گروه: اخبار استان خبر: 212579 / تاریخ انتشار : 1401/9/12 ساعت : 18:45
جزئیات یک همایش بزرگ درکهگیلویه و بویراحمد؛

آیت الله حسینی: دشمن عقب‌نشینی نمی‌کند ما هم عقب‌نشینی نمی‌کنیم/سردار خرم دل: شعار همیشگی ما «مرگ بر دیکتاتور» است/احمدزاده: دشمن تحمل پیشرفت های جمهوری اسلامی را ندارد+ تصاویر

همایش معتمدان، ریش سفیدان، بزرگان و چهره‌های شاخص استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همایش هم‌اندیشی و هم‌افزایی ریش سفیدان، معتمدان، بزرگان و چهره‌های شاخص کهگیلویه و بویراحمد در سالن دکتر عسگریان دانشگاه یاسوج با حضور جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و فرمانده سپاه فتح استان نکات مهمی را در خصوص اتفاقات روزهای اخیر و مسائل استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کردند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد  در این همایش که با هدف هم‌فزایی و هم‌اندیشی برگزار شد، اظهار داشت: شرایط امروز کشور یک شرایط خاص است. شرایط سختی که علی‌رغم فشارهایی که به کشور آوردند این شرایط را پشت سر گذاشتیم. قطعاً مقاومت، حضور و احساس مسئولیت مردم ایران باعث شد آتش دشمن خاموش شود و دشمن به اهداف خود نرسد همه‌ی ما در قبال کشورمان مسئول هستیم و عده‌ای از ما ارزش‌های اسلامی و عده‌ای ارزش‌های ملی را دنبال می‌کنیم. انقلاب اسلامی توانست ارزش‌های اسلامی، الهی، انسانی، وطنی و ملی را حفظ کند. حضرت امام (ره) در سخن‌ها و مبارزات خود متوجه شد بخش عمده  این سرزمین ملیت و عزت مردم سرزمین بود. ایشان برای این سرزمین ملیت قائل بود. برای این سرزمین عزت قائل بود و این کشور با این پیشینه فرهنگی زادگاه ابن سیناها، حافظ‌ها، مولانا ها، علامه‌ها و اندیشمندان بزرگ است.

 


 آیت‌الله سید نصیر حسینی  ادامه داد: این انسان‌های برجسته فرهنگی نباید اینگونه تحقیر علمی، فرهنگی، سیاسی و تاریخی شود. چنانچه در دوره قاجار شد؛ قحطی تحمیلی انگلیس که ۴۰ درصد جمعیت از بین رفت یکی از آن سخن نمی‌گوید. در حالی که ملت ما شایسته چنین تحقیر و فشارهایی نبود. حالا به برکت جمهوری اسلامی ایران این تحقیرها پایان یافت. در اتاق خواب رضا شاه پهلوی شنود گذاشته بودند همانطور که خودش گفته بود نمی‌توانست خصوصی‌ترین حرف هایش را بزند. امام ما، ملت ما، خردمندان ما این همه تحقیر را تاب نیاوردند و انقلاب به پیروزی رسید. چنانچه ترور، کودتا، جنگ هشت ساله، تحریم کمرشکن و همه را بر ما تحمیل کردند و ایستادگی کردیم ببینید به برکت انقلاب اسلامی و علی‌رغم فشارها و تحریم‌ها چه پیشرفت‌هایی کردیم که مقام‌های اروپایی و آمریکایی خودشان گفتند اگر این فشارها بر ما بود زانو می زدیم. خودشان از این همه قدرت و ایستایی ملت ما تعجب کردند.

 

 

وی افزود: هدف آنها متلاشی شدن نظام بود و همه آنها به مصاف کشور ما آمدند و شکست خوردند. حالا آمدند وسط میدان؛ این دشمن عقب‌نشینی نمی‌کند ما هم عقب‌نشینی نمی‌کنیم. آن طور که مقام معظم رهبری گفته است قرار نیست مردم با معجزه و کرامت هدایت شوند باید با انسجام ملی و همدستی از عزت و استقلال خود دفاع کنیم تا پیروز شویم. اینکه تاکنون ما سربلند بودیم. از تلاش و شجاعت ماست. تلاش ما و شما. چرا که این انقلاب برای همه مردم است و در راس اینها ولایت فقیه قرار دارد و اینکه ولایت فقیه باشد دستور خداست و ادله دارد. خدایی که خالق است، مالک است و صاحب است حق فرمان هم دارد و کلام خدا لازم الاجراست.

