گروه: اخبار استان خبر: 213445 / تاریخ انتشار : 1401/10/18 ساعت : 10:47
نویسنده مطرح آثار دفاع مقدس در گفتگو با صبح زاگرس:

حمله به عین الاسد یک سیلی در مسیر انتقام سخت بود

محمد رودگر گفت: اتحاد و همبستگی خوبی پس از شهادت سردار سلیمانی بین مردم ایران به وجود آمد و حمله به عین الاسد حرکت کوچکی در مسیر انتقام سخت بود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در گفتگو با صبح زاگرس بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری سردار سلیمانی یک فرد نیست بلکه یک مکتب است و از این رو انتقام گرفتن از عاملان شهادت سردار سلیمانی تنها به این گونه نیست که ما هم مثل آن ها عمل کنیم،  همانگونه که سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان عنوان کردند سر قاتلان شهید سلیمانی به اندازه کفش او هم نمی شود.

 
رودگر افزود: رویه خوبی در نظر گرفته شده است که این این موضوع مشخص می کند این انتقام شخصی نیست، کما اینکه ایران در دادگاه بین المللی هم پیگیری میکند ولی نمی توان به آن بسنده کرد.
 
 
وی با تاکید بر اینکه آمریکا با وجود تحدید های فراوان جرات پاسخگویی نداشت گفت: اتفاقاتی که پس از سردار سلیمانی در منطقه افتاد شگرف بود، در گوشه و کنار می شنویم که به پایگاه های آمریکایی و اسرائیلی حمله شده است که تنها بخشی از این انتقام خواهد بود و پس از حمله به عین الاسد آمریکا جرات پاسخ مجدد را نداشت.
 
 
این نوسینده اثار دفاع مقدس بیان کرد: موضوع مهم دیگر که پس از شهادت سردار سلیمانی صورت گرفت خروج آمریکا از منطقه بود و این اتفاق یک شب یا دو شب به صورت نمی گیرد، مهم این است که صورت می گیرد.
 
 
 عضو کانون طلاب داستان‌نویس گفت: در مسئله انتقام از عاملان سردار سلیمانی دو بُعد وجود دارد، یک بُعد شخصی یعنی انتقام از اشخاص دخیل که باید مجازات شوند و دیگر مجازاتی است که از سوی دولت و دستگاه دیپلماسی باید صورت گیرد.
 
 
وی با تاکید بر اینکه رویه نظام جمهوری اسلامی ایران در خصوص انتقام رویه خوبی است گفت:  این موضوع در دو بُعد شخصی و دیپلماسی صورت می گیرد.
 
 
این نویسنده آثار دفاع مقدس با اشاره به اینکه حمله به عین الاسد تنها بخشی از انتقام سخت بوده است گفت: برای اولین بار در تاریخ پس از جنگ جهانی به پایگاه های آمریکایی حمله شده است آنهم با موشک های دوربرد که نشان از قدرت ایران و عزم راسخ ایران برای گرفتن انتقام خون شهید سلیمانی است.
 
 
رودگر با اشاره به ایکنه اتحاد و همبستگی خوبی پس از شهادت سردار سلیمانی بین مردم ایران به وجود آمد گفت: حمله به عین الاسد پیام خوبی را برای جهانیان و آمریکا به همراه داشت که هم نشان از قدرت موشکی ایران بوده و هم نشان از شهامت و شجاعت ایران در پاسخگویی به حملات احتمالی بوده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.