گروه: اخبار استان خبر: 213246 / تاریخ انتشار : 1401/10/11 ساعت : 11:26
اصغر نقی زاده در گفتگو با صبح زاگرس؛

وزیر پهلوی هم سردار سلیمانی را سرباز وطن می نامید

اصغر نقی زاده بازیگر سینما و تلویزیون ایران در خصوص ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی گفت حاج قاسم چهره فراملی و بین المللی بود که وزیر خارجه پهلوی نیز او را سرباز وطن می دانست.

اصغر نقی زاده بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون ایران به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در گفتگو با صبح زاگرس به بیان خاطراتی از این شهید والا مقام پرداخت و گفت: در عملیات خیبر و پس از شهادت شهید همت، و خستگی نیروها قرار شد بچه های تیپ ۴۱ ثارالله کرمان بیایند و خط را از ما تحویل بگید، دیدم جوانی برومند با موهای فرفری و چهره ای مصمم سوار بر موتور آمد، وقتی سوال کردم این جوان کیست یکی از فرماندهان گردان گفت این قاسم سلیمانی فرمانده تیپ ۴۱ ثارالله است.و تا آن موقع من ایشان رو نمیشناختم.

 

 

نقی زاده همچنین گفت: در عملیات خیبر ۲۲ شبانه روز می‌جنگیدیم و باوجود شهادت رزمندگان و خستگی نیروها تا حدودی نا امید شده بودیم که حاج قاسم و نیروهایش به داد ما رسیدند و خط را پس گرفتند.

 

 

وی در وصف عظمت و بزرگی سردار سلیمانی با اشاره به اینکه وی چهره ای فرا ملی و جهانی بود گفت: وقتی رئیس جمهور یک کشور که خود را ابر قدرت جهان میداند اقدام به ترور یک شخصیت می کند نشان از بزرگی و عظمت او دارد، یا اینکه دیدیم او با رئیس جمهور روسیه دیدار و گفتگو می‌کرد، ببینید چه مقام نظامی بالایی داشت.

 

 

نقی زاده با بیان اینکه عظمت و بزرگی سرار سلیمانی به قدری بود که حتی دشمنان او را تحسین می کردند، گفت: زاهدی وزیر خارجه پهلوی شهید سلیمانی را سرباز وطن می نامید.

 

 

این بازیگر سینما و تلویزیون افزود: درجه و مقام و لباس برای شهید سلیمانی ملاک نبود، و بسیار خاکی و بی ریا خود را در مقام یک سرباز می دید.

 

 

نقی زاده گفت: اما می‌بینیم دشمنان حتی عکس و چهره او را می زنند، مشاهده می کنیم که در فضای مجازی حتی از اسم و انگشتر او هم می‌ترسند و تحریم می‌کنند و این نشان از ضعف آنهاست. 

 

 

اصغر نقی‌زاده با فعالیت در فیلم توبه نصوح به‌طور حرفه‌ای وارد سینما شد و بعدها توانست در فیلم‌های دیگری چون مهاجر و سپس آژانس شیشه‌ای، خاکستر سبز، از کرخه تا راین، گاهی به آسمان نگاه کن و… بازی کند. وی در دوازدهمین دوره جشنواره فجر نامزد بهترین نقش دوم مرد برای بازی در فیلم خاکستر سبز شد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.