گروه: اخبار استان خبر: 213644 / تاریخ انتشار : 1401/10/25 ساعت : 16:52
فرماندار کهگیلویه مطرح کرد:

نگاه ابزاری غرب به زن، اوج تحقیر است+عکس

فرماندار کهگیلویه گفت: در غرب از زن به عنوان یک نیروی ارزان قیمت در نگاه‌های سرمایه‌داری استفاده می‌شود که این نگاه ابزاری به زن اوج تحقیر زن در غرب است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همایش پاسداشت مقام مادر و روز زن با حضور سرپرست فرهنگ و ارشاداسلامی، فرماندار، جمعی از مسئولان و بانوان شاغل در ادارات  در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

 

 در این همایش فرماندار کهگیلویه  ضمن تبریک ایام مبارک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: با تولد حضرت زهرا سلام الله زن متولد شد و روح تازه ای به زنان در طول تاریخ بشریت دمیده شد و صحبت! کردن در مورد مقام بانوی بزرگ اسلام بر عهده هر کسی بر نمی‌آیید.

 

عبدالعزیز موسوی با اشاره به اینکه علت موجودیت عالم هستی، پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) و وجود مقدس حضرت فاطمه‌الزهرا (س) است افزود: جایگاه زن و مادر در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جایگاه بسیار ویژه و شامخی است که برای تمام مردم ایران قابل احترام است.

 

وی تصریح کرد: برخلاف فرهنگ پست و منحط غربی و نظام‌های سرمایه‌داری که برای زن ارزش قائل نیستند در قرآن زن جایگاه والایی دارد.

 

موسوی به سخنان رهبر معظم انقلاب در تعریف جایگاه زن اشاره و عنوان کرد: غرب زن را به عنوان یک نیروی ارزان قیمت در نگاه‌های سرمایه‌داری استفاده می‌شود و اگر تاریخ توسعه و نگاه سرمایه‌داری نگاه کنیم، شعار آزادی با حیثیت و کرامت زن خیانت شده است و این نگاه ابزاری سرمایه‌داری به زن اوج «تحقیر زن در غرب» است.

 

وی با اشاره به اینکه غرب از زن استفاده سو کردند گفت: الگوبرداری از شخصیت فاطمه الزهرا (س) داشته باشیم و نگاه به زن در مکتب قرآن  قابل قیاس با نگاه‌های غرب نیست.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.