گروه: اخبار استان خبر: 225521 / تاریخ انتشار : 1401/12/29 ساعت : 10:05

دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای شناسایی و پایش نقاط حادثه‌خیز استان

علی احمدزاده در نشست شورای راهبری تصادفات استان گفت: عملکرد دستگاه‌های مرتبط با موضوع ایمنی راه‌ها در ایام نوروز مورد پایش و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تمام نهادها و دستگاه‌ها وظایف مشخصی در حوزه امنیت راه‌ها و کاهش تصادفات دارند افزود: هماهنگی، همدلی و نظارت دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای کمک به کاهش تصادفات ضروری است.

 

دکتر احمدزاده با اشاره به نصب علائم هشداردهنده در نقاط حادثه‌خیز استان گفت: برای آشکارسازی نقاط مستعد حادثه‌خیز با نصب بنر و یا علائم افقی و عمودی هشداردهنده و در صورت لزوم نیوجرسی در دستور کار قرار گیرد.

 

وی بر اجرای دقیق مصوبات جلسه به‌ویژه در حوزه ترافیکی تأکید کرد و گفت: در این بخش اجرای هر مصوبه می‌تواند از بروز تصادفات و تلفات جاده‌ای و حتی شهری جلوگیری کند که بسیار مهم است.

 

استاندار با اشاره به توریستی بودن شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا، گفت: افتتاح جاده در دست اجرا در مسیر یاسوج – سی سخت که مسیر فعلی آن دارای نقاط حادثه‌خیز فراوانی است منجر به کاهش مخاطرات و سوانح جاده‌ای و شکوفایی گردشگری این منطقه خواهد شد.

 

احمدزاده افزود: رفع نقاط حادثه‌خیز و ایمن‌سازی مسیرهای اصلی در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد؛ اما در زمینه کاهش تصادفات و ترافیک باید با برنامه‌ریزی جامع و مشخص به این مهم دست‌یافت و ضمن توسعه زیرساخت‌ها با ارتقا فرهنگ ترافیک قدم‌های مؤثری نیز برداشته شود.

 

وی آرامش، امنیت و سلامت مردم استان و مسافران نوروزی را اولویت متولیان امر دانست و گفت: در این راستا آماده‌باش همه دستگاه‌های اجرایی خدماتی و امدادی برای مقابله با هرگونه حوادث ضروری است.

 

احمدزاده خاطرنشان کرد: در زمینه کنترل شوتی‌ها ناوگان قاچاق کالا و قاچاق اتباع بیگانه اداره کل راهداری و پلیس‌راه با نصب جداکننده مسیر را برای شوتی‌ها و قاچاقچیان کالا و ارز و قاچاقچیان اتباع بیگانه ناامن و سخت کنند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود نقاط پرخطر در جاده کمربندی یاسوج گفت: پیامک‌های کوتاه مبنی بر پرخطر بودن جاده برای رانندگانی که در جاده کمربندی یاسوج به اصفهان و یاسوج به شیراز تردد می‌کنند ارسال شود.

 

وی با اشاره به کوهستانی بودن کهگیلویه و بویراحمد و وجود جاده‌های پرخطر در آن گفت به همین دلایل آمار تلفات جاده‌ای در آستان بالا بوده و نباید مسیرهای این استان با استان‌های برخوردار مقایسه شود و ضروری است که نگاه ویژه‌ای در این زمینه از سوی مسئولان کشوری به استان شود.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز امیدواری کرد: امید است در کنار فرهنگ‌سازی و دیگر اقدامات موردنیاز با تشکیل گشت‌های نامحسوس جاده‌ای شاهد کاهش محسوس حوادث جاده‌ای در استان باشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.