گروه: اخبار استان خبر: 212131 / تاریخ انتشار : 1401/8/25 ساعت : 14:00
رادمنش در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

توسعه ۱۰۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد به شبکه تلفن همراه

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به آخرین پیگیری‌ ها برای توسعه شبکه تلفن همراه در استان اشاره کرد و گفت: در دولت سیزدهم توسعه شبکه تلفن همراه بالغ بر ۱۰۰ روستا مصوب شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کشورهای مختلف به فراخور حال خود سیاست هایی را در زمینه توسعه فن آوری اطلاعات در روستاها اتخاذ کرده اند، کشور ایران نیز همگام با بسیاری از کشورهای پیشرو جهان نسبت به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات روستایی اقدام کرده است.

 
 
با توجه به اینکه ۳۱ درصد جمعیت کشور در روستاها زندگی می کنند و سرمایه عظیمی از کشور در روستاها نهفته است و از آنجایی که روستا و روستاییان منابع بنیانی تولید و رشد اقتصاد ملی در هر جامعه ای محسوب می شوند، بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات  می تواند سبب توانمندسازی و تاثیرگذاری آگاهانه این قشر در روند توسعه روستاهای کشور گردد.
 
 
 
یکی از ابزارهای مهم ارتباطی توسعه  تلفن همراه و اینترنت است که در استان کهگیلویه و بویراحمد تلاش ها و برنامه ها مختلفی برای پوشش هرچه بیشتر شبکه ارتباطی صورت گرفته است.
 
 
در همین رابطه مدیر کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس در خصوص پیگیری های صورت گرفته برای توسعه  شبکه  تلفن همراه و اینترنت در روستاهای استان گفت: در دولت سیزدهم حدود  ۱۰۰ روستا  از محل اعتبارات ملی وزارت برای توسعه شبکه تلفن همراه مصوب شده است. 
 
 
محمود رادمنش با بیان اینکه بخشی از  پروژه ها انجام شد، بخشی در حال اجرا است، گفت: تحریم قطعات سبب شد تا بخشی از پروژه ها در حوزه ارتباطی شروع نشود اما  به صورت قطره چکانی در حال واردات قطعات برای توسعه شبکه ارتباطی هستیم.
 
 
وی به اقدامات صورت گرفته برای توسعه اینترنت در روستاها پرداخت و ادامه داد: در حوزه  اینترنت پرسرعت حدود ۴۰۰ کیلومتر  فیبرنوری در دستورکار قرار گرفته شده است که برآورد اعتباری ۱۲۰ میلیارد تومانی دارد. 
 
 
وی در پایان به تعریف ۱۳ پروژه اشاره کرد و گفت: در دولت سیزدهم ۱۳ پروژه جدید ارتباطی تعریف شده است  که  ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد اعتباری دارد.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.