گروه: اخبار استان خبر: 213335 / تاریخ انتشار : 1401/10/13 ساعت : 19:01
در قرارگاه امنیت غذایی استان مطرح شد؛

ارتقاء بهره وری محصولات راهبردی با مدیریت هوشمند در کهگیلویه وبویراحمد

عملیات مشترک مدیریت هوشمند و دانش بنیان ارتقاء محصولات راهبردی و گوشت قرمز بصورت ویدئو کنفرانس با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عملیات مشترک مدیریت هوشمند و دانش بنیان ارتقاء محصولات راهبردی و گوشت قرمز بصورت ویدئو کنفرانس با حضور سردار سلیمانی ریاست محترم سازمان بسیج مستضعفین، سردار آبرومند فرمانده محترم قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) ، دکتر ساداتی نژاد وزیر محترم جهاد کشاورزی ، دکتر عسگری ریاست محترم کمیسیون کشاورزی مجلس و دکتر جهانسوز ریاست محترم سازمان بسیج جامعه کشاورزی در مرکز برگزار شد. 

 

در این جلسه مسئولان استانی از قبیل سردار خرم دل فرمانده سپاه فتح استان، سرهنگ ارسلانجو ریاست ستاد تخصصی اقشار بسیج، سرهنگ صالحی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان، سرهنگ کریمی مسئول بسیج محلات سپاه استان، سرگرد غلامی مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه استان، سرهنگ ارجمند جانشین ناحیه مرکزی استان، دکتر معتمدی پور مدیر کل جهاد کشاورزی استان ، معاونین طرح و برنامه، تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان، معاونین سازمان دامپزشکی استان، معاون فرمانداری شهرستان مرکزی حضور داشتند.
 
 
همچنین در شهرستان ها نیز فرماندهان نواحی تابعه سپاه فتح، فرمانداران، مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها، مدیران ادارات دامپزشکی شهرستان ها و مسئولین کانونهای جامعه کشاورزی از طریق ارتباط تصویری در جلسه شرکت داشتند.
 
وزیر جهاد کشاورزی در این نشست به صورت تصویری به منظور ارتقاء بهره‌وری محصولات راهبردی ابراز داشت: فرمان مقام معظم رهبری در گذشته و خصوصا  امسال در عرصه خودکفایی، معیشت کشاورزان و رسیدن به امنیت پایدار غذایی مردم ایران رسالت بزرگی است که بر عهده وزارت جهاد کشاورزی نهاده شده است.
 
 
وی افزود پس از اسفند سال ۱۴۰۰ و چالش امنیت جهانی، در تامین غذا کشورمان هیچ مشکلی وجود نداشت و این مهم  نشان دهنده آن است که تولید کننده ایرانی با غیرت پای سفره مردم ایران ایستاده‌اند.
 
 
ساداتی نژاد گفت: این نشست در راستای هم افزایی بیشتر بین بسیج و وزارت جهاد کشاورزی رقم خورده تا در مامویریت تامین امنیت پایدار غذایی بر اساس رسالت ها و سیاست های اصلی در وزارت جهاد کشاورزی و طرح تحول دولت سیزدهم  و پیگیری  مباحث مربوط به امنیت غذایی در سازمان بسیج و بسیج مهندسین  برگزار شده است.
 
 
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه برای پیشبرد اهداف وزارت جهاد کشاورزی و بسیج بیان کرد: این رسالت در طرح تحول دولت وجود داشته که یکی از آن ها کشت قراردادی و الگوی کشت بوده است.
 
ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه بهره وری با افزایش علم و فناوری به دست می آید، گفت: ارزان سازی غذا با افزایش بهره‌وری، بازاررسانی و حذف دلالان رقم میخورد. در دولت سیزدهم بحث بازار، بازرگانی و نظارت بر کالاهای کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد در حالی که هیچ نیروی انسانی در این زمینه وجود نداشت و اگر کمک بسیج در این زمینه نبود ما نمی توانستیم در این زمینه موفقیتی را به دست بیاوریم.
 
 
در ادامه سردار خرم دل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در قرارگاه استانی، ضمن تاکید بر تشکیل و پیگیری مستمر جلسات قرارگاه، ابراز داشت: می بایست ظرفیت ها و محدودیت ها شناسایی شده و مشخص شود که وضعیت موجود استان در بخش کشاورزی کجاست و به کجا باید برسیم و روند اجرای طرح به صورت کامل رصد و اقدامات لازم جهت عملیاتی شدن طرح به نحو احسن صورت بگیرد.
 
 
سرگرد ستار غلامی گنجه مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان بیان کرد: در اجرای این طرح، تعداد بیش از 600روستای بالای 20خانوار استان با سطح بیش از 110هزار هکتار از اراضی زیر کشت تحت پوشش تعداد 220 نفر از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی به عنوان مربیان طرح جهش تولید محصولات راهبردی بسیج همگام با کشاورز قرار می گیرند که کلیه آموزش های علمی، ترویجی لازم متناسب با تقویم زراعی در تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات را به بیش از 30 هزار نفر از بهره برداران در سطح کل استان را ارائه خواهند داد.
 
 
غلامی همچنین افزود: در راستای خودکفایی در تولید گوشت قرمز تعداد 100 راس دام در طول سال در قالب 28 تیم تخصصی دامپزشکی در سطح کل استان قرار خواهد گرفت.
 
 
گفتنی است در پایان تفاهم نامه بومی همکاری بین سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح استان و سازمان جهاد کشاورزی استان در راستای مدیریت هوشمند ارتقاء بهره وری محصولات راهبردی و خودکفایی در تولید گوشت قرمز امضاء و مبادله شد.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.