گروه: اخبار استان خبر: 212626 / تاریخ انتشار : 1401/9/14 ساعت : 18:23
وحدت نژاد در گفت و گو با صبح زاگرس:

جزئیات فرود اضطراری بالگرد اورژانس کهگیلویه و بویراحمد درکوه

رئیس اورژانس کهگیلویه و بویراحمد گفت: بالگرد هوایی اورژانس به علت تعویض قطعه ای دچار نقص جزئی بود و بعد از حل مشکل امروز ۱۴ آذر یک ماموریت هوایی داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از موضوعات مهمی که می‌تواند سبب نجات جان بیماران در معرض خطر که در اثر تصادف، حوادث ناگهانی، زایمان زنان و همچنین دسترسی به مناطق صعب العبور شود، کوتاه شدن زمان رساندن افراد به مراکز درمانی است.

 
این امر مهم که می بایست با اقدامات سریع و به موقع انجام شود در گذشته به وسیله آمبولانس های اورژانس انجام می گرفت اما در سالیان اخیر حضور بالگرد اورژانس در کهگیلویه و بویراحمد سبب شد تا انجام اقدامات درمانی برای افراد متقاضی در کمترین زمان ممکن دنبال شود.
 
 
بالگرد هوایی  اورژانس کهگیلویه و بویراحمد از زمان فعالیتش توانسته است با حضور سریع و انجام اقدامات درمانی به موقع کمک فراوانی به مردم استان داشته باشد بر همین اساس تمرکز و فعالیت بالگرد هوایی  اورژانس به دلیل اثر گذاری آن در روند درمانی مردم استان مهم و‌ضروری است و نباید اختلالی در روند خدمت رسانی آن ایجاد شود.
 
 
در چند روز گذشته بالگرد اورژانس استان دچار نقص فنی شد و این نقص مانع حرکت آن شد و برخی خبرها حتی تا سقوط این بالگرد حکایت داشت که برای جلوگیری از این موضوع این بالگرد در نزدیک ترین مکان یعنی در کوه فرود آمد.
 
 
در همین رابطه رئیس اورژانس کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس  نقص فنی بالگرد هوایی اوراژنس را علت عدم فعالیت آن اعلام کرد و گفت: این بالگرد دچار نقص فنی جزئی بود که از طریق  تماسی که با تهران برقرار شد به لزوم تعویض قطعه ای تاکید کردند. 
 
 
جهانبخش وحدت نژاد با بیان اینکه قبل از تعویض قطعه بالگرد نباید فعالیتی صورت می داد، گفت: بعد از اینکه قطعه از طریق شیراز به استان آمد و تعویض شد، مجدد این بالگرد آماده فعالیت برای امداد رسانی به مردم استان شد.
 
 
وی به ماموریت اعزامی این بالگرد در ساعت   ۸ صبح امروز ۱۴ آذرماه اشاره کرد و گفت: بالگرد در شرایط حاضر به روند کار خود ادامه می دهد و امروز صبح این بالگرد به روستای لال شهروند زیلایی  برای امداد رسانی به یک مورد بیهوشی اعزام شد.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.