گروه: اخبار استان خبر: 213299 / تاریخ انتشار : 1401/10/12 ساعت : 11:53

لات بازی برای فرودگاه یاسوج ممنوع شد/رئیس سازمان هواپیمایی: هیچ ایرلاینی حق افزایش قیمت بلیت یا لغو پرواز را ندارد

معاون وزیر راه وشهرسازی در واکنش به ماجرای فرودگاه یاسوج گفت: هیچ ایرلاینی حق افزایش قیمت بلیت یا لغو پرواز ها به شهرهای مختلف را ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر فرودگاه یاسوج در روز های گذشته از گروکشی یک ایرلان در این فرودگاه خبر داد و اظهار داشت: شرکت هواپیمایی پارس‌ایر توقع دارد نرخ بلیت پروازهای تهران_یاسوج از ۸۴۰ هزار تومان به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد و گرو کشی می کند.

 

عنایت انصاری می گوید: با وجود بین المللی شدن فرودگاه یاسوج و مناسب بودن شرایط برای تعریف پروازهایی به مقصد جدید، اما پروازهای تهران و بالعکس از 6 روز در هفته به دو روز کاهش یافته است.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت هواپیمایى پارس ایر طى نامه‌ای اعلام کرده با توجه به پایین بودن نرخ مصوب بلیط مسیر تهران به یاسوج و بالعکس دچار ضرر و زیان شده و دو پرواز خود را در روزهاى دوشنبه و سه شنبه باطل کرده است.

 

این مسئول فرودگاهی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه نرخ مصوب هم اکنون 840 هزار تومان است، ابراز کرد: این شرکت توقع دارد این نرخ از طرف سازمان هواپیمایى کشورى به یک میلیون و 300 هزار تومان برسد و به دلیل عدم موافقت سازمان با افزایش قیمت فعلا پروازها را باطل کرده است. هم اکنون در هفته روزهاى شنبه و چهارشنبه هواپیمایى ماهان در مسیر تهران فعال است.

 

او در پایان گفت: برقرارى پرواز یکى از مطالبات بحق مردم یک استان است که باید توسط نمایندگان مردم در مجلس، مدیران ارشد استان از سازمان هواپیمایى کشورى و وزارت راه و شهرسازى و دولت مطالبه شود.

 

با انتشار این خبر در رسانه های محلی و ملی پای رئیس سازمان هواپیمایی کشور به این ماجرا باز شد تا او حق ابطال غیر قانونی پروازها را از این ایرلاین سلب کند.

 

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: هیچ ایرلاینی حق افزایش قیمت بلیت یا لغو پرواز ها به شهرهای مختلف به دلیل بالا بردن نرخ بلیت را ندارد.
 
 

محمد محمدی بخش گفت: هیچ ایرلاینی حق ندارد به دلیل افزایش قیمت بلیت هواپیما پروازهای خود را لغو کند.

 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری می گوید: در حال حاضر پرواز به مسیر یاسوج توسط شرکت هواپیمایی ماهان در حال انجام است. 


لات بازی برای فرودگاه یاسوج تا کنون برای مردم و مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی گران تمام و باعث شده تا اختلال در پروازها و سفرهای هوایی نتیجه این سرکش از قانون باشد، باید منتظر ماند و نتیجه صحبت های معاون وزیر راه و رئیس سازمان هواپیمایی کشور را در روز های آینده ارزیابی کرد و دید آیا ایرلان ها همچنان مخل نظم هوایی می شوند یا به خدمات دهی می پردازند.

 

انتهای پیام/

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.