گروه: اخبار استان خبر: 212587 / تاریخ انتشار : 1401/9/13 ساعت : 13:03

آغاز برداشت فلفل دلمه صادراتی در بهمئی+تصاویر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی از آغاز برداشت فلفل دلمه ای رنگی صادراتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی از آغاز برداشت فلفل دلمه رنگی صادراتی در این شهرستان خبر داد و گفت: عملیات کشت و نشاء فلفل دلمه بصورت معمول از اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه هرسال آغاز می‌شود که کشت سال جاری با توجه به مشکلات موجود با یک ماه تاخیر صورت پذیرفت.

 

اکبر زکی نژاد با بیان اینکه ۲۰ گلخانه در شهرک گلخانه‌های غدیر لیکک وجود دارد افزود: از مجموع ۲۰گلخانه در شهرک گلخانه های غدیر این شهرستان تعداد ۵گلخانه زیر کشت فلفل رنگی صادراتی هستند و برداشت محصول آنها از اکنون آغاز شده است.

 

وی اضافه کرد: این فلفل‌ها در رنگ‌های زرد، قرمز و نارنجی هستند و محصولات تولید شده علاوه بر تامین نیاز‌های داخلی شهرستان بهمئی به کشور روسیه و آسیای میانه صادر می‌ شود.

 

زکی نژاد در ادامه گفت: شهرستان بهمئی با داشتن ۲۰ گلخانه، مستعد تولید محصولات سبزی و صیفی از جمله فلفل دلمه‌ است که سال جاری علاوه بر فلفل، گوجه و نهال انواع درخت ثمری در این مجتمع کشت شده است.

 

وی در پایان گفت: تغذیه مناسب گیاه، قیمت خوب و بازار پسند محصولات گلخانه‌ها، از عوامل افزایش تولید محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان است و شهرستان بهمئی پیشگام در صادرات محصولات کشاورزی در استان است و امیدوار هستیم روند صادرات تداوم داشته باشد و مشکلات سال گذشته گریبانگیر این مجتمع و کل کشور نشود. 

 

 

تصاویر تکمیلی را مشاهده می کنید

 

 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.