گروه: اخبار استان خبر: 225418 / تاریخ انتشار : 1401/12/27 ساعت : 14:25
جزئیات آیین معارفه رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛

معاون سیاسی استاندار: دانشگاه گرفتار زد و بندهای سیاسی شده است/ قدردانی جاودان‌سیرت از غلام‌نژاد و یزدان‌پناه+تصاویر

آیین تکریم و معارفه ریاست قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سالن حکیم جرجانی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین تکریم و معارفه ریاست قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عصر امروز شنبه ۲۷ اسفندماه در سالن حکیم  جرجانی این دانشگاه برگزار شد.

 
در ابتدای این مراسم مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در آیین تکریم و معارفه ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تشکر از همه خدمت گذاران و ریاست سابق دکتر غلام نژاد، اشاره کرد و گفت: تلاش های او در یک ساله در جایگاه ریاست و بخش های  مختلف قابل تقدیر است.
 
 
حجت الاسلام مسعود داستار گفت: پذیرفتن این مسئولیت در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جهاد است و نیاز به تلاش شبانه روزی دارد. 
 
 
وی با بیان اینکه خدمات دکتر جاودان سیرت در دوران کرونا در ریاست بیمارستان شهید جلیل ماندگار است، ادامه داد: برای دکتر جاودان سیرت آروزی سلامتی و موفقیت داریم.
 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه جلسه گفت: خدمات در آموزش و پرورش برای کار روی فکر و مغز انسان، خدمت سلامتی به جامعه و خدمت برای برقراری امنیت سه خدمت مهم برای جامعه بشری محسوب می شود، خدمات مختلفی در حوزه پزشکی و دارویی، نانو، افزایش دانش مشاهده شده است.
 
 
جواد هاشمی مهر پیشرفت های علمی را سبب خدمت به همه بشریت دانست و گفت: دو نعمت سلامتی و امنیت در احادیث مورد تاکید است، از دیدگاه قرآن سلامت روان و روح یکی از مهمترین موضوعات برای ارتقای این بخش است، از ابتدای انقلاب تا امروز با تلاش های مختلف بیماری های مختلفی همچون فلج اطفال، سرخک، بیماری مختلف ریشه کن شد.
 
 
 
وی با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس نقش تلاش های پزشکی برای درمان مجروحان و رزمندگان آشکار است، ادامه داد: در شرایط بیماری کرونا کادر درمان نقش مهم، اثرگذار و شاخصی در حوزه تامین سلامت جامعه داشتند و جامعه سلامت شهدای زیادی تقدیم جامعه کردند.
 
 

هاشمی مهر تصریح کرد:  آنچه مجموعه کادر درمان ما آشفته کرده زد و بند های سیاسی است و خواهش دارم سلامت و درمان را به مسائل سیاسی گره نزنید.

وی در پایان گفت: خواهش دیگر دولت از جناب جاودان سیرت این است که نگاهی ویژه به همه مناطق استان داشته باشند و در سطح شهرستان،  روستاها و بخش های مختلف توجه ویژه داشته باشند.

 

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این جلسه با گرامی داشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع امنیت و با تشکر از همه زحمات صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: از همه همکاران و مدیران و عوامل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تقدیر و تشکر می کنم.

 
 
سعید جاودان سیرت با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: از استاندار سخت کوش استان، مجمع نمایندگان سخت کوش و تلاش گر استان بابت حسن اعتماد به این حقیر واگذاری این مسئولیت خطیر تقدیر و تشکر می کنم، از درگاه خداوند متعال برای جبران همه زحمات استمداد می طلبم.
 
 
 
وی با بیان اینکه دانشگاه یکی از ارگان هایی است که برای تحقق سلامتی و بهداشت پیش قراول است، گفت: دانشگاه به عنوان نماد و مظهر تفکر و اندیشه و عقل در جامعه وجود دارد و با وجود همه تحریم و تهدید بر دانشگاه های ما اما همچنان دانشگاه در جمهوری اسلامی گام های توسعه خود را در بخش های بهداشت و پزشکی و آموزش و درمان گام برمی دارد.
 
 
جاودان سیرت تاکید کرد: بخش درمان و پزشکی کشور در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد اما همچنان باید تلاش در جهت دست یابی آموزشی، درمانی و پرسنلی باید ادامه پیدا کند و چالش ها رفع شود. 
 
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به برنامه محوری و کارآمدی در راستای همدلی و مشارکت و تعاون و تعامل با سایر همکاران برای دست یابی به چشم انداز ها با مشارکت نخبگان و متخصصان و هیئت های علمی اشاره کرد و گفت: ما اعتقاد به نیروی انسانی متخصص داریم و نیروی انسانی مهمترین شاخص های یک مجموعه درمانی محسوب می شود و باید از تفکر و اندیشه اش استفاده کرد و در دستور کار ما استفاده از ظرفیت این نیروها خواهد بود و امید داریم آن نیروی‌هایی که در گوشه کنار بودند به میدان آمده تا اهداف محقق شود. 
 
 
این مسئول افزود: به دنبال ترویج و تحقیق  پژوهش هستیم و امید داریم با کارهای تحقیقاتی و کارآفرینی و ترسیم نقشه راه  این هدف را دنبال کنیم، و برای همدلی و انسجام بیشتر با مردم و کادر درمان تلاش می کنیم.
 
 
جاودان سیرت با بیان اینکه تکریم و احترام در دانشگاه و ارتقای کیفی خدمات درمانی و پزشکی باید دنبال شود، گفت: در جهت بهبود و افزایش کیفیت بیمارستان ها و مراکز درمانی تلاش خواهیم کرد، مراقبت از دانش و مراقبت از دانش و دانشگاه از پارامترهایی است که به دنبال آن هستیم بنابراین در راستای ارتقا و پیشرفت آن تلاش خواهیم کرد. 
 
 
 
وی افزود: در سایه همدلی، همکاری، تشریک مساعی و مشارکت اهداف دانشگاه محقق می شود، تاریخ مردم استان مردمی سلحشور و شجاع و دارای پتانسیل های خوبی بوده که با شکوفایی آنها می توانند، نقش آفرینی کنند.
 
 
این مسئول گفت: ارتباطات استانداران و معاونان وی و نمایندگان استان از جمله فرصت ها برای ارتقای کمی و کیفی حوزه های سلامت و درمان استان محسوب می شوند، همراهی نمایندگان مجلس می تواند برای امورات درمان سبب خدمات و پیشرفت زیرساخت ها شود، در سطح ملی فرزندان استان توانایی های مختلفی برای رشد و پیشرفت حوزه سلامت استان دارند.
 
 
جاودان سیرت با یادواری مجاهدت های کادر درمان در اوج کرونا اشاره کرد و گفت: دست پرستاران، پزشکان و متخصصان را که در اوج کرونا تلاش داشتند می بوسم.
 
 
وی تاکید کرد: از تلاش های برادرم غلام نژاد ، یزدانپناه و همه مدیران دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که قطار حرکت و پیشرفت دانشگاه را به این مرحله رساندند تشکر می کنم.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.