گروه: اخبار استان خبر: 212497 / تاریخ انتشار : 1401/9/8 ساعت : 14:40
مدیرکل صنعت،معدن وتجارت خبر داد:

افزایش 63 درصدی صادرات در کهگیلویه و بویراحمد/ صادرات۴۳۶ هزارو ۵۱۲ تن کالا به خارج از کشور

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: صدور کارت بازرگانی برای فعالان اقتصادی استان امسال نسبت به سال های گذشته افزایش ۶۳ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کریم روزبهان اظهار داشت: تاکنون ۷۵ فقره کارت بازرگانی در کهگیلویه و بویراحمد برای فعالان اقتصادی صادر شده که ۴۹ مورد آن امسال بوده است.

 

وی بیان کرد: برخی فعالان اقتصادی این استان اقدام به تهیه کارت بازرگانی می کنند که متاسفانه در برخی مواقع به دلیل نبود تجربه کاری در زمینه بازاریابی و فروش محصول در کشور هدف، بحث های بانکی، بیمه ای، مالیات و حمل بار با مشکل مواجه می شوند.

 

روزبهان با بیان اینکه کارت های بازرگانی در صورت رفع نشدن تعهد ارزی و تخلف تعلیق می شوند گفت: فعالان اقتصادی استان نباید کارت های بازرگانی خود را به سایر فعالان این بخش واگذار کنند زیرا این امر ممنوع و تخلف می باشد و مشکلاتی از جمله بحث های مالیاتی ایجاد می کند.

 

وی اظهار داشت: ۴۳۶ هزار و ۵۱۲ تن کالا از کهگیلویه و بویراحمد امسال به خارج از کشور صادر شد.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارزش کالاهای صادراتی امسال بیش از سه میلیون و ۹۲۶ هزار دلار بوده است.

 

روزبهان افزود: کلینکر سیمان خاکستری، عصاره گیاهی، پودر و عصاره قالب شیرین بیان، موکت و انواع لوازم آرایشی و بهداشتی از مهمترین کالاهای صادراتی استان بوده است.

 

وی خاطر نشان کرد: کالاهای مذکور از کهگیلویه و بویراحمد به،آلمان،سوئیس، کویت،تاجیکستان،ترکمنستان ارمنستان،، عراق، افغانستان و سایر کشورها صادر شده است.

 

روزبهان با اشاره به اینکه ارزش کالاهای صادراتی استان در سال ۱۴۰۰ افزون بر ۸.۸ میلیون دلار برآورد شده است ادامه داد: واحدهای تولیدی که تجربه صادرات دارند و مقصد فروش خود را در بازارهای بین المللی پیدا کرده اند می توانند برای استفاده از تسهیلات اقدام کنند.

 

این مدر کل حوزه صنعت و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه این تسهیلات برای توسعه زیرساخت های تولیدی و افزایش میزان صادرات غیرنفتی استان پرداخت خواهد شد افزود: سال گذشته همچنین ۲۳کارت بازرگانی برای فعالان اقتصادی استان صادر و ۲۶ کارت بازرگانی دیگر در کهگیلویه و بویراحمد تمدید شد.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.