گروه: اخبار استان خبر: 212669 / تاریخ انتشار : 1401/9/16 ساعت : 14:46
فرماندار بویراحمد در نشست با دانشجویان

محور حرکت های دانشجویی ارزش های دینی و انقلابی است

فرماندار بویراحمد گفت: محور حرکت دانشجویان در دانشگاه ها حرکت های دینی و انقلابی است و دشمن از این رویکرد دانشجویان عصبانی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز چهارشنبه  ۱۶ آذرماه ۱۴۰۱ نشست دانشجویی به مناسبت  روز دانشجو با حضور شهرام مهدوی مطلق فرماندار شهرستان بویراحمد در دانشگاه فنی و حرفه ای  دختران یاسوج  برگزار شد.

 
در ابتدای این نشست رئیس دانشکده فنی و حرفه دختران یاسوج با تبریک روز دانشجو و به  ضرورت نقش آفرینی دینی و انقلابی دانشجویان در تحولات جامعه اشاره  و  گفت: در سال اشتغال زایی توجه به کار و آموختن مهارت ها برای موفقیت در عرصه های شغل آفرینی باید مد نظر باشد. 
 

 
 
عذرا اسماعیلی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر کسب مهارت و اشتغال آفرینی تاکید فراوانی داشته اند و  همه ما در دانشگاه  فنی و حرفه ای باید تلاش خود را در تحقق شعار سال و حرکت در این چهارچوب بکار گیریم گفت:  دانشجو نبض جامعه و تحول آفرین و اثر گذار در موضوعات جامعه است.
 
 
 
 
فرماندار بویراحمد در این نشست با گرامی داشت یاد و نام شهدای دانشجو ،گفت: شهدای دانشجو بی گناه و به علت مبارزه با دخالت استکبار و استعمار به شهادت رسیدند.
 
 
 
شهرام مهدوی مطلق به ضرورت مرور حوادث تاریخی روز دانشجو تاکید کرد و افزود: محیط دانشجویی از فعال ترین، پویاترین، با نشاط ترین محیط ها در حوزه های مختلف فرهنگی و سیاسی  است زیرا دانشجو به دنبال منافع شغلی و اجتماعی نبوده است‌.
 
 
وی گفت: از ابتدا شروع حرکت های دانشجویی قبل از انقلاب  گفتمان چپ مارکسیست در دانشگاه حکم فرما بود این موضوع به علت خفقان در دوران قاجار و انتقال به دوران پهلوی بود، همچنین در اواخر دوره قاجار به بهانه آزادی توسط روشنفکران رضاخان روی کار آمد. 
 
 
این مسئول با بیان اینکه از درون ارتش، رضاخان به قدرت رسید، گفت: خفقان حاصل در آن دوران و حمایت های مارکسیستی باعث به قدرت رسیدن رضاخان شد.
 
 
وی به ورود گفتمان جریانات دینی به محیط های دانشجویی اشاره کرد و ادامه داد : با روی کار آمدن دولت مصدق به علت مردمی بودن، دولت وی را ساقط کردن او با اینکه فردی ملی گرا بود اما سرنگون شد تا حکومت پهلوی روی کار آید. 
 
 
مهدوی مطلق به ورود گارد رژیم شاهنشاهی در روز ۱۶ آذر برای سرکوب دانشجویان و شهادت سه دانشجوی دانشگاه اشاره کرد و گفت: بعد از این حادثه تحولات دانشجویی دچار تغییر و مطالبه گری و رنگ دینی و سیاست دینی به خود گرفت. 
 
وی افزود: کمیته امداد، بسیج، جهاد سازندگی ریشه در فعالیت های دانشجویی دارد.
 
این مسئول گفت: جریان دانشجویی همگام با شکل گیری انقلاب اسلامی، راه‌اندازی ساختارهای قانونی و اجتماعی حرکت کردند. 
 
 
مهدوی مطلق محور حرکت های دانشجویی را ارزش های دینی و انقلابی  دانست و افزود: امروز دشمن از تحولات ۱۶ آذر دچار عصبانیت و خشم است.
 
 
وی پیشرفت های مختلف کشور را در حوزه های مختلف هسته ای، نانو و پژوهش و علم را  مدیون حرکت های دانشجویی دانست و گفت: هوشیاری دانشجویان ما سبب شد تا برنامه های دشمن برای دانشگاه خنثی شود.
 
مهدوی در پاسخ به سوالی مبنی بر  استفاده از ظرفیت دانشجویان، در حوزه کاری و اجرایی  گفت : مشاور دانشجویی و مشاور جوان داریم، در روزهای گذشته نشست هایی با دانشجویان پیرامون موضوعات مختلف ملی و استانی و شهرستانی داشتیم، در حوزه های فرهنگی، در حوزه معماری روستایی در کنار مشاوران دهیاران از ظرفیت دانشجویان استفاده کردیم.
 
تصاویر تکمیلی:
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.