گروه: اخبار استان خبر: 212483 / تاریخ انتشار : 1401/9/8 ساعت : 06:58

وقتی بازار برای سودجویان و منفعت طلبان ناامن می شود/ برخوردهای قاطع در انتظار متخلفان+تصاویر

معاون بازرسی و نظارت صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به پیگیری و ادامه رصد تخلفات بازار پرداخت وگفت: با متخلفان بازار به طور قاطع برخورد خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از مهمترین مطالبات مردمی از  دستگاه ها نظارتی  حضور  مستمر در بازار به منظور شناسایی تخلفات و اعمال قانون برای قطع ریشه  تخلف و منفعت طلبی است.

 
 
تداوم نظارت در بازار، بازرسی های نامحسوس، رسانه ای کردن تخلفات، پلمپ و معرفی به قانون  سبب می شود تا بازار با نظارت متولیان اداره شود و راه سودجویی و منفعت طلبی برخی افراد نقش برآب شود.
 
 
این نظارت ها در تمام نقاط استان باید صورت گیرد تا بازار سراسر استان در رصد مسئولان قرار گیرد و تخلفاتی و مشکلاتی که ربطی به تورم، گرانی یا سیاست های اقتصادی ندارد اما با هدف منفعت طلبی و سودجویی  در بازار صورت می گیرد، مورد پیگیری و مجازات قرار گیرد. 
 
 
در همین رابطه معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس در خصوص ادامه بازرسی ها به منظور شناسایی تخلفات بازار، به بازرسی از بازار شهر مارگون پرداخت و گفت:  با حضور تیمی متشکل از  فرمانداری،  تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی و اداره کل صمت استان  بازرسی از بازار شهر مارگون در روزهای گذشته انجام شد.
 
 
روح اله باقری فرد به تعداد تخلفات صورت گرفته در بازار این شهر اشاره کرد و گفت: در این بازرسی ها برای  ۳۷ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و قوانین صنفی پرونده تخلف تشکیل شد.
 
 
وی با بیان اینکه پرونده های تخلفات به صورت سامانه ای به  سامانه سیمبا ارسال شد، ادامه داد: این تخلفات توسط سامانه جامع ثبت می شود و در کمترین زمان ممکن برای متخلفان مجازاتی قانونی اعمال می کند.
 
 
باقری فرد به نوع تخلفات در این بازار اشاره  کرد و ادامه داد: اغلب تخلفات در بازار این شهر شامل عدم درج قیمت،  عدم ارائه فاکتور، عدم  توجه به مسائل بهداشتی و  گران‌فروشی بود. 
 
---
 
وی افزود: در کلیه شهرستان های استان در قالب یک کارگروه،  نظارت،  بازرسی  و گشت ها  در بازار ادامه دارد  و با هر واحد صنفی که بخواهد حقوق مصرف کنندگان را رعایت نکند به طور  قاطع برخورد خواهیم کرد.
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

 
 
---
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.