گروه: اخبار استان خبر: 225188 / تاریخ انتشار : 1402/1/11 ساعت : 14:06
در گفت‌وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

خبرهای خوش برای عشایر کهگیلویه و بویراحمد/۴ طرح کمک معیشتی برای عشایر در سال ۱۴۰۲

مدیر کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴ طرح کمک ویژه معیشتی برای عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار گرفته شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جامعه روستایی و عشایری به‌عنوان سنگ زیربنای تولید نقش مهمی در امنیت، اقتصاد و استقلال کشور ایفا می‌کنند، در حال حاضر بخش اعظم تولیدات دامی و کشاورزی موردنیاز کشور از طریق روستاها و عشایر تأمین می‌شود و این اهمیت و نقش مناطق روستایی و عشایری را در بخش اقتصادی به‌وضوح مشخص می‌کند.

در کنار جامعه شهری، جامعه روستایی و عشایری نیز یکی از اقشاری است که علاوه بر تولید، نقش مهمی در اقتصاد می‌توانند داشته باشند؛ بنابراین توجه  به جامعه عشایری و برطرف‌کردن مشکلات و چالش‌های آنان می‌تواند تولید بیشتری در این جامعه را به همراه داشته باشد.

فضل‌الله آذر فر در گفت‌وگو با پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس در خصوص مهم‌ترین برنامه‌ها و تدابیر برای عشایر کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۴۰۲، گفت: ۴ طرح کمک ویژه معیشتی برای  عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار گرفته شده است، اولین طرح‌ها  اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز در قالب آموزش، تأمین نهاده، پرواربندی توسط عشایر در سال آینده دنبال می‌شود.

 

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد  به ظرفیت عشایر در حوزه صنایع‌دستی برای کمک به موضوعات معیشتی پرداخت و گفت: عشایر ظرفیت مناسبی در صنایع‌دستی دارند و از اقتصاد تک‌محصولی خارج می‌شوند در این راستا توجه به هنر و صنایع‌دستی عشایر استان دنبال می‌شود.

او ظرفیت‌های گردشگری در حوزه عشایری را از دیگر برنامه‌ها برای کمک به معیشت عشایر دانست و ادامه داد: پیگیری گردشگری عشایری در منطقه کاکان، شبلیز،  و شلال‌ دان باشت  با توسعه زیرساخت‌ها اجرایی و حمایت می‌شود.

 

آذر فر تصریح کرد: طرح کاشت گیاهان از محل تبصره ۱۶ برای کمک‌معیشت عشایر از طریق پیش‌بینی تسهیلات از دیگر برنامه در سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

 

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت:  طرح‌های عمرانی  در قالب تأمین آب  عشایر،  بازسازی راه‌های عشایری،  توزیع آرد، سوخت، تأمین پنل‌های روشنایی در قالب  ۱۱۰۰ دستگاه را خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.