گروه: اخبار استان خبر: 212568 / تاریخ انتشار : 1401/9/16 ساعت : 17:19

کیفیت آرد کهگیلویه و بویراحمد نا مطلوب نیست/ نان با کیفیت را در انصاف خبازان مطالبه کنید

صداقت کیش با اشاره به اینکه نان با کیفیت را باید در انصااف خبازان مطالبه کرد گفت: با هدفمند سازی یارانه ها در بخش نان رقابت بین خبازی ها ایجاد و کیفیت مطلوب می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه کیفیت آرد به وسیله دو ارگان سازمان استاندارد و همچنین معاونت غذا و دارو مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر مشکلی داشته باشد به صورت مکتوب مشکل را اعلام می‌کنند تا برطرف شود گفت: تا کنون از سوی این دو مجموعه تذکری در خصوص کیفیت آرد به شرکت غله اعلام نشده است و به صورت دوره ای و نامحسوس از سوی این دو نهاد اعتبار سنجی انجام می شود.

 

وی عدم رعایت پخت مناسب را در مرحله تولید نان از جمله دلایل کیفیت پائین نان در کهگیلویه و بویراحمد ارزیابی کرد و افزود: از دلایل نامطلوب بودن کیفیت نان در استان وزن چانه است که تاثیر زیادی بر کیفیت دارد .

 

ابوالحسن صداقت کیش اظهار داشت: ماهیانه در استان کهگیلویه و بویراحمد با 800 هزار نفر جمعیت بیش از هفت هزار و 500 تن آرد بین عشایر و تعاون روستایی، خبازان روستایی و شهری توزیع می شود.

 

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد سرانه مصرفی آرد را در استان بیشتر از سرانه کشوری ارزیابی کرد و اظهار داشت: با اجرایی شدن هدفمند سازی یارانه در بخش نان بدون شک شاهد کیفیت مطلوب نان در استان خواهیم بود.

 

صداقت کیش در پایان با بیان اینکه وظیفه دستگاه های متولی است که نسبت به نان و کیفیت آن به عنوان قوت اصلی مردم حساس و پیگیر باشند گفت: نان با کیفیت را باید در انصاف خبازان جستجو کرد و بر کسی پوشیده نیست که وزن چان در برخی از نانوایی ها استاندارد و قانونی نیست.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.