 


در ادامه این همایش  فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به عنوان یک سرباز کوچک از مردم فهیم و با بصیرت استان که طی این چند ماه بصیرت و هوشی که ناشی از انقلاب‌دوستی است را دیدیم و انصافاً خوش درخشیدند و جای قدردانی دارد. غرب چگونه به ما نگاه می‌کند؟ آیا مرگ یک شهروند ایرانی باعث هجمه دشمن به ما شد یا خیر؟! در حالی که در زمان رییس جمهوری بوش پدر که نظریه دهکده جهانی را مطرح کرد و قطعاً خان و رئیس این دهکده باید آمریکا باشد که  تعیین کنند مردم چگونه بپوشند و بخورند و زندگی کنند. اینها در این حد می‌خواهند ایران، مردم و جهان را زیر سلطه داشته باشند.

 


سردار خرم‌دل در ادامه تصریح کرد: سه چالش اساسی در مقابل آمریکا است؛ یکی چالش نظامی که روسیه به شدت در مقابل آمریکا صف‌آرایی کرده است و اوکراین به نیابت از غرب در مقابل روسیه است. دو؛ چالش اقتصادی که چین در مقابل آمریکا است. و سه؛ تمدن فرهنگی که ایران در مقابل آمریکاست.

 


وی در ادامه به دیدگاه‌های برخی از اندیشمندان و بزرگان آمریکایی درباره ایران اشاره کرد و گفت: یکی از اندیشمندان آمریکایی گفته است منطقه‌ای مهمتر از ایران در نقشه جهان وجود ندارد و نباید اجازه دهیم وضعیتی پیش آید که ایران به گذشته خود برگردد. 

 

سردار خرم دل تصریح کرد: یکی دیگر از بزرگان آمریکایی گفت دو هزار سال پیش هیچ کشورگشایی و نیروی خارجی نتوانسته است به زبان و فرهنگ ایرانی لطمه‌ای وارد کند و این نشان قدرت جمهوری اسلامی ایران است. تنها راه فروپاشی ایران حمله به فرهنگ و تمدن ایران است تجزیه و تجزیه فرهنگ و تمدن ایران تنها راه حل دشمن و جنگ با ایران است. یکی دیگر از اندیشمندان گفت نقش حجاب و پوشش زنان ایران باستان چنان برجسته است که می‌تواند عامل حجاب در تمام جهان باشد. یکی دیگر از اندیشمندان گفت؛ غرب اگر جرات دارد ایران را به حال خود واگذار کند.
وی با بررسی نگاه و نظر دشمنان درباره ایران گفت: اما ما در تنگناهای اقتصادی عبور می‌کنیم و عظمت و شکوه جمهوری اسلامی ایران را نمی‌بینیم.

 

فرمانده سپاه فتح در ادامه تاکید کرد: شعار همیشگی ما «مرگ بر دیکتاتور» است. ما با «دیکتاتور» جنگیدیم. با نابرابری جنگیدیم و هدف انقلاب ما نابودی نابرابری و «دیکتاتور» بود. دیکتاتور کسانی بودند که هشت سال با کمک صدام می‌خواستند سرمایه‌های عظیم این کشور را غارت کنند، حالا می‌خواهند با مغالطه به خودمان بگویند؛ «دیکتاتور»! در هیچ کشوری در دنیا مثل جمهوری اسلامی ایران استقلال وجود ندارد حتی همین آمریکا! آمریکا می‌خواست بعد از برجام، برجام نظامی را علیه ایران اجرا کند قدرت نظامی ایران چنان است که تمام دنیا از آن می‌ترسد. جوانان ما باید با قضیه کاپیتولاسیون در ایران آشنا شوند، کشوری که روزی نمی‌توانست سیم‌خاردار تهیه کند حالا پهپادهای نظامی را به دیگر کشورها می‌فرستد. امروز وظیفه و رسالت ما مسئولین بیشتر از همیشه است. زیرا هجمه به ولایت فقیه  است، ما امروز بیش از گذشته باید گوش به فرمان ولی فقیه باشیم.

 


وی در ادامه تصریح کرد: تا دیروز می‌گفتند تجزیه؛ امروز می‌گویند خودمختاری؛ دشمن به این نتیجه رسید با زور نمی‌توانند جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند پس از طریق‌ دیگر کار خود را می‌خواست پیش ببرد، این جنگ ادامه دارد و ما دلی بزرگ داریم و مقابله را ادامه می‌دهیم و دشمنان بزرگی هم داریم که با اتحاد و همدلی تحت فرمان ولایت فقیه بر این دشمنان پیروز خواهیم شد.

