گروه: اخبار استان خبر: 212699 / تاریخ انتشار : 1401/9/18 ساعت : 07:38

بازخوانی روزی که زاکانی، تاجگردون را با خاک یکسان کرد+سند

زاکانی در بخشی از مناظرات انتخابات ۱۴۰۰ به رد اعتبارنامه تاجگردون اشاره کرد و اظهار داشت: ما این فرد را از مجلس بیرون کردیم، بعد در بیمه سرمد 85 میلیون حقوق می‌گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حدود 18 ماه از مناظرات انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 می گذرد اما این روزها بخش هایی از آن توسط برخی افراد و رسانه های وابسته به یک فرد خاص در کهگیلویه و بویراحمد مورد استفاده قرار گرفته است که بد نیست نگاهی گذرا به آن داشته باشیم.

 

علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دوم مناظره سوم نامزدهای ریاست جمهوری در پاسخ به عبدالناصر همتی دیگر نامزد ریاست جمهوری، اظهار داشت: مشکل ما دروغ گویی است، چرا دروغ می‌گویید؟

 

زاکانی در بخشی از این مناظره به رد اعتبارنامه تاجگردون در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: ما این فرد را از مجلس بیرون کردیم، بعد در بیمه سرمد 85 میلیون حقوق می‌گیرد. این وضعیت دولت است. آقای همتی توضیح بدهید؟

 

 غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم که اعتبارنامه‌اش برای در مجلس یازدهم با رای قاطع نمایندگان رد و از حضور در مجلس باز ماند، اواخر اسفند سال 1399 به عنوان مدیرعامل بیمه سرمد وابسته به بانک صادرات منصوب شد.

 

در حالی که تنها سه ماه از حضور تاجگردون در بیمه سرمد گذشته بود، فیش حقوقی منتشر شده او در ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال 1400 نشان می‌دهد که او در این دو ماه به ترتیب ۷۳ و ۸۵ میلیون تومان بعنوان حقوق در این دو ماه دریافت کرده است.

 

خبرگزاری مشرق خرداد ماه سال 1400 در گزارشی نوشت: افشاگری رسانه های انقلابی با واکنش هیات مدیره بیمه مذکور مواجه و بلافاصله، تاجگردون که فقط ۵۳ میلیون تومان پایه حقوق دریافت می کرد و ۳۱ میلیون تومان اضافه کاری برای ۸۰ ساعت فعالیت اضافه (ساعتی ۳۸۷ هزار تومان) برایش در نظر گرفته شده بود، از مدیرعاملی "سرمد" برکنار شود. اما در اتفاقی قابل تامل، با فشار بانک و معرفی شرکت‌های زیر مجموعه بانک صادرات به عنوان سهامداران اصلی بیمه سرمد و همچنین با تأیید بیمه مرکزی، غلامرضا تاجگردون به عنوان عضو جدید هیئت مدیره بیمه سرمد انتخاب و تمام اعضای هیأت مدیره فعلی بیمه سرمد و امضا کنندگان صورتجلسه عزل تاجگردون از هیأت مدیره این بیمه حذف شده اند.

 

درواقع می‌ توان گفت غلامرضا تاجگردون تنها دو هفته بعد از عزلش از سمت مدیرعاملی بیمه سرمد و در معدود روزهای باقی مانده از دولت دوازدهم، با کمک برخی مدیران بانک صادرات در حال انتقام گیری از عزل خود است و بنا بر اعلام روابط عمومی این بیمه، مدیرعامل سابق "سرمد" طی نه تنها در خصوص بازپرداخت حقوق های دریافتی به شرکت بیمه اقدامی انجام نداده، بلکه با ارسال درخواست کتبی به واحد منابع انسانی واریز حقوق خرداد ۱۴۰۰ را نیز مطالبه کرده است! چنین اتفاقی که تنها در سایه حمایت های بانک صادرات و شرکتهای زیرمجموعه و مرتبط با آن به عنوان سهامداران اصلی بیمه سرمد، می تواند رخ دهد در حالی اتفاق افتاده که به نظر می رسد همچنان پدرخوانده ها و برخی بازیگران پشت پرده، نقش ویژه ای در عزل و نصب های مجموعه هایی دارند که یک پای آن به سهام دولتی و امضاهای طلایی برخی مدیران اقتصادی در دولت باز می گردد.

 

با وجود بروز این اتفاقات برخی افراد و رسانه های وابسته به تاجگردون با استفاده از ضعف حافظه تاریخی مردم در حال وارونه نمایی از این ماجرا هستند و نشان دهند ماجرای فیش های نجومی واقعیت نداشته است.

 

 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.