گروه: اخبار استان خبر: 224390 / تاریخ انتشار : 1401/11/23 ساعت : 15:19

فرصت دوباره زندگی از سوی برادر زادها به جای قصاص عمو

با بخشش اولیای دم، قاتلی که در یک‌قدمی دار مجازات قرار داشت فرصت دوباره زندگی پیدا کرد تا در این عفو شیرین برادرزاده‌ها ناجی عموی قاتل شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در یکی از زیباترین گذشت ها طی همه‌سالیان اخیر، برادرزاده‌های عزادار طناب دار را از گردن عموی قاتل برداشتند تا نشان دهند لذتی که در عفو وجود دارد هرگز در قصاص دیده نمی‌شود.

 

تراژدی این داستان ازآنجا آغاز می‌شود که قدرت الله برادر بزرگ‌تر به هر دلیل محمد برادر کوچک‌تر خود را به قتل می‌رساند و این‌چنین داستان غم‌انگیز برادرکشی دریکی از مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق می‌افتد.

 

فرزندان فرهیخته مرحوم محمد به همراه مادر صبور خود به قرآن که به شکیبایی و گذشت از حق قصاص نیز توصیه کرده است عمل کرده و همه‌چیز را به قانون واگذار می‌کنند.

 

 ماجرا تا جایی ادامه پیدا می‌کند که پس از گذشت یک سال از این حادثه دردناک، حکم قصاص برادر بزرگ‌تر توسط دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد صادر می‌شود.

 

مطابق قانون، قصاص نفس حقی برای اولیای دم است، اما عفو و گذشت نیز امری است که دین اسلام تأکیدات فراوانی بر آن داشته و مردم و گروه‌های مختلف را به گذشتن از حق قصاص و بخشودن دیگران، ترغیب و تشویق کرده است.

 

با رایزنی‌های گسترده ریش‌سفیدان، معتمدین، بزرگان ایل و همچنین مسئولان دستگاه قضایی استان به‌ویژه دادستان مرکز استان تلاش می‌شود تا اجرای حکم قصاص قاتل، جایگزین یک گذشت شیرین رضایتمندانِ شود اما دراین‌بین سردار عوض شهابی فر از فرماندهان بزرگ هشت سال دفاع مقدس، فرمانده اسبق سپاه فتح و هم‌رزم شهید سلیمانی پای‌کار می‌آید تا چراغ یک زندگی دیگر خاموش نشود.

 

با حضور اقشار مختلف در سالن اجتماعات اداره کل آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نشستی برگزار می‌شود تا در این نشست جانباز مدافع حرم و هم‌رزم سردار دل‌ها در سوریه و عراق از لذت‌های عفو و بخش بگوید و خانواده‌ها را به مصالحه، سازش و گذشت نسبت به یکدیگر دعوت کند.

 

او می‌گوید در هشت سال دفاع مقدس وقتی نیروهای دشمن را اسیر می‌کردیم هیچ‌گاه اجازه نمی‌دادم در اسارت کوچک‌ترین برخورد نامناسبی با آن‌ها شود حتی وقتی جنایتکاران داعشی را به دام می‌انداختیم هرگز رفتار خارج از رأفت اسلامی با آن‌ها نمی‌شد.

 

سردار شهابی فر با خطاب قرار دادن فرزند مرحوم محمد نادریان می‌گوید: به چنین فرزندان فرهیخته و تحصیل‌کرده و فهیم و با بصیرت افتخار می‌کنیم که خود بانی فرهنگ‌سازی و فرهنگ زیبای عفو در استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

 

وی در ادامه افزود: دست و پای آقا رضا نادریان را می‌بوسم و عزت و سربلندی او و خانواده‌اش را خواستارم امروز کار بزرگی انجام داده است روزهای بسیاری بود که درگیر این مشکل بودیم امروز نتیجه این کار خیرخواهانه را می‌بینیم گذشت و مردانگی باید در همه‌جا وجود داشته باشد و این هدیه‌ای از سوی خداوند برای ما انسان‌هاست.

 

گفتنی است سردار شهابی فر از رضا نادریان فرزند مرحوم محمد می‌خواهد تا کنار او بیاید و سپس درحالی‌که سعی می‌کند دست او را ببوسد چنین اجازه‌ای پیدا نمی‌کند و در ادامه صحنه‌های زیبایی از گذشت و بخشش در سالن ایجاد می‌شود.

 

انتهای پیام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.