گروه: اخبار استان خبر: 224158 / تاریخ انتشار : 1401/11/16 ساعت : 15:22

اعزام ۲۰۰ دانش‌آموز دختر کهگیلویه به اردوی راهیان نور+تصاویر

کاروان راهیان دانش‌آموزی دختر کهگیلویه امروز در قالب ۵ دستگاه اتوبوس‌راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه در این آیین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با محوریت امام راحل از سال ۱۳۴۲ با رویکردی برگرفته از نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) شکل‌گرفته است گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مدت‌زمان کوتاهی جنگ تحمیلی آغاز شد و حضور اقشار مختلف مردم در جبهه‌ها به فرموده امام راحل سلاح برتر بود.

علی‌اصغر پور بهشت افزود: هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور، آشنایی، نسل چهارم با رشادت‌های رزمندگان جبهه‌های حق علیه باطل، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی با سیره شهدا و تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل است.

وی تصریح کرد: ‌۲۰۰ دانش‌آموز دختر مقطع متوسطه دوم این شهرستان با ۵ اتوبوس به مناطق عملیاتی دفاع مقدس (جنوب کشور) در قالب راهیان نور اعزام شدند.

پور بهشت خاطرنشان کرد: در طی سه روزی که دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی حضور دارند از معراج شهدای خوزستان، یادمان شهدای دهلاویه، یادمان شهدای هویزه و همچنین یادمان شهدای القمه یادمان شهدای کربلای ۴ بازدید خواهند کرد.

رئیس آموزش‌وپرورش دهدشت نیز با اشاره به اینکه تلاش دشمنان برای ضربه زدن به نسل جدید در جنگ قابل‌مشاهده است و دشمن در این رابطه از هیچ کاری برای پیشبرد اهداف خود فروگذاری نمی‌کند گفت: داشتن ظرافت‌های کاری در برقراری ارتباط و تربیت نسل جدید از ضروریات است و تربیت دانش آموزان اخلاق‌مداری و در تراز نظام و انقلاب نیازمند کار اصولی و کارشناسی شده است.

فاطمی زا ه افزود: عدم ظرافت و اثربخشی در برگزاری برنامه‌ها موجب سردرگمی مخاطب و دانش آموزان می‌گردد و فضا برای سوءاستفاده دشمن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش مهم‌ترین نهاد فرهنگ‌ساز در کشور است و برگزاری اردوهای راهیان نور مصداق بارز تحقق شعار رهبری است تصریح کرد: هیچ نهادی مانند آموزش‌وپرورش نمی‌تواند در فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ مؤثر باشد. پیشرفت امروز ایران اسلامی، مرهون جانبازان، شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است. شهدا و ایثارگران بر گردن ما حق‌دارند و وظیفه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت با ما است.

فاطمی زاده بیان کرد: احساس هویت و افتخار در اردوهای راهیان بسیار زیاد است راهیان نور مدرسه عملی برای تربیت نسل گام دومی‌ها و انقلابی‌ها و بستری برای شبکه‌سازی نیرو است.


 

تصاویر تکمیلی؛

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.