گروه: اخبار استان خبر: 213415 / تاریخ انتشار : 1401/10/16 ساعت : 17:18

آنچه در خطبه های نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

نماز عبادی سیاسی جمعه در شهر های مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور نمازگزاران برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی سیاسی جمعه در شهر های مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور نمازگزاران برگزار شد.

یاسوج: دولت باید بازار را کنترل کند

حجت‌الاسلام موسوی عظم  امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: نعمت‌های پروردگار در دنیا و آخرت بی‌انتهاست و نعمت‌های فراوانی خداوند برای بندگانش فراهم کرده،  خوش به حال آن‌هایی که بر اساس حلال و حرام از آن‌ها استفاده می‌کنند.

وی افزود: نعمت‌های اخروی با نعمت‌های دنیوی قابل‌مقایسه نیست، در قیامت هیچ درد و مرضی نیست.

امام‌جمعه موقت شهر یاسوج با اشاره به اینکه انسان‌های که اهل عمل هستند و به آخرت باور دارند، آن‌ها در آخرت بسیار مسرور  حضور خواهند داشت خاطرنشان کرد: دلیل این امر به خاطر باوری است که حلال خدا را حلال و حرام خدا را حرام می‌داند ، باوری که باعث شده است که اگر واجبی را که خداوند فرموده انجام دهند باعث مسرور شدن خود آن‌ها در آخرت می‌شود .

وی با تاکید بر اینکه اگر کسی  خود به اعمالی که خداوند فرموده عمل نکند نمی‌تواند دیگران حتی فرزندان خود را وادار به انجام آن‌ها کند افزود: خداوند فرموده است آن بهشتی را که وعدش را داده‌ام تحقق پیدا می‌کند ، وعده خداوند محقق پذیر است و انسان پرهیزگار کسی است که به تمام آیات الهی  تا تمام وجود باور داشته باشد،  کسی که نماز می‌خواند اما ذکات نمی‌دهد. با تمام ایات الهی باور ندارد.

حجت‌الاسلام موسوی اعظم در ادامه خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج عنوان کرد: دولت باید بازار را کنترل کند اگر گرانی است چه کسی باید ان را نظارت کند؟

وی با بیان اینکه هیچ بازاری دوست ندارد کالای  او گران شود تا قدرت خرید خریدار آن کم شود پس نباید همه هجمه‌ها را به بازاریان کردعنوان کرد:گاهی ممکن است خرید یک خودرو برای ما غرور به وجود بیاورد، گاهی ممکن است فرزند خود را به همه‌چیز توصیه بکنیم اما به اعمالی که خداوند توصیه کرده است را به او توصیه نمی‌کنیم.

امام جمعه شهر یاسوج تصریح کرد: باید نسبت به مسائل اخلاقی بیشتر توجه داشته و کار های ترویجی را به دیگران ارجاع ندهیم.

حجت‌الاسلام موسوی اعظم ابراز داشت: فرزندان دیگر حرف‌شنوی از خانواده ندارند،  یک مقدار به خود بیاییم و خود را مورد خطاب قرار دهیم، نسل  امروز با فرزندان نسل‌های قبل فرق دارد.

وی با تاکید بر اینکه راه نجات و سعادت پیروی از انبیاء خداوند است بیان کرد: در دنیا حاکمیت‌ها بر پایه زور ، ظلم و بی‌عدالتی به وجود می‌آید اما در نظام ما بر پایه ولایت و یک امر الهی است.

************************************************************************************************************************

باشت: شرکت گاز باشت بی‌خیال آسایش مردم/رویه‌‌ای غلط از جهاد کشاورزی

 حجت‌الاسلام امید گنجه‌ای در خطبه اول نماز جمعه امروز باشت با اشاره به روایتی در باب تشبیه دنیا به سوق و بازار  گفت: مؤمن گاهی به‌مرحله‌ای می‌رسد که در راه اسلام و برای خشنودی خدا جان فدا می‌کند، که بسیار پسندیده بوده و منزلت آن در قرآن ذکر شده است؛ اما گاهی به‌مرتبه‌ای از فهم می‌رسد که در راه اسلام و برای پسند خداوند، فدایی تقدیم می‌کند و عظمت حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیز در همین فدایی دادن است. اینجاست که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بر پای مادر شهید که در راه اسلام فدایی داده بوسه می‌زند.

