وی تصریح کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته این شهرستان عمده تخلفات عدم درج قیمت، گران فروشی، عدم ارایه رسیدخرید بوده که متخلفان شناسایی و برای سیرمراحل به مراجع معرفی می شوند.

 

معاون بازرسی اداره کل صمت کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این بازسی گفت : با توجه به دستورالعملی که از وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف کننده‌ آمده است اغلب کالای تولیدی مشمول درج شناسه رهگیری هستند و حتما باید کالاها این شناسه ها را دارا بوده و قیمت تولید کننده و مصرف کننده بر روی آن کالا درج شده باشند.

 

روح اله باقری‌فرد افزود: عدم درج قیمت تولیدکننده و مصرف کننده بر روی کالاها بر اساس دستورالعمل ارسالی وزارت خانه، مشمول کالاهای قاچاق می شود که با همکاری پلیس امنیت اقتصادی نسبت به جمع آوری و تشکیل پرونده متخلفان اقدام می‌شود.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.