گروه: اخبار استان خبر: 213586 / تاریخ انتشار : 1401/10/24 ساعت : 10:52
در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

اسلام نگاه جنسیتی به زن ندارد/غرب به زن نگاه ابزاری و کالایی دارد

مدیر حوزه‌های علمیه کهگیلویه و بویراحمد گفت: اسلام نگاه جنسیتی ندارد و محور را انسان قرار داده است، بنابراین زن در اسلام می تواند به مقامات عالیه دست پیدا کند.

حجت‌الاسلام صفدر پناهی در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص نوع نگاه اسلام به زن و تفاوت این نگاه در غرب گفت: مقام زن در اسلام با غرب قابل مقایسه نیست، اسلام ارزش انسانی و اوج انسانیت را به زن بخشید و معیارش جنسیت نیست.

 

مدیر حوزه‌های علمیه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در اسلام محور انسانیت است، گفت:اسلام نگاه جنسیتی ندارد و محور را انسان قرار داده است، بنابراین زن در اسلام می تواند به مقامات عالیه دست پیدا کند.

 

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام(ص) در تکریم مقام زن و مادر، ادامه داد: پیامبر مکر اسلام(ص) فرمود: «بهشت زیر پای مادران است»، این حدیث نشان دهنده این است، که نهایت انسان بهشت است و دست یابی به این موضوع در تکریم و حرمت مادر است.

 

وی به توضیحاتی در خصوص نگاه غرب به زن پرداخت و افزود: غرب به زن نگاه ابزاری دارد، و از جلوه‌گری و لذت بردن از زن برای استفاده ابزاری، کالایی نگاه می‌کند.

 

حجت‌الاسلام پناهی تصریح کرد: اگر در غرب زن زیبایی خود را از دست داد کم ارزش می‌شود، اما در اسلام با افزایش سن زن، حرمت و تکریم او بیشتر می‌شود و بر دستان مادر بوسه زده می‌شود.


مدیر حوزه‌های علمیه کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: مقام حضرت زهرا (س) به عنوان یک الگو والا مورد تاکیرد قرار گرفته شده است، و آن حضرت بر امامان معصوم(ع) حجت خدا شد تا زنان جامعه با الگوگیری از حضرت زهرا (س) که دارای ویژگی‌های مختلفی انسانی است به جایگاه واقعی خودشان دست پیدا کنند.انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.