گنجه‌ای افزود: با رفتن شهید، اگر ارزش حیات‌بخش شهادت همچنان باقی است، فقط به‌برکت حیات شهدایی شهیدپروان(مادران و همسران شهدا) است. شهادت مفهومی است که بسیاری بجای اُنس گرفتن با حقیقت آن و زیست شهیدانه، در مفهوم شهید باقی مانده‌اند.

وی گفت: در حقیقت هر کدام از این دو شهید(شهدا و شهیدپروران)، متکفل تحقق دو مؤلفه اصلی حیات راه حق و اسلام ناب شده‌اند. «اشک» و «خون» دو مؤلفه حیات‌بخش مکتب تشیع است.

این خطیب جمعه افزود: راز محبوبیت این دو قطره، در عمق اثربخشی آنها در تحقق هدف خلقت انسان و آرمان‌های الهی است. در حقیقت اگر اشک ما که نماد اوج تعهد و دغدغه‌ی ما برای آرمان‌های الهی است، به‌جا جاری نشود، تاوان آن، خون دادن خواهد بود.

وی در خطبه دوم با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با بانوان فرازهایی از این دیدار را شرح و توضیح داد.

گنجه‌ای افزود: امروز روز شهادت حضرت ام البنین و روز تکریم مادران و همسران شهداست و مادران شهدایی که در جمع ماهستند بر روی چشم ما مردم جا دارند و از این مادران طلب شفاعت داریم.

امام جمعه باشت با انتقاد از عملکرد شرکت گاز بخاطر کنده کاری ها و رها کردن آنها و ایجاد مشکلاتی برای مردم خواست مدیرعامل شرکت گاز پاسخگوی بی‌توجهی شرکت گاز باشت باشد و اینکه چرا به ایمنی هیچ توجهی نمی‌شود و چرا بر عملکرد پیمانکاران هیچ نظارتی صورت نمی‌گیرد.

وی اشاره ای نیز به درخت‌کاری‌های بی‌فایده هر ساله کرد و گفت: وقتی درختی کاشته می‌شود حتما باید حراست شود تا دام آن را از بین نبرد و به عکس‌گرفتن و گزارش بسنده نکنند بلکه آن منطقه برای مدتی قرق و محصور شود.

این خطیب جمعه افزود: مدیریت جهاد کشاورزی در طول این سالها رویه غلطی را در پیش گرفته  و  این باعث هدررفت بیت‌المال می‌شود.

وی اضافه کرد: در گوده‌های پارسال امسال درخت‌کاری صورت گرفت و از سال آینده هیچ مسئولی حق ندارد این کار را تکرار کند بلکه باید جبران صورت گیرد.

************************************************************************************************************************

کهگیلویه:بیان اشتباه برخی مسئولان در رابطه با حجاب نگران کننده است

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دهدشت دیدارهای متفاوت هفته اخیر مقام معظم رهبری را یادآور شد و در خصوص دیدار با بانوان اظهار کرد: اسلام مخالف با کار کردن بانوان در بیرون نیست اما اولویت بانوان خانه‌داری است.

امام جمعه دهدشت گفت: این دوگانگی که درست کردند جمهوری اسلامی مخالف فعالیت بانوان است، بدانند که در هیچ برهه‌ای از زمان این همه مسئولیت به بانوان سپرده نشد.

وی افزود: این‌هایی که صدای زن آزادی سر می‌دهند الان دستمزد حقوق زن در آن کشورها از آقایان پایین‌تر است و زن را کالا و به آن نگاه معامله‌گری دارند.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر با بیان این که برخی مسئولان یا فضای کشور را متوجه نیستند و یا مشاوره‌های اشتباه به آن‌ها می‌دهند گفت: آقای مسئول، بیان شما در تلویزیون در رابطه با مسئله حجاب اشتباه بود، تصحیح کنید، برای شما که افتخارات فراوان داشتید این بیان مناسب نیست و نگران کننده است.

وی خاطرنشان کرد: این مشاوره‌های غلط که به شما می‌دهند دشمن شاد کن هستند.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر رزمایش ذوالفقار را یک اتفاق مهم عنوان و بیان کرد: آن جایی که پهباد ما پهباد جاسوس دشمن را وادار به عقب نشینی کرد یک هشدار به دشمن است که فرقی برای ما ندارد و در ارض و سما و هر جا منافع ملی به خطر بیفتد اقدام می‌کنیم.

امام جمعه دهدشت خرید سامانه دفاعی کشورهای حوزه خلیج فارس از غرب را یادآور شد و خطاب به آن‌ها که همان طوری سال‌های قبل برای شما امنیت درست نکرد و باز این ساما‌نه‌ها برای شما امنیت درست نخواهند کرد گفت: اگر قرار باشد از کشورهای همسایه به سمت جمهوری اسلامی هجمه شود و شما میزبان باشید قطعاً اولین گام ما این است که میزبانان این مسئله را ادب خواهیم کرد.

وی توهین نشریه فرانسوی به رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و با بیان این که ماهیت این روزنامه در اهانت به پیامبر اسلام در سال‌های گذشته مشخص است بیان کرد: بدانند شعار ما همچنان باقیست و تا جان در بدن داریم پای انقلاب می‌ایستیم و مرگ بر استکبار سر می‌دهیم، دولت فرانسه باید جبران کند.

************************************************************************************************************************

گچساران:امروزه دشمنان با فتنه حجاب در حال توهین به ملت ایران هستند

حجت‌الاسلام سیدامین‌الله حجازی، امام جمعه گچساران امروز، ۱۶ دی‌ماه در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته گچساران، اظهار کرد: جمعی از زنان نخبه و فرهیخته کشورمان دیداری با مقام معظم رهبری داشتند و حضـرت آقا نیز بیاناتی ایراد فرمودند که حجاب یک ضرورت شرعی و دینی است و هیچ‌کس نمی‌تواند در آن خدشه‌ای وارد کند.

وی در ادامه افزود: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری گاهی مواقع پیش می‌آید که برخی ضعیف‌الحجاب هستند اما معاند بی دین و ضد انقلاب هم نیستند و نباید با چنین افرادی به دید بی دین و ضد انقلاب نگاه کرد که باید نصیحت کرد و آگاهی بخشید.

امام جمعه گچساران با اشاره به سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، اضافه کرد: نکته بعد اینکه در سومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، اربعینی در سراسر کشورمان ایجاد شد و در کرمان نیز از سایر کشورهای اسلامی حضور داشتند و جمع کثیری از این کشورها نیز موکب دائر کردند که نشان دهند حاج قاسم متعلق به همه دنیای اسلام است و یک شخصیت بزرگ جهانی است که با استکبار مبارزه کرد.اگر شهید سلیمانی نبود امروز خیلی از مناطق جهان امنیت نداشتند و به روح همه شهیدان درود می‌فرستیم. سردار سلیمانی مزد رشادت‌ها و ولایتمداری‌شان را گرفت.

حجت‌الاسلام حجازی با اشاره به امروز، ۱۶دی‌ماه مصادف با وفات حضرت ام البنین(س)، بیان کرد: ایشان مقام فاطمه ثانی را داشتند.همین روز نیز به عنوان روز تکریم از مادران و همسران شهداء نام گرفته است. مادر مقام بزرگی است و در برابر مادران و همسران شهداء مدیون هستیم چرا که امروز هر چه داریم از برکت خون شهداء است.همین روز هم مصادف با حماسه دانشجویان بسیجی در منطقه هویزه و شهید حسین علم‌الهدی است.دانشگاهیان و فرهیختگان عزیز گاهی اوقات زیادی رافت اسلامی نشان می‌دهیم.روز ۱۶آذرماه، روز دانشجو است و جمعی از دانشجویان ما توسط رژیم پهلوی به شهادت رسیدند و اما دشمن در این سال‌ها علیه اهداف امام(ره) و شهادت بهره برداری می‌کند که لازم است هوشیار باشیم.

وی تصریح کرد: ۱۷ دی‌ماه مصادف با توطئه استعماری کشف حجاب توسط رضا خان قلدر در سال ۱۳۱۴است، اما هرچه تلاش کردند بسیاری از بانوان چادرشان را از دست ندادند و حضرت امام(ره) فرمودند که چه ظلم بزرگی به ملت ایران شد و چه جنین فرزندانی که به دلیل ترس سقط شدند، و اینکه کشف ححاب توهین به ملت بود و امروز هم دشمنان با فتنه حجاب در حال توهین به ملت ایران هستند.

امام جمعه گچساران در پایان یادآور شد: ۱۹دی‌ماه قیام خونین مردم شریف قم در سال ۵۷ است و مردم به خیابان‌ها آمدند و علیه رژیم منحوس پهلوی به مقابله پرداختند و شهدایی را تقدیم مسیر نورانی انقلاب کردند.

***********************************************************************************************************************

لیکک: استکبار به دنبال حذف حجاب در کشورهای مسلمان است
 
امام جمعه موقت شهر لیکک در جمع نمازگزاران این شهر با اشاره به اینکه، یکی از دغدغه‌های مهم رهبر انقلاب، پیری جمعیت در سال‌های آینده عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع، همه مسئولان موظف هستند در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام سید محمد لطیف تقوی به اجرای قانونحذف حجاب در روز ۱۷دی سال ۱۳۱۴ توسط رضا خان اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی با طرح موضوع کشف حجاب، فرهنگ ریشه دار ملت‌های اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده اند.
وی یکی از مناسبت‌های بزرگ و تعیین‌کننده در تاریخ انقلاب اسلامی ایران را قیام ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ مردم قم بر ضد رژیم پهلوی عنوان کرد و ادامه داد: حادثه‌ی ۱۹ دی قم سرآغاز سلسله حوادثی بود که سیزده ماه ادامه یافت تا در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.
 
**********************************************************************************************************************
 
پاتاوه:ضرورت تکریم مادران و همسران شهداء
 
امام جمعه پاتاوه درخطبه سیاسی خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و تکریم مادران و همسران شهداء اشاره کرد وگفت: به برکت شهداء، ام البنین‌های انقلابی بسیاری داریم.
حجت الاسلام سیادت به توطئه استعماری کشف حجاب توسط رضاخان در سال ۱۳۱۴ شمسی، افزود: حجاب ضرورت شریعت و واجب شرعی است.
 
**********************************************************************************************************************
مارگون حضور با شکوه مردم در مراسم شهید سلیمانی نشان از دل سپردن آنها به ایثار و شهادت است
 
امام جمعه مارگون در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این شهر به اسوه و الگو بودن پیامبر (ص) گفت: کسانی که با معیار و عملکرد پیغمبر مخالفت کردند یا فتنه، هر ج و مرج ایجاد می‌کردند به عذاب الهی در قیامت گرفتار شدند.
حجت الاسلام خواجه پور بر اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و افزود: نباید فراموش کنیم که دو امر فوق می‌توانند در پیشبرد امورات دینی و معنوی و حتی اقتصادی ما اثر داشته باشند.
وی حضور باشکوه مردم در مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی را نشان از دل سپردن آنان و به ایثار و شهادت دانست و بیان کرد: مردم ما در این مراسم نشان دادند که هیچ گاه حاضر به ترک میدان مقاومت نیستند و آنچه را که مقام معظم رهبری برای اداره کشور صلاح بدانند از آن اطاعت و پیروی و از آن حمایت و حضانت خواهند کرد.
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.