گروه: اخبار استان خبر: 212477 / تاریخ انتشار : 1401/9/8 ساعت : 14:43
سرپرست فرمانداری کهگیلویه؛

ترویج فرهنگ کتابخوانی از مبانی توسعه فرهنگی است

موسوی گفت: با افزایش خطرات شبکه های مجازی ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان مبنایی ترین اصل توسعه فرهنگی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه در حاشیه دیدار از نمایشگاه کتاب در دهدشت در گفتگو با صبح زاگرس، فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان را  مبنایی ترین اصل توسعه فرهنگی  دانست و گفت: کتاب نقش بسزایی درجامعه وبه ویژه توسعه فرهنگی دارد وبا برنامه ریزی صحیح می توان نهضت کتاب وکتابخوانی را در بین اقشار مردم رونق داد.

 

عبدالعزیز موسوی تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی هنوز در بین خانواده ها جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است وباید این موضوع با مقوله فرهنگی نهادینه شود.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان  با بیان اینکه کتاب غذای روح؛ ابزار تفکر، رشد و تعالی انسان و جوامع است خاطر نشان کرد:  اهمیت مطالعه و الفت با کتاب‌خوانی نزد اهل علم و ادب والا بوده و کتاب‌ حتی در عصر ارتباطات تمدن و فرهنگ اهمیت خود را از دست نداده، بلکه جلوه های  تازه‌تر  یافته است.

 

موسوی با  بیان اینکه گسترش دنیای مجازی همچنان نمی تواند جای کتاب را بگیرد ادامه داد: تبلیغ این امر فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین برای برگزاری، تبلیغ برپایی نمایشگاه باید همه دستگاههای مرتبط مشارکت و تلاش کنند.

 

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب، هماهنگ و یکپارچه دستگاههای فرهنگی در امر کتاب و کتابخوانی یادآور شد: امروزه با افزایش  خطرات شبکه های مجازی ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان مبنایی ترین اصل توسعه فرهنگی  است که باید مورد توجه دستگاههای مربوطه قرار گیرد.

 

این مقام مسئول، گسترش فرهنگ کتابخوانی را مهم ارزیابی نمودند که می تواند در همه جوامع آثار مثبتی به همراه داشته باشد و از اهالی رسانه و مسئولان شهرستان خواستند از تمام تلاش خود در این خصوص استفاده نمایند.

 

موسوی به قدمت و سابقه تاریخی ایران و ایرانی اشاره  و اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد دست به دست هم داده اند تا ایران و ایرانی را بد جلوه دهند در حالی که دنیا معترف به سابقه علمی و فرهنگی ما است لذا باید به تقویت داشته ها و فرهنگ خود بپردازیم.

 

وی برگزاری نمایشگاه کتاب را فرصتی جهت دسترسی آسان دوستداران کتاب به کتاب های تازه تالیف و آشنایی با آثار نویسندگان و دانشمندان دانستند که می تواند در جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی موثر باشد.

 

موسوی در پایان با اشاره به اینکه  کتاب بهترین دوست و راهنمای انسان است گفت: کتابخوانی از ارزش های دینی و ملی مردم کشور ما است و ضروری دارد تا این ارزش بخوبی حفظ و حراست و به آیندگان انتقال داده شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.