گروه: اخبار استان خبر: 212043 / تاریخ انتشار : 1401/8/21 ساعت : 12:44

خبرهای خوش ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کهگیلویه وبویراحمد/ طرح لبخندمادر مشوقی برای فرزندآوری

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کهگیلویه وبویراحمد در خصوص بسته ویژه حمایتی طرح لبخند مادری برای فرزندآوری توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تشکیل خانواده و فرزندآوری، از جنبه‌های مهم زندگی برخی از افراد به شمار می‌آید؛ به باور اغلب جامعه شناسان خانواده، فرزندآوری و فرزند داری در ایران و جهان آن قدر مهم است که قرن‌های طولانی، زنان با هویت فرزند داری در کنار خانه داری و شوهرداری، تعریف می‌شدند.روایات اسلامی و سبک زندگی ایرانی نشان می‌دهد که فرزند، عامل اقتدار و بازوی توانایِ والدین در شرایط سخت زندگی است،  امام رضا (ع) فرمود: از برکات ازدواج اندوختن فرزند برای رویارویی با سختی‌های روزگار و پیامدهای زمانه است.


بنابراین در عرف دینی و  فرهنگ اجتماعی  داشتن فرزند از جمله ارزش ها محسوب می شود، هرچند از دهه های گذشته تا امروز یکی مهترین برنامه های سیاست گذاران در سطح کلان توجه به  افزایش جمعیت و فرزند آوری معطوف شده است و برای تحقق این موضوع اقدام به پرداخت وام فرزند آوری، اعطای مرخصی به زنان برای امر زایمان  و پرداخت تسهیلات از جمله این برنامه ها است.

 

تحقق کامل سیاست های جمعیتی و توجه به افزایش آمار ازدواج در گرو ایجاد مشوق ها و بسته های حمایتی است تا قشرهای مختلف جامعه برای تحقق سیاست های جمعیتی با رغبت و علاقه بیشتری  گام بردارند در این راستا دستگاه ها و نهادهای مختلف دولتی نقش بسزایی برای نقش آفرینی و اقدامات اثراگذار بر عهده دارند.

 

در همین رابطه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد در بخش های مختلف شامل اعزام گروه های جهادی و درمانی برای موضوعات درمانی و عمرانی، طرح های اشتغال زایی، حمایت از طرح های کشاوزی و  بسته های معیشتی و دیگر بخش های فعالیت داشته است.

 

یکی از موضوعاتی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آن حوزه فعالیت می کند موضوع ازدواج و فرزندآوری است تا از این طریق بتواند در در تحقق سیاست های کلان کشور نقش آفرینی کند.

 

مدیر کل ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفت و گو با صبح زاگرس در خصوص برنامه های این ستاد برای ازدواج و فرزندآوری گفت: در سال 1400 توزیع جهیزیه یکی از برنامه های این ستاد بود و بیش از 100 سری جهیزیه به افراد کمتر برخوردار اهداء شد و توزیع جهیزیه در سال 1401 ادامه دارد

شایان نادری با بیان اینکه در حوزه فرزندآوری حمایت از خانواده های پر جمعیت از دیگر برنامه ها است، گفت: در سال 1401 طرح لبخند مادری برای حمایت از خانواده های سه قلو و فرزند سوم به بعد اجرایی می شود.

وی به جزئیات طرح لبخند مادری پرداخت و ادامه داد: در این طرح  به خانواده های که صاحب فرزندان سه قلو و بیشتر می شوند بسته حمایتی ویژه اهداء  می شود، که این بسته تامین 40 وسیله  اساسی مورد نیاز برای خانواده ها، اهدای پوشک و شیرخشک تا 6 ماه را در برنامه دارد.

 

مدیر کل ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این طرح به ازای هر فرزند یک میلیون تومان اهداء می شود که تا اکنون 11 بسته به افراد متقاضی اهداء شده است و اهداء این بسته ها به افراد متقاضی ادامه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.