 


سردار خرم دل در ادامه با بیان اینکه مسوولان و مردم فهیم ایران اسلامی باید بیش از هر زمان دیگر مطیع فرمان ولایت فقیه باشند، چرا که مسیر الهی، مسیر درست و سربلندی و عزت، مسیر ولایت فقیه است، خاطر نشان کرد: ایران امروز، قوی‌تر از هر زمان دیگر است. روزی ایران محتاج کشورهای غربی و خاورمیانه بود. اما امروز دست برتر را در هوا، فضا و سایر امور دیگر دارد. ما موشک داریم و ماهواره به فضا فرستاده‌ایم. ایران قدرت اول جهان است، بلاشک.

 


در پایان برنامه سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از حضار گفت: میزبان اصلی این برنامه آیت الله حسینی امام جمعه یاسوج از سپاسگزاری بابت اجرای این برنامه نظریات گفته شده ماهی در یک مقطع تجربه شده قرار داریم در سال ۹۸ پایه گذاری شده بود و الان در بستر جدیدی است دشمن مرحله به مرحله با ما وارد درگیری شدند گفت فکر جدیدی که نه کمونیست بودن جریان سکولار بود امام ارائه داد.


وی ادامه داد: بعد جنگ با ما جنگ را شروع کردند؛ جنگ به نفع ما تمام شد. ۱۷ هزار نفر از زن و مرد و کودک را به خاک و خون کشیدند اما امروز با پول کشورهای استعمارگر، جریاناتی راه می‌اندازند، سایت میزنند، هزینه و فکرش را آل سعود می‌پردازد و به نام ایران نامش را ایران اینترنشنال می‌گذارند.


وی افزود:  آنچه در پیش داریم برگرفته از روند دهه‌های مختلف برای ایجاد فتنه در کشور است. وقتی در جنگ داخلی ناامید شدند وقتی قدرت نظامی ما را تشخیص دادند و بیاد شهادت‌طلبی ما افتادند، از جنگ مستقیم منصرف شدند و جنگ را از درون آب آغاز کردند. بخشی از جوانان ما فریب خوردند. ما از مردم جدا نیستیم، ما خود مردم این در طول یکسال خدمتی که به این استان دارم ۴۳ سفر رسمی به نقاط استان داشتم و یک وزیر کشور را سه بار در طول این یک سال به استان دعوت کردم.


احمدزاده گفت: دولت از مردم جدا نیست. مردم در صحنه انقلاب مال مردم از ایران مال مردم است بخشی از توطئه صهیونیسم و نقشه هایی که برای جداسازی و تفکیک کشور کشیدن آنچه که الان جریان دارد دشمن متوجه اقتدار ما شده و می‌خواهد صد بزند جلوی پیشرفت ما را بگیرد برای ما دردسر می سازد اما خودش هم می‌داند که حریف ما نخواهد بود.


وی ادامه داد: تحریم‌های کمرشکن حتماً در معیشت مردم تاثیر منفی می‌گذارد. اداره‌ای که الان در دولت است اراده‌ای که الان در دولت است و در مردم ستودنیست.


احمزاده اظهار داشت: در استان ما همه هم و غم ما خود را گذاشتیم تا محرومیت ها را از بین ببریم.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: سرمایه‌گذاری برای کارخانه قند یاسوج را به یاد دارید که به چه وضعی افتاده بود. ما داریم تلاش می‌کنیم در دهه فجر به خط تولید بازگردد و هزار تن شکر تولید کند.


وی ادامه داد: در کشوری که شکر وارد می‌کند داریم به وضعی می‌رسیم که خودکفا شویم.


احمدارده گفت: در بحث مرغ و تخم مرغ ما می‌خواهیم فوق ظرفیت استان تولید کنیم.


وی سپس در مورد زمینه‌های مختلف اقتصادی استان گفت: با نمایندگان استان صحبت کردیم؛ قرار است در پالایشگاه نفت گچساران ۵۰۰۰ نیرو استخدام کنیم؛ سرمایه‌گذار و زمین آماده است. به عنوان یک صنعت بزرگ در شهر گچساران شروع به کلنگ‌زنی شود و در سفر دوم ریاست جمهوری قرار است برای منطقه گاز مختار با آقای وزیر به توافق رسیدیم. بهره‌برداری از گاز مختار و اشتغالزایی و پتروشیمی دهدشت و نیروگاه برق دهدشت به زودی کلنگ زنی‌ می‌شود. 


استاندار اظهار داشت: اراده دولت برای محرومیت‌زدایی و ایجاد تحول است و انشاالله اعتبارات می‌رسد و اجرایی خواهد شد؛ جوان‌ها را دریابیم و شما ببینید که بیشترین نیروها را از میان جوانان انتخاب کردیم.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

---
---
---
---
---
---
---

خبر در حال تکمیل....

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.