گروه: اخبار استان خبر: 225424 / تاریخ انتشار : 1401/12/27 ساعت : 15:05

صحبت های معاون وزیر بهداشت در آیین معارفه جاودان سیرت در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

معاون وزیر بهداشت گفت: توصیه دارم همه مدیران استان به تلاش و کوشش و خدمت به مردم اهتمام داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشست تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه هیچ چیز مانند خدمت برای مردم ارزشمند نیست، گفت: توصیه دارم همه مدیران استان به تلاش و کوشش و خدمت به مردم اهتمام داشته باشند زیرا خداوند توفیق خدمت به ما داده است و نباید در این مسئولیت ها کوتاهی کرد. 

 
 
یونس پناهی با بیان اینکه خداوند متعال در عالم آخرت از مسئولان بازخواست می کند، گفت: مسئولان باید در خدمت به مردم کوشا باشند. 
 
 
وی افزود: سه بخش مهم امنیت، سلامت و آموزش از موضوعات اصلی جامعه است و این سه بخش در کنار هم است، در حوزه امنیت ما به طور مشخص از مرزهای مختلف دچار تهاجم قرار گرفتیم و با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه بودیم اما با گذشت زمان به مرز قابل قبولی در حوزه تامین امنیت کشور و حتی تامین دیگر کشورها توانمند شدیم.
 
 
این مسئول به حوزه سلامت و اهمیت آن اشاره کرد و گفت: در گذشته افرادی در حد کارشناسان بهداشت از هند و بنگلادش بیماری های عفونی و مرگ مادران باردار را مورد رسیدگی قرار می دادند اما امروز از نظر علوم پزشکی به قدری دانش ما رشد کرده است که علاوه بر کشور خودمان، در کشورهای پیشرفته پزشکی حرف برای گفتن دارند.
 
 
وی با بیان اینکه امروز در رشته های مختلفی صاحب نظر هستیم و علم صادر می کنیم، گفت: در موضوع کرونا کشورهایی که مدعی بودند ایران را از واکسن محروم و حتی از فروش ماسک نه به صورت هدیه دریغ داشتند اما امروز از انواع واکسن های کرونا در پلتفرم های مختلف  وجود دارد و دانش پزشکی در کشور به قدری رشد داشته است که توانستیم کرونا را مدیریت کنیم. 
 
 
او با بیان اینکه سلامت و امنیت می تواند منجر به اقتصاد دانش بنیان شود، ادامه داد: سلامت و امنیت می تواند در اقتصاد دانش بنیان شهروندان نقش داشته باشد، بنابراین امنیت، سلامت و اقتصاد در کنار هم مطرح می شوند.
 
پناهی در ادامه گفت: مسئله جمعیت نباید از نظر کمیت و کیفیت دچار چالش شود و عدد و میانگین آن در ایران ۱ و 7 دهم است و ادامه آن سبب تهدیدات جمعیت می شود و این موضوع باید مدیریت شود. 
 
 
این مسئول افزایش کیفیت زندگی را سبب افزایش طول عمر ۷۵ ساله اشاره کرد و گفت: سلامت روان و اعتیاد، سلامت اجتماعی و تهدیداتی که در این بخش ها وجود دارد باید مدیریت شود.
 
 
وی گفت: خوشا به حال کسی که وقتی مسئولیتی به او واگذار شد باید اینچنین تصور کند تا دقایقی دیگر تمام می شود تا نهایت تلاشش را برای خدمت به مردم بکار گیرد، با نگاه به جغرافیا و طبیعت این منطقه انگیزه و تلاش بیشتر می شود هرچند سرعت و وقت برای شتاب خدمت رسانی افزایش پیدا کند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.