گروه: اخبار استان خبر: 212044 / تاریخ انتشار : 1401/8/21 ساعت : 12:39

پرتقال فروش را پیدا کنید خربزه آب است!

در روزهایی که گرانی افسار گسیخته کالا در کهگیلویه و بویراحمد فشار اقتصادی زیادی به مردم وارد کرده مسئولان از آمارهای نظارتی خاصی خبر می دهند تا بدنبال پرتقال فروش باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بنظر می رسد قیمت ها در کشور با وجود گرانی روند ثابتی را طی می کند اگر چه این گرانی افسار گسیخته کهگیلویه و بویراحمدی ها را هم بی نصیب نگذاشته است اما مردم ادعا دارند که نظارت ها بر بازار مناسب نیست و مسئولان بی خیال بازار هستند.

 

مرادی یکی از شهروندان یاسوجی که به همراه همسر و فرزند خود برای تهیه لباس گرم به یکی از فروشگاه‌های پوشاک این شهرمراجعه کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: متاسفانه قیمت‌های گزاف توان خرید را از ما سلب کرده و قادر به تهیه مایحتاج خود و فرزندانمان نیستیم.

 

وی افزود: قبل از حرکت در این فکر بودیم که برای تمام اعضای خانواده لباس گرم تهیه کنیم اما وقتی به فروشگاه‌های مختلف مراجعه کردیم متوجه شدیم که پولی که در نظر گرفتیم برای تهیه لباس برای همه اعضای خانواده کافی نیست.

 

این شهروند تصریح کرد: بسیاری از لباس‌های موجود در فروشگاه‌ها تولید داخل بوده که با برند تقلبی خارجی عرضه می‌شود و گویا هیچ نظارتی در این باره در بازار استان صورت نمی‌گیرد.

 

خانم میان سالی که در حال خرید نان فانتزی در شهر یاسوج بود کمی با اکراه به این گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و در نهایت ابراز داشت: نظارت و بازرسی‌های مستمر نقش مهمی در جلوگیری از احتکار و گرانفروشی دارد و مسئولان باید دلسوزانه این موضوع را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند،چرا که آنها خود نیز از این مردم هستند و باید درک کنند.

 

او گفت: اگر نظارت دقیقی بر نحوه قیمت‌گذاری و فروش در بازار شهرهای استان صورت گیرد هرگز با تفاوت و چند نرخی بودن مایحتاج مردم روبه‌رو نمی‌شویم

 

این بانوی یاسوجی تاکید کرد: طی پارسال و امسال گرانی، دسترسی مردم به کالاهای اساسی را تحت تاثیر قرار داده و این موضوع در استان محرومی مثل کهگیلویه و بویراحمد در کنار عدم نظارت مناسب مسئولان بسیار چشمگیر تر از سایر استان ها است.

 

برای تکمیل این گزارش به نکات بسیار جالبی دست یافتیم که باید ادعا کرد پرتقال فروش را پیدا کنید که خربزه آب است، زیرا مردم از عدم نظارت کافی و اثر بخش می گویند و مسئولان از نظارت ها و اعمال قانون های مکفی سخن می رانند.

مدیرکل صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد پیشتر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا پایان شهریور ماه ۶۵ هزار و ۵۶۷ مورد بازرسی از واحد های صنفی کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته و تعداد ۳ هزار و ۵۲۳ تخلف از اصناف کشف شده است.

 

کریم روزبهان عنوان کرد: تعداد گشت های مشترک درمدت زمان عنوان شده افزون بر یکهزار و ۱۱مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۸۶۷ مورد گشت انجام شده بود، ۱۷درصد افزایش داشته است

 

وی مجموع ارزش ریالی پرونده‌های متشکله در ۶ ماهه نخست امسال را ۱۰۹ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این پرونده ها جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

 

در حال حاضربالغ بر ۳۰ هزار واحد صنفی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند و اینگونه که مدیر کل صمت کهگیلویه تاکید دارند در شش ماهه نخست امسال از هر صنف 2 بار نظارت شده است موضوعی که هضم آن برای شهروندان بسیار سخت است و قضاوت در این خصوص را برعهده مردم خواهیم گذاشت.

 

موج گرانی در کهگیلویه و بویراحمد به گونه ای است که انگار پادشاه حاکم بر بازار این استان گرانی است به گونه ای که این روز ها قیمت ها از سقف تعیین شده توسط دولت هم پا را فراتر گذاشته و داد مردم را دراورده است.

 

انتهای پیام /

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.