گروه: اخبار استان خبر: 212675 / تاریخ انتشار : 1401/9/18 ساعت : 17:41

معارضات مردمی؛ معضل بزرگ پروژه تقاطع غیرهمسطح دهدشت/طلسمی که به دست راه و شهرسازی می شکند

پروژه تقاطع غیرهمسطح بعد از گذشت ۲سال از کلنگ‌زنی هنوز عملیات اجرایی آن به دلیل وجود معارضات و عدم تملک اراضی انجام نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از پروژه های عمرانی شهرستان کهگیلویه ساخت تقاطع غیرهم سطح در چهار راه خروجی دهدشت(دهدشت_سوق) بوده که بعد از گذشت ۲سال از کلنگ‌زنی هنوز عملیات اجرایی آن به دلیل وجود معارضات و عدم تملک اراضی انجام نشده است.

 

۲۰ اسفندماه ۹۹ با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان کلنگ ساخت این تقاطع به زمین شد و مسئولان وعده ۱۸ ماهه برای افتتاح این طرح را دادند اکنون در تاریخ سررسید افتتاح این پروژه در شریان حیاتی‌ جاده ملی دهدشت پاتاوه هنوز عملیات اجرایی آن به دلیل وجود معارض و عدم تملک اراضی از سوی راه و شهرسازی شروع نشده است.

---

 فرماندار کهگیلویه در جلسه‌ای با معارضان این پروژه با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه اداره کل راه و شهرسازی و معاونت ساخت و توسعه جهت تسریع رفع معارضات در روند ساخت این پروژه عمرانی گفت: یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مهم و اساسی شهروندان تسریع در روند اجرای عملیات پروژه است و عقب افتادن آن به هر دلیلی که باشد توجیحی ندارد.

 

عبدالعزیز موسوی کفت: اداره راه و شهرسازی فرصت دارد در بازه زمانی یک ماهه نسبت به همراه نمودن دستگاه‌های اداری و ساماندهی مطالبات معارضین و ارجاع به معاونت ساخت و توسعه راه اقدام قانونی لازم را انجام نماید.

 

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهگیلویه با اشاره به ارجحیت قانون و ظرفیت‌های قانونی در اجرای پروژه عمومی که منافع مردم در میان است گفت: ضمن اینکه رسیدگی به منافع و مطالبات معارضین پروژه از اولویت‌هاست و حوزه قضایی می‌تواند هر گونه مطالبه قانونی خود را دنبال کند، اما در صورت عدم همکاری با مجریان طرح و ایجاد خلل در پیشرفت کار مطابق ضوابط برخورد می شود.

 

سعید کریمی زاد در خصوص معارض و تملک اراضی پروژه افزود: این اطمینان داده خواهد شد بر اساس کارشناشی و بازنگری در طرح و نقشه مطالبات صاحبان ملک و تولیدی‌ها به قیمت روز محاسبه و پرداخت می شوند.

 

با توجه به  اتمام وقت یک ماهه سرپرست فرمانداری برای تعیین تکلیف این معارضات با دید، کارهای عمرانی غیرکارشناسی که در بیشتر پروژه های کهگیلویه یکی از معضلاتی است که موجب حرکت لاک پشتی طرح ها در این شهرستان شده است، آیا مشکلات این پروژه حل خواهد شد یا نه.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.