گروه: اخبار استان خبر: 224058 / تاریخ انتشار : 1401/11/11 ساعت : 16:43
معاون پژوهش برنامه‌ریزی آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد:

توسعه هر کشوری بستگی به فعالیت آموزش‌وپرورش دارد/مدیران در ارتقا نظام تعلیم و تربیت نقش کلیدی دارند

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و منابع اداری آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت:توسعه هر کشوری بستگی به فعالیت آموزش‌وپرورش دارد و مدیران در ارتقا نظام تعلیم و تربیت نقش کلیدی دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ایمان سبحان نژاد  در جلسه مدیران مقاطع مختلف تحصیلی  و راهبران آموزشی  شهرستان مارگون  با تبریک طلیعه فجر انقلاب اسلامی گفت: آموزش‌وپرورش  عظیم‌ترین نهاد آموزشی و تربیتی و در رأس همه  دستگاه‌هاست  که توسعه و تعالی هر کشوری بستگی به کیفیت و فعالیت‌های موزش و پرورش دارد

 

وی  تربیت نسلی خلاق ، باورمند  به رسالت دینی  ، متعهد،  مسئولیت‌پذیر وامانت دار  را از رسالت‌های آموزش‌وپرورش عنوان کرد و خطاب به مدیران مدارس گفت: مهارت‌های  فردی و اجتماعی ، نظم‌پذیری ، سجایای  زیبای اخلاقی و قانون‌مداری  را به دانش آموزان  آموزش  دهید تا شاهد رشد اخلاقی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان باشیم .

 

سبحان نژاد،  مدیران را متولیان و مربیان  اصلی تعلیم و تربیت  در مدارس دانست و گفت: با ارتباط مؤثر بادانش آموزان، ، اولیا و معلمان  برای تربیت و آموزش دانش‌ آموزان  بکوشید و دانش آموزان  خلاق و مستعد را شناسایی  و در تقویت و کمک به شکوفایی استعدادهای آنان  بکوشید.

 

وی بابیان اینکه شهرستان نوپای مارگون  ظرفیت‌های عظیمی در بخش‌های  مختلف دارد گفت: تلاش کنید  از  همه  ظرفیت‌های موجود برای تحقق اهداف و مأموریت‌های آموزش‌وپرورش  استفاده  کنید.

 

معاون پژوهش برنامه‌ریزی و منابع اداره کل آموزش‌وپرورش استان  گفت:  با نگاه تحولی و عادلانه ، تجهیزات آموزشی  و ورزشی را در استان توزیع  کردیم که کمک‌های خوبی به شهرستان مارگون شده است .

 

وی  به مشکلات مطرح‌شده  توسط مدیران مدارس  اشاره کرد و گفت:  متناسب با امکانات آموزش‌وپرورش  در این زمینه تلاش خواهیم کرد

 

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد  نیز در این جلسه با تبریک ایام فجر انقلاب اسلامی گفت: علی‌رغم مشکلات و تحریم‌های اقتصادی دشمنان،  انقلاب بزرگ مردم ایران با رهبری حکیمانه  مقام معظم رهبری مسیر توسعه و پیشرفت  را طی می‌نماید.

 

محمد دانشی نسب  به فعالیت‌های اداره ارزیابی عملکرد در سال تحصیلی جاری اشاره کرد و گفت: ارزیابی ما از مدارس بر مبنای ساحت‌های سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش  است   که در سه بعد نظارت ، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در تمامی مراحل نظارت داریم.

---

وی گفت: بیش از ۳۰۰ بازدید کارشناسان ارزیابی عملکرد اداره کل و شهرستان‌ها   در ایام امتحانات نهایی از حوزه‌های  برگزاری  آزمون  داشته‌ایم.

 

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان مارگون  نیز گفت: ۳۶۵۰ دانش‌آموز  در ۱۸۰ آموزشگاه  در این شهرستان مَشغول تحصیل هستند که ۴۹۶ معلم کارآموزشی آنان  را بر عهده‌دارند.

 

عنایت حکیم بابیان اینکه  ۶۰ مدرسه  کانکسی در شهرستان مارگون  وجود دارد گفت: ۳۵ مدرسه فرسوده و تخریبی  در این شهرستان با قدمت بالا  وجود دارد که نیاز به همکاری نوسازی مدارس و خیرین دارد.

 

حکیم ، راه‌اندازی مرکز مشاوره  و کانون فرهنگی تربیتی ، افتتاح ۱۳ آموزشگاه در سال تحصیلی جاری ، پرداخت  ۲ میلیارد تومان  تسهیلات  مرابحه ، پرداخت یک میلیارد و پانصد میلیون تومان  تسهیلات قرض‌الحسنه  و تجهیز مدارس  به امکانات  آموزشی و وسایل سرمایشی و گرمایشی بخشی از فعالیت‌های  آموزش‌وپرورش مارگون در سال تحصیلی جاری است.

 

وی به املاک آموزش‌وپرورش اشاره کرد و گفت: ۱۴۵ ملک  آموزشی  و ورزشی در این شهرستان وجود دارد که  برای ۵۳ مبک سند صادرشده و برای ۱۲۶ ملک فاقد سند پرونده  تشکیل‌شده و در حال  انجام فرایند قانونی است.

 

در این جلسه  معاونین آموزشی  و پرورشی  و تعدادی از مدیران مدارس دغدغه‌ها و مشکلات خویش را مطرح  نمودند و خواستار توجه بیشتر  اداره کل آموزش‌وپرورش استان  برای رفع آن‌ها  شدند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.