گروه: اخبار استان خبر: 212716 / تاریخ انتشار : 1401/9/18 ساعت : 15:38
آنچه در خطبه های نماز جمعه کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

آتش زدن خودروی شخص عادی جامعه و تهدید به بسته مغازه ها تآمین منافع آمریکا است

نماز عبادی سیاسی جمعه در شهر های مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور نمازگزاران برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی سیاسی جمعه در شهر های مختلف استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور نمازگزاران برگزار شد.

 

یاسوج:

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه اول نماز این شهر با دعوت نماز گزاران به تقوای الهی گفت: انسان های مومن نباید از گام های شیطان پیروی زیرا شیطان او را به سوی پلیدی ها هدایت می کند، امروز مصادیق شیاطین انسی و جنی آمریکا که ابزار ظلم و ستم و همچنین غارت گری را ترویج می کنند.

 

آیت الله حسینی با بیان اینکه جایگاه جهنم در ابدیت به فرعون‌ها تعلق می گیرد، گفت: امروز بی حجابی و بی دینی سبب گمراهی دیگران و سوق به سمت گناهان و جهنم می شوند. 

 

وی با بیان اینکه خداوند متعال ابزارهای هدایت را در اختیار ما قرار داده است، ادامه داد: راه سعادت و خوشبختی برای انسان های مشخص شده است و کسانی که بخواهند به سوی بهشت رهسپار می شوند در راه خدا گام‌ برمی دارند و از طرفی خداوند متعال اجباری در انتخاب انسان قرار داده است.

 

آیت الله حسینی در خطبه دوم نماز جمعه شهر یاسوج با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و با اشاره به فرا رسیدن روز تشکیل انقلاب فرهنگی به فرمان امام (ره) اشاره کرد و گفت: انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و هست، فرهنگ اگر متعالی و اهل بیتی شد همه نیازمندی های انسان رشد خواهد کرد و اگر باورهای ما دچار انحطاط شد باید منتظر سختی های فراوانی در عرصه های دیگران هم باشیم.

 

 امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی مشخص است، گفت: امروز جبهه استکبار و دشمنان انقلاب با رفتارهای خود مشخص هستند. 

 

وی به رعایت مصرف و الگوی مصرف انرژی و برق و گاز اشاره کرد و گفت: در خانه با مصرف درست برق و همچین با پوشیدن لباس های گرم از مصرف بیش از حد گاز باید جلوگیری کرد.

 

آیت الله حسینی به رعایت الگوی مصرف در آب اشاره کرد و ادامه داد: در سالیان اخیر بارش های باران کمتر شده است و خشکسالی ها افزایش پیدا کرده و جمعیت بیشتر شده است و باید مصرف درست داشت. 

وی به ظرفیت های عراق برای رشد و توسعه اشاره کرد و گفت: با وجود همه ظرفیت ها در این کشور اما با تحریک جبهه استکبار صدام به انقلاب اسلامی حمله کردن و سرانجام توسط خود آنها یعنی آمریکایی ها دستگیر شد. 

نمانیده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به حمله صدام به کشور کویت اشاره کرد و افزود: صدام بعثی با خوی جنگ طلبی خود به کشورهای دیگر حمله می کرد. 

آیت الله حسینی به حمله داعش به رهبری آل سعود و حمایت آمریکا پرداخت و گفت: کشورهای منطقه از گذشته تا امروز به وسیله حمله آمریکا و داعش مورد تاخت و تاز قرار گرفتند.

آیت الله حسینی به ادعاهای حقوق بشری آمریکا پرداخت و گفت: در جنگ جهانی دوم ۷۵ میلیون انسان توسط آمریکا ها کشته شد، در همان جنگ نیمی از مردم ایران توسط انگلیسی ها کشته شد.

وی افزود: امروز افرادی را تحریک کردن تا بنام آزادی خودروی یک شخص و فرد عادی جامعه را به آتش کشیدند و برخی اصناف و بازاری ها از ترس و تهدید اغتشاش گران کسب و کار خود را تعطیل کنند.

 

آیت الله حسینی گفت: کسانی که در برابر جمهوری اسلامی ایستادگی می کند و عوامل خود را به اغتشاش و جنگ و آشوب داخلی حمایت می کند آزادی نام ندارد بلکه هدف آنها تامین منافع آمریکا و استکبار است. 

 

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه برخی به بهانه آزادی کار و هدف انگلیس و آمریکا را انجام می دهند، گفت: اگر‌ این افراد به دنبال منافع انقلاب اسلامی هستند چرا با بستن نقاب به بازاریان حمله می کنند، خودروها را به آتش می کشند اما اقدامات آنها نشان می دهد به دنبال تضعیف انقلاب و ولایت و دین هستند.

************

 

لنده:

 
امام جمعه لنده در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: فعالیت خوب شهرداری و شورای اسلامی در آسفالت خیابان ها و کوچه ها جای تقدیر دارد و حقیقتا مردم در شهرک ها در شرایط سختی بودند که با همکاری خوب بنیادعلوی، فرمانداری صورت گرفت. 
 
حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد. 
 
 
وی گفت: امروز جامعه ما نیازمند به عمارهااست چرا که روشنگری برای جامعه یک نیاز است. 
 
امام جمعه لنده تصریح کرد: انتظار داریم در برخورد با جرائم و اغتشاشگران برخورد قاطع صورت گیرد چرا که این مطالبه روز افزون مردم است. 
 
وی تاکیدکرد: راه اندازی جنگ ترکیبی دشمن در چند ماه گذشته و بسیج همه امکانات اعم از فضای مجازی، فضای حقیقی، اعمال تحریم ها و صدور بیانیه برعلیه ایران صادر کردند. 
 
 
محمودی اصل گفت: سازمان اطلاعات بیش از ۴٧کشور و سرویس های جاسوسی بیش از ١٢کشور در کف میدان بودند تا این نظام را زمین بزنند و بیش از ٣٠٠شبکه ماهواره ای در حال تبلیغ بر علیه انقلاب هستند. 
 
وی گفت:  وظیفه ما داشتن نگاه بصیریت مندانه و ترکیبی برای شناخت دشمنان است. 
 
امام جمعه لنده گفت: دفاع همه جانبه از اصول و ارزش های انقلاب از سوی مردم باعث شد تا کنون تمامی توطئه های دشمنان را خنثی کنند. 
 
وی گفت: سلبریتی ها با گرفتن پول و برخی هنرمندان با حضو میدانی در اغتشاشات چهره خود را عیان کردند و همراه با توطئه های دشمنان هستند.
 
محمودی اصل تاکید کرد: اغتشاشگران به دنبال راه اندازی و تغیر سبک زندگی ایرانی و اسلامی همانند سبک زندگی غربی ها با بی بندوباری آن در جامعه هستند. 
 
وی گفت: دشمنان همواره به دنبال ایجاد آشوب در کشور بودند و در این راه تا کنون با ترسیم فتنه های گوناگون به دنبال براندازی هستند ولی غافل از اینکه همه ملت ما بیدارند. 
 
امام جمعه لنده گفت: فعالیت خوب شهرداری و شورای اسلامی در آسفالت خیابان ها و کوچه ها جای تقدیر دارد و حقیقتا مردم در شهرک ها در شرایط سختی بودند که با همکاری خوب بنیادعلوی و فرمانداری صورت گرفت. 

***************

لیکک:

حجت‌الاسلام صلواتی امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان که در مسجد صاحب الزمان برگزار شد گفت:این روزها شیطان و طاغوت کبیر یعنی امریکای جنایت کار و همپیمانان غربیش به دنبال تحریم ایران اسلامی هستند چراکه تنها سلاحی که آنها برای مخالفان خود دارد تحریم است.

وی ادامه داد:اگر سلاح تحریم دشمن کارآمدی خود را از دست بدهد هیمنه آنها از بین خواهد رفت و به همین دلیل به دنبال اعتبار بخشیدن به سلاح تحریم هستند

حجت‌الاسلام صلواتی اظهار داشت:کشور ایران اسلامی۴۳سال است که با انواع تحریم ها روبه رو است و روسیه و سوریه و دیگر کشورها هم اینگونه هستند و آمریکا می خواهد با این سلاح می خواهد فرهنگ ناسالم خود را بر کشورها تحمیل کند.

وی در خصوص عقب نشینی آمریکا از تحریم کشور ونزوئلا گفت:عقب نشینی آمریکایی ها از تحریم ونزوئلا آغاز یک شکست بزرگ برای آمریکایی ها است.

امام جمعه لیکک در خصوص ثبات ایران اسلامی در جهان گفت:ایران اسلامی یک‌ کشور مقتدر و‌باثبات است و منطق غرب آسیا را از بی ثباتی توسط جبهه غرب نجات داد.

 

وی ادامه داد:کشور ایران اسلامی توانست سرطان بدخیم به نام داعش را از دنیا محو کند و موازنه قدرت را در غرب آسیا به نفع خود تغییر دادیم و آنچه امروز باعث عصبانیت غرب است وجود ایران قوی و مستقل است.

حجت‌الاسلام صلواتی امام جمعه لیکک بیان کرد:تمام تلاش دشمن براین است از ایران یک تصویر ترسو و با ضعف به نمایش بگذارد و تحمل ایران قوی و مستقل برای دشمن غیر ممکن است .

وی در ادامه اظهار داشت:راز اغتشاشات اخیر توسط دشمن در کشور ایران قوی و مستقل است و اکر مسئولان اجرایی کشور مشکل معیشتی مردم را حل کند و نهاد های آموزشی کشور را سامندهی کند همین مردم که پای انقلاب ایستاده اند،اهداف این نظام را زودتر محقق خواهند کرد و یک کشور متحد برای سیلی زدن به دشمن خواهند شد.

 

وی اظهار داشت:برخی مسئولان فرصت طلب طی سالهای اخیر، از شنیدن صدای مردم می گویند و بن سلمان مقتدای آنها هم همین فریاد را دارد و تردیدی نیست که بن سلمانهای داخل کشور عامل اصلی اعتراضات در کف میدان هستند اما باید گفت اغتشاشگران بزرگترین ظلم را بر مردمی که می خواهند صدای اعتراضشان به مسیولین برسانند انجام دادند.

 

صدای مردم ایران اسلامی و امت امام حسین و‌ مکتب حاج قاسم ها وحمایت از انقلاب و اسلام و نظام و ارزشها و مقابله با اغتشاشات و دشمن است و‌ قطعا صدای ملت ایران اسلامی مرگ بر آمریکا است.

 

در حال تکمیل//

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.