گروه: اخبار استان خبر: 213908 / تاریخ انتشار : 1401/11/5 ساعت : 13:24
تجمعات خودجوش یا دست های پشت پرده؟

شورای شهر و شهرداری یاسوج مطالبات به حق کارگران را دریابند

وضعیت پرداخت حقوق معوقه کارگران شهرداری یاسوج بدون تعیین تکلیف رها شده است و تجمعاتی نیز صورت گرفته که مشخص نیست خودجوش بوده یا پشت پرده ای دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس کارگران خدماتی شهرداری یاسوج در روزهای گذشته در مقابل ساختمان شورای شهر به علت پرداخت نشدن حقوق و بیمه خود جمع شده و خواستار تحقق مطالبات چندماهه خود شدند.

 

کارگران پیمانی شهرداری یاسوج می‌گویند: بااینکه ۱۷ تا ۱۸ سال سابقه کار دارند اما بین ۴ تا ۵ ماه از مطالبات خود را از کارفرما دریافت نکرده‌اند.

 

یکی از این کارگران در گفتگو با خبرنگاران گفت: باوجود پیگیری مداوم برای دریافت مطالبات خود، هنوز هیچ مسئولی پاسخگوی  آن‌ها در شهرستان نیست؛ کارگران شهرداری به دنبال وصول مطالبات و مشخص شدن وضعیت شغلی خود هستند چراکه بی‌پولی و سرگردانی آن‌ها، مشکلاتی را برای خانواده‌های آن‌ها ایجاد کرده است.

 

موضوع حقوق معوقه کارگران شهرداری در رسانه‌های مختلف شنیده شد، این موضوع در حالی  قشر کارگر را دچار مشکلات معیشتی کرده است، که وضعیت پرداخت حقوق معوقه آن‌ها بدون تعیین تکلیف رهاشده است از طرفی در  شورای شهر به نظر می‌رسد همچنان جدل‌ها و اختلاف‌نظرها نتوانسته است سبب تصمیم و کمکی واحد برای کارگران شود.

 

اتلاف وقت و عدم تصمیم واحد و نادیده گرفتن اصل خرد جمعی توسط اعضای شورای شهر  بعد از ماه‌ها سبب شده است همچنان کارگران در برزخ مشکلات معیشتی ناشی از پرداخت نشدن حقوق گرفتار باشند، و این موضوع در حالی ادامه‌دار شده است که در ماه‌های پایانی سال، کارگان حقوق و مزایایی دریافت نکرده‌اند.

 

شهرداری و شورای شهر یاسوج باید نسبت به این مسئله همت مضاعفی داشته باشند چراکه عدم توجه بیش از این به مطالبات این قشر زحمتکش ان هم در روز های پایانی سال می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات برای خانواده‌های آن‌ها باشد.

 

از طرف دیگر در وضعیت کنونی کشور باوجود ناچیزشان اغتشاشات، به نظر می‌رسد کارگرانی که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند باید با روش‌های دیگری مطالبات خود را پیگیری کنند و انجام تجمعات گاه‌وبیگاه نمی‌تواند کمکی به آن‌ها در راستای حل مشکلشان داشته باشد.

 

البته خود برگزاری این تجمعات نیز می‌تواند مورد سؤال واقع شود که آیا به‌صورت خودجوش برگزار می‌شود یا این‌که پشت پرده‌ای برای برگزاری چنین تجمعاتی وجود دارد؟

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.