گروه: اخبار استان خبر: 213827 / تاریخ انتشار : 1401/11/2 ساعت : 18:50
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد:

موج جدید کرونا در راه کهگیلویه و بویراحمد/91 درصد مردم دوز یادآور را تزریق نکردند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از مردم استان خواست در صورت داشتن علائم شبیه سرماخوردگی حتماً به مراکز درمانی مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس غلام نژاد در جلسه ستاد کرونا از احتمال سویه جدید امیکرون تا سه هفته آینده در استان خبر داد و گفت: اگر دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی را جدی نگیریم تا پایان این ماه با موج جدید کرونا روبه‌رو خواهیم شد.


وی بابیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد براثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند افزود: سهل‌انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی یک زنگ خطر برای شیوع دوباره این ویروس است.


غلام نژاد با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: ۴۸ درصد مردم استان دوز سوم واکسن را تزریق کردند این در حالی است که تنها ۹ درصد مردم استان دوز یادآور و یا دوز چهارم را تزریق کرده‌اند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بابیان اینکه واکسن برای تزریق به‌اندازه کافی در استان موجود است گفتداروی رند سیور در استان نیز وجود دارد و قرار است دارویی برای پیشگیری از ویروس کرونا از هند نیز وارد کشور ایران شود.


وی همچنین از شیوع نوعی بیماری شبیه کرونا و آنفولانزا در مدارس و مهدکودک‌ها خبر داد و افزود: کودکان در صورت ابتلا به این بیماری باید تا ۵ روز از رفتن به مهدکودک و مدرسه خودداری کرده و در خانه استراحت کنند.


رئیس سلامت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم گفت: با شیوع کرونا در شهرستان‌های دنا و کهگیلویه و زرد شدن این دو شهرستان زنگ خطر شیوع کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمده است.


موسوی افزود: در حال حاضر در کهگیلویه و بویراحمد ۱۶ مورد بستری مشکوک و یک نفر قطعی مبتلابه کرونا بستری هستند.
وی بابیان اینکه مرگ‌ومیر در موج‌های قبلی کرونا در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه‌ بالابود، اضافه کرد: ۵۳ درصد مرگ‌ومیر ناشی از سویه‌های قبل کرونا در کهگیلویه و بویراحمد مربوط به آقایان و میانگین سنی این فوتی‌ها ۴۲ تا ۶۲ سال بوده است.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز در این جلسه بابیان اینکه باید تلاش کرد تا روند قبل سویه‌های کرونا در استان تکرار نشود گفت: در صورت همکاری آموزش‌وپرورش و علوم پزشکی قطعاً در بحث آموزش مثل دوره‌های قبل مشکلی پیش نخواهد آمد.


هاشمی مهر با اشاره به اینکه فعلاً ایمنی پایداری در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد اضافه کرد: این موضوع نباید موجب شود که بی‌خیال ویروس کرونا شویم.

 

کهگیلویه و بویراحمد